reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek beta hCG

Sandra1998

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Kwiecień 2022
Postów
93
Cześć dziewczyny,
Robiłam swoją pierwszą betę, wyszła ponad 12tys, po 48h wyszła 14070mlU/ml z miesiączki wychodził ok 7-8 tydz, nie było widać zarodka. Po 2 tyg udałam się do ginekologa, był widoczny zarodek, z wielkości zarodka 6tydz + 1 dzień. Powtórne badanie bety. Pierwszy wynik 17 556mlU/ml po 72h beta spadła do 14812mlU/ml. Czy któraś z was miała podobnie? Czy wasza ciąża obumarła? Pomocy!
 
reklama
Szczerze mówiąc sytuacja nie wygląda optymistycznie.
Jeśli dobrze rozumiem, to ok 10tc był widoczny zarodek o wymiarach odpowiadających 6tc.
A beta robiona 2 tygodnie wcześniej była dość wysoka, więc 2 tygodnie wcześniej nie mógł być 4tc.

Ewidentnie coś się dzieje. Moim zdaniem nie jest to optymistyczna sytuacja.
 
Ginekolog kazał powtórzyć betę i gdyby słabo urosla kazał przyjść za tydzień. Zrobiłam badanie i po 72h beta spadła. W czwartek mam wizytę u swojego ginekologa, zobaczymy co powie. Obawiam się, że mój zarodek obumarła, choć mam małą nadzieję.
Wczoraj wylałam morze łez, gdy zobaczyłam wyniki bety..
 
Przy tak wysokiej becie lekarz już nie powinien zlecać bety, o ile został uwidoczniony pęcherzyk w macicy.
A masz zdjęcie z USG? Może były 2 pęcherzyki, a jeden tylko obumarł?
 
Gdy pokazałam mu pierwsze wyniki bety ponad 12tys i po 48h 14070mlU powiedział, że jest okej, ale ja powiedziałam, że dla mnie jest z byt niski przyrost w ciągu tych 48h i się martwię, więc zalecił mi, żebym powtórzyła betę i gdyby był niski przyrost przyszła za tydzień. Nie spodziewałam się, że beta spadnie w ciągu dwóch dni kiedy pierwszego dnia miała ponad 17tys..
Na pierwszym usg było widać tylko pęcherzyk, po 2 tyg już było widać zarodek. Niestety ginekolog nic nie wspomniał o dwóch pęcherzykach..
 
Gdy pokazałam mu pierwsze wyniki bety ponad 12tys i po 48h 14070mlU powiedział, że jest okej, ale ja powiedziałam, że dla mnie jest z byt niski przyrost w ciągu tych 48h i się martwię, więc zalecił mi, żebym powtórzyła betę i gdyby był niski przyrost przyszła za tydzień. Nie spodziewałam się, że beta spadnie w ciągu dwóch dni kiedy pierwszego dnia miała ponad 17tys..
Na pierwszym usg było widać tylko pęcherzyk, po 2 tyg już było widać zarodek. Niestety ginekolog nic nie wspomniał o dwóch pęcherzykach..
powtórz jeszcze betę może jednak rośnie .. i jakiś wadliwy wyniki :/ a najlepiej idź do lekarza na usg będzie wiadomo co się dzieje po rozmiarach
 
Wczoraj odrazu po odczytaniu wyniku zapisałam się do lekarza, wizytę mam w czwartek.
Nie potrafię sobie poradzić z tym..
Może któraś dziewczyna była w podobnej sytuacji?
 
reklama
Ja byłam w 9 tc, na wizycie okazalo sie ze nie ma akcji serca, wtedy lekarz zlecił mi zrobic bHCG i oznaczyć po 48h, jeśli spada znaczy że ciaza obumarła, moja była na poziomie 38 tys a po 48h spadła do 36 tys i to było potwierdzeniem obumarłej ciąży. To mój przykład, jeśli spada beta niestety nie oznacza to nic dobrego :( Bardzo mi przykro. Jakbyś chciała o coś zapytać to pisz śmiało.
 
Do góry