reklama

Spanie ośmiomiesięczniaka

Temat na forum 'Spanie' rozpoczęty przez alexel, 7 Sierpień 2007.

1. alexel

alexel Zaciekawiona BB

Hej dziewczyny!!!!
    Jak przyzwyczaić ośmiomiesięczne dziecko karmione piersią do spania w swoim łóżeczku, a wręcz do zasypiania w nim samodzielnie???????

2. sa_raa

sa_raa *GrUdNiÓwECzkA 2oo6*

pomału i stopniowo odkładaj do łóżeczka stój przy Maluszku
    głaskaj śpiewaj trzymaj za rączke, żeby wiedział, że jesteś przy nim
    ile razy będzie mocno płakał tyle razy przytulaj lub głasz i odkłądaj spowrotem
    jak bedzie trzeba bierz do siebie w nocy ale za każdym razem na krócej
    systematycznośćm pomaga ale to nie bedzie takie hop siup troche pracy przed Tobą
    Ja robiłąm tak, że co wieczór kompanko, jedzonko i do łóżeczka - stałam przy małym do póki nie usnął dawałam ręke na początku głaskałam i śpi sam

3. reklama
  4. alexel

alexel Zaciekawiona BB

a np jeśli ja kąpie Zuze o 19 a ona ma w zwyczaju zasypiać o 21.30 to czy kładzenie zaraz po kąpaniu ma sens????
    Robiłam jak mówisz ale jak mnie mała widzi to jest gorzej niż jak mnie przy niej nie ma......dziwne

5. sa_raa

to usiądź tak, żeby Ci bezpośrednio nie widziała
    a nie możesz później kąpać?

6. alexel

alexel Zaciekawiona BB

w sumie moglabym...ale robie tak odkąd zuza się urodziła i nie wiem czy zmiana godziny kąpania będzie korzystna????
    To o której byłoby ją najlepiej kąpać jeśli zasypia o 21.30?
    o 21?????

7. sa_raa

o 21 zacząć kąpanie
    po kąpaniu jeść
    po jedzonku kładziemy do łóżeczka siadamy z boku, żeby dzidzia nie widziała dajemy ręke i będzie dobrze
    mówie tylko i podkreślam, że to nie jest szybki proces i wymaga od Cibie cierpliwości i samozaparcia
    ale rezultaty rekompensują ;-)
    powodzenia

8. alexel

alexel Zaciekawiona BB

jak ja tylko kładę w łóżeczku to ona mi wstaje, mam to olać niech sobie stoi czy ją kłaść?

9. alexel

alexel Zaciekawiona BB

aaaa i jeszcze jedno pytanie, za pierwszym razem to do oporu az uśnie sama w łóżeczku czy po jakiś 30 min próbach bez rezultatu wziąść ją do łóżka a na drugi dzień np dłużej o 10 min??

10. reklama
  11. sa_raa

jak stoi to kładź
    i do oporu do póki wytrzymasz

12. alexel

alexel Zaciekawiona BB

Matkoooo Boska sa_raa a co z nią? najbardziej się boję że dostanie z tego płaczu jakiejś przepukliny pępkowej :-(
    Nie stanie się jej nic???????

Poleć forum