reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanko!

Emi najlepiej zasypia przy cycusiu mamusi ! budzi sie w nocy po to tylko, żeby włożyć go do buźki , ciumknąc dwa razy i spać dalej -:(
jak kładzie ją tato spać to pokrzyczy chwilę, z trzy razy wstanie, ale w końcu zasypia (zresztą nawet dłużej śpi bez wybudzania wtedy) - cwana wie, ze tato cycuszka nie da! grrr...

w ciagu dnia usypianie bez cycuszka albo wózka nie wchodzi w grę - zresztą i przy cycuszku cyrki potrafi zrobić :tak: wyjątki, policzyć na palcach można , że zaśnie bez większych ceregieli. :no:

chyba tylko dorośli doceniają spanko :-D
 
reklama
u nas ostatnio nie ma niestety reguły ze spankiem:no:
kiedyś było praktycznie co do minuty a teraz to różnie.W ciągu dnia śpi do 3 godzin łącznie, dwa razy po 1 godz-1,5 godz.
Zasypia też nieregularnie, zwykle do 22,ale zdarza się że wojuje nawet po 23
dziwne to trochę bo staramy się raczej żeby Przemko miał regularne pory wszystkiego, tj. posiłków drzemek itd ale on ma chyba już taki temperament..
 
Anielka rano śpi tak od 9 do max 12, potem jeszcze czasem w ciągu dnia utnie sobie drzemkę ale to jest max 45 min. W nocy od jakiegoś czasu budzi się ok2-3 (mimo, ze od 3mc życia przesypiała całe noce od 7 do 7 - piekne czasy...)
Zasypia ostatnio ciężko - zachowuje się jak mała pijaczyna :eek: wstaje, przewraca się, gada ale tak inaczej niż w ciągu dnia - normalnie wygląda jakby była narąbana i to zdrowo, jak sie przewróci to zaczyna sie śmiać... oststnio mieliśmy ubaw bo wstawała i "bełkocząc" ciągnęła miśka, żeby też wstał, my z M podkładaliśmy im głos no i spania nie było bo pekaliśmy ze śmiechu... normalnie mały pijany zając!
 
Maja prawie zawsze musiała być usypiana na rękach :shocked2:/po noszeniu do 3 nad ranem przez pierwsze 4 miesiące niebyło opcji zeby się nieprzyzwyczaiła do tego:-(/
wystarczyło ją ostatnio wziąć tylko na 3, 4 min i odłozyć, ale czasem nie może zasnąć, albo przebudza się co kilka minut i wyciągałam takiego klocka z łóżeczka i noszę i odkładam i tak w kółko :szok:- plecy mam do wymiany!:-p
Przez 2 ostatnie wieczory Majula zasnęła sama, odłożyłąm ją i latałam z łapką za owadami wszelkiego rodzaju:dry: a ona sama zasnęła fakt, że musi nieźle przed tym pobrykać:tak::blink:
Cel - zasypianie bez noszenia i wyciągania!:tak:
a wczoraj Maja spała w nocy na brzuchu:happy:
czy wasze dzieci też tak śpią?:dry:
 
Ostatnio się chwaliłam że Wiktorek przesypia cała noc i bez problemów zasypia a tu niespodzianka :shocked2: od dwóch dni wieczorami wariuje:-(. Pocieszam się że to ząbkowanie i że to przejdzie.
A co do spania na brzuszku to Wiktor juz od dłuższego czasu tak śpi. Zasypia na boku a w nocy przekręca się na brzuch i tak już śpi do rana.
Początkowo jak sie przewrócił na brzuch w nocy to nie wiedział co się dzieje i robił nam pobudkę (krzyczał z podniesiona głową ale oczy miał zamknięte:-)), ale jak go się położyło na boczku to spał dalej. A teraz juz się przyzwyczaił i śpi na brzuchu :happy:.
 
Jakoś nie widziałam wcześniej tego wątku. Pati przed wyjazdem miała tak że budziła się 6-7 rano i zasypiała 8-9 na godzinę -półtorej.Potem koła 14 na godzinę .Czasami na spacerze popołudniu na 30 min. Teraz wstaje nadal 7-8. Spać chodzi 21-22. W ciągu dnia usypia po 15-16 na ok. 2 godz. i tyle w ciągu dnia. W nocy wypije z 40 ml. herbatki i śpi dalej. Zasypia raczej bez problemu. Tyle tylko że wierci się wtedy niesamowicie i pół kanapy czyli 1m x 1,5 m jest jej- to w nocy.W dzień sama jak jest zmęczona to usypia,ja czasami przytulę się do niej, pogłaszczę po rączce lub nóżce.
 
Marcel też śpi na brzuszku, czasem raczkuje przez sen do tyłu a jak łóżeczko się skończy to sie przybudza. Czasem też budzi się z płaczem bo nie może znaleźć pozycji do snu, kręci się i kręci. Dziś w nocy śmiał się w głos, pewnie coś mu się śniło:-D:-D
 
Zuzia tez spi na brzuszku - wprost to uwielbia. :tak: Jak tylko Ja przekrece na plecki,Ona od razu myk i spowrotem lezy na brzuszku. :-D :tak: Ma to,chyba,po swoim chrzestnym,ktory do tej pory tak spi. :cool2: :-D
 
Filipcio też uwielbia spać na brzuszku, a najbardziej komicznie wygląda jak wypnie pupcie i wygląda jakby spał na czworaka.

Zdjęcie z maja (sama zdziwiłam się, że nie mam innych bardziej aktualnych, jak to się mogło stać?)
 
reklama
Oliwia tez spi na brzuszku z pupa wypieta do gory tak jak Filip :tak::-D Z tym ze ona jeszcze przemieszcza sie w czasie snu do przodu i co chwile wali glowa w lozeczko :eek::baffled: To i tak dobrze ze nie wrodzila sie w 100% do swojego tatusia bo on jeszcze przy tym bujal sie przod-tyl i wyl, jakby mial chorobe sieroca :eek::-D:-D:-D:-D Oliwia tak robi od tygodnia ale za dnia jak sie bawi :baffled::rofl2:
 
Do góry