reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SPACERÓWKI - przesiadamy się do małego wózka!

w ten weekend spacerowałam po drogach wiejskich i leśnych moją emmalungą, która spuer sobie daje radę, a koleżanka mamas and papas pramette- czyli coś jak inglesina trip

masakra! namęczyła się strasznie. wiec ja nie polecam tego typu wózka na takie tereny
 
reklama
Asieńka, na allegro Callisto możesz nowego dostać za ok. 600 zł z przesyłką :) Lirę w końcu odpuściłam, bo ma jak dla mnie z kiepskiego materiału oparcie (jakby z tektury) i wąski podnóżek, na którym już teraz Radkowi się nóżki nie mieściły :(
 
Wózki typu parasolka Założenie było takie: ma się rozkładać do spania, ma mieć dużą budkę, czterokołowiec, do sklepu na zakupy, na wakacje, ae tak by posłużył małej jak najdłużej i następnemu dzieciaczkowi. Cena najchętniej do 500zł, ale po obejrzeniu wyszło że do 600. Trzy tyy poniżej spełniają kryteria. oto moje wnioski i to co je wyróżnia lub nie na tle pozostałych
1. Inglesina trip - jednen z dwóch głównych typów. Można dostać taki ze śpiworkiem na nóżki, dodatkowo ma taki zaczep na butelkę, napój. Ma całkiem ok kieszonki
2. Peg perego pliko mini - po obejrzeniu w necie nr 1, ale on ma taki stelaż który jak się jedzie to tak specyficznie terkocze, jakoś tak dziwnie to. Ma twardą rączkę (pozostałe mają piankowe). Plusem jest dość głębokie siedzisko także wygodne i fajne boki. jest najlżejszy (o 0,7kg i najmniejszy po złożeniu)
3. Cybex onyx 2011 - ma bardzo bardzo dużą budkę, którą można nieźle manewrować i osłonić dziecko bez względu z której strony wiatr wieje, bardzo to ciekawe. Oparcie żeby położyć lub postawić można to zrobić za pomocą jednej ręki, pasy mają regulację za pomocą jednego paska tak jak w małych fotelikach ściągasz i ładnie przylegają. Kieszonka taka średnia na rzep. A i jest do 23kg - pozostałe do 15kg więc jesli komuś zalezy by mieć jeden wózek to chyba będzie lepszy

Maclareny podobne są klasowo do tych ale kosztują 300zł więcej, więc raczej się nie opłaca. Peg bł moim faworytem, ale teraz zastanawiam się nad cybexem i inglesiną. Małą wsadziłam do cybexa i inglesiny i podobało jej się. ten pliko mi się podoba, ale to turkotanie takie sobie no i jest najdroższy z tych trzech.
 
Tiffi,dorzucę Ci jeszcze ten: WÓZEK CYBEX CALLISTO Indigo ~~NOWY~~ wyprzedaż (1635919880) - Aukcje internetowe Allegro Ma wszystko o czym piszesz i do tego pełną rączkę, kubek na napój można dokupić :) Śpiworek na nóżki kupiłam na allegro uniwersalny :) No i 645 zł z wysyłką :) A i dodam jeszcze,że gdybym kiedyś drugie dziecko urodziła wiosną, to dokupiłabym tylko do niego gondolkę za coś ok. 200 zł i miałabym super leciutki i zwinny wózeczek :) Ciekawa jestem, jak się sprawdzi zimą - ma pojedyncze koła więc śnieg nie powinien przeszkadzać, chociaż po piasku ciężko idzie :(
 
Ostatnia edycja:
Dzięki Tiffi za Twoje zestawienie ;-)
Mimo wszystko zostałam przy pierwszym wyborze:-) Dzisiaj kupiliśmy Lire 4.O mamo jaka jestem dumna i szczęśliwa haha:-) Szkoda,że produkują tylko dwa kolory.Czerwony i pomarańczowy.Wybraliśmy czerwień chociaż strasznie napaliłam się na zielony,uwielbiam zielony :-p
Whatever, ależ jestem zadowolona :-) Teraz jeszcze czeka nas pierwszy test na spacerze ;-)
 
Tiffi,dorzucę Ci jeszcze ten: WÓZEK CYBEX CALLISTO Indigo ~~NOWY~~ wyprzedaż (1635919880) - Aukcje internetowe Allegro Ma wszystko o czym piszesz i do tego pełną rączkę, kubek na napój można dokupić :) Śpiworek na nóżki kupiłam na allegro uniwersalny :) No i 645 zł z wysyłką :) A i dodam jeszcze,że gdybym kiedyś drugie dziecko urodziła wiosną, to dokupiłabym tylko do niego gondolkę za coś ok. 200 zł i miałabym super leciutki i zwinny wózeczek :) Ciekawa jestem, jak się sprawdzi zimą - ma pojedyncze koła więc śnieg nie powinien przeszkadzać, chociaż po piasku ciężko idzie :(
nie zastanawiałam się nad nim podobno jeszcze topaz jest ok, muszę popatrzeć,a le powiem ci, ze cybexy pozytywnie mnie zaskoczyły.
Tylko ten callisto ma dwie istotne różnice od inyxa: onyx jest lżejszy i mniejszy po złożeniu, onyx jest do 23kg a ten do 15. Nowy onyx ma nową wielką budkę
 
Ostatnia edycja:
tiffi, Onyx też jest fajny, ale ma podwójne koła i nie ma pełnej rączki :)

A, i amortyzowane są tylko tylne koła :( No i co do wymiarów,to Onyx po złożeniu jest właśnie większy - dłuższy i wyższy, a Callisto mieści się w Corsie na styk,i to z wyjętą półką nad bagażnikiem :( Callisto ma obciążenia do 17,5 kg, Onyx do 22,5 :) Waga Callisto: 8 kg, waga Onyxa - 6,9 kg :) Tak podaje producent na stronie :) Budka jest chyba taka sama :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
dziewczyny, jakby ktoś byl zainteresowany, to moja bratowa ma do sprzedania Inglesinę MAX, to starszy model. Fajny, bo ma jedną rączkę do prowadzenia. Ja kupilam sobie taki sam i jestem zadowolona.
Odda go za grosze dosłownie, jakby kotos byl zaintersowany, piszcie na priva. ( w Poznaniu jest, ale chyb przeslac tez moze)
 
Do góry