reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie a solarium ???


Ja ostatnio pytalam mojego lekarza o opalanie sie w ciazy (jestem w 35 tyg) i powiedzial ze niema problemu i plamy tez juz nie powinny wyjsc, ale najlepiej smarowac sutki grubo kremem nawilzajacym, bo maja berdzo delikatna skorke i pozniej (a moze juz niedlugo...)przy karmieniu moze pekac. Teraz zaluje, ze do tej pory sobie nie pozwalalam na chwile zapomnienia pod lampami, bo napewno nieraz poprawiloby mi to humor...
 
reklama
Zadko który lekarz zaleca czy raczej pozwala na solarium w ciązy.Nie można przecież przegrzewac ciała,bo może grozic poronieniem. Ja chodziłamprzed ciążą,po niej też nad tym się zastanawiam. Ale to chyba dopiero od grudnia zacznę.
 

No niewiem... ja zaluje ze do tej pory nie chodzilam na solarium a teraz zaluje. Pewnie, ze nadmierne opalanie moze powodowac przegrzanie, ale to nie talko w ciazy... wszystkiego trzeba "uzywac" z rozsadkiem! Ja bardzo dokladnie przeanalizowalam za i przeciw, bo malo co a nie stracilabym ciazy i przez caly czas bylam pod opieka kilku lekarzy, a mimo to prowadzacy nie widzi przeszkod. Czytalam pelno bzdur na niemieckim forum o tym ze trzeba przykrywac grubym, czarnym recznikiem, lub ze dziecko moze oslepnac od napromieniowania, ale lekarz powiedzial ze to tylko wymysly przewrazliwionych babek!
 
O oslepieniu i reczniku nie slyszałam. A znam z widzenia jedną co całą ciąże chodziła,urodziła zdowe dziecko.Ale co się nasłuchała od lekarzy to szczegół.
 
ja mimo to jestem przeciwna chodzeniu na solarium w czasie ciąży.owszem przed ciażą chodziłam,mimo że doskonale wiedziałam iż jest to bardzo nie zdropwe dla organizmu.brakuje mi tego,ale bezpieczeństwo mojej małej jest ponad wszystkim.nawet kosztem mojego wyglądu:]
 
moje panie ja sie wybieram i wybieram na solarke ale moim najwiekszym problemem nie jest konflikt solarium z karmieniem,ale....brak czasu;-) :baffled: moje malenstwo je nons top wiec ciezko jest sie wybrac,a co do szkodliwosci solarium na karmienie,to jesli ochroni sie sutki to jest ok.no i nie nalezy karmic od razu po bo to nie bylby zbyt przyjemny zapach dla malenstwa:zawstydzona/y: :zawstydzona/y:
 
6 tygodni po cesarce bedzie dobrze?:confused: najchetniej poszlabym juz teraz (2 tyg po cc) ale staram sie zachowac zdrowy rozsadek. przeczytalam wszystkie posty i o karmienie piersia sie nie boje:tak:

i czy wytarczy zakryc sama rane, czy trzeba caly bruch??:confused:
 
Moim zdaniem zadnego konfliktu tu nie ma po solarium jak i po saunie pokarmu jest wiecej. W solarium trzeba tylko sutki przykryć. A maluszka na godzinke mozna zostawic z tatusiem a co? Mamie sie tez nalezy cos od zycia :-)
 
ja jestem mc po cc, też zamierzam iśc w końcu na solarium, bo jestem blada jak cholera:no::wściekła/y:
karmię piersią ( i butelką):sorry2:
czyli cycunie zakryć i bliznę też, już nie moge się doczekać:-):-)
 
reklama
ja opalenizne wole uzyskiwac bardziej bezpiecznymi metodami i bez ewentualnych podraznien. uzywam balsamu brazujacego dove i na razie solarium nie jest mi potrzebne :-)
 
Do góry