reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposób na niejadka

Trudno być cierpliwym jak brzdąc zjada 100 ml mleka rano, pół obiadku w południe i 100 ml mleka po południu, a potem męczy po trochu na śpiocha 100 ml kaszki. A na mleku napisali, że 240 cztery razy dziennie...


Moja mała jak nie dodam kaszki do mleka to mi je 60ml mleka co godzine!jak zje 60 to jej dorabiam i niestety wylewam bo nie wcisne, zapiera się i płacze,jak od razu zrobie 120 to mogę też wylać.ale jak dodam kaszki jest gestsze i słodsze to mi zje wszystko.a robie 120mleka z 3 łyżeczkami kaszki:))co 4godzinki
 
reklama
moi rodzice dosypywali siostrze do mleka kakao tak żeby mleko zmieniło kolor, bo jak było białe to wypluwała i nie jadła prawie nic, poza tym co jej wcisneli na siłę, ale to było dawno i wtedy każdy myślał że dziecko ma tylko jeść jeść i jeść:szok:
 
Daje 80 ml soku z wodą po obiadku i tyle. Sok pije jak dzika, aż jej się policzki wciągają. Jest gorzej niż było. Opadły mi już ręce. Bawi się butelką, przygryza smoczek, ale nie ssie. Głodna jest jak wilk, ale mleka sztucznego nie ruszy, a w cyckach pustka...
 
Cześć Dziewczyny! Znam ten ból z autopsji. Moja Natalka jutro kończy 5 miesięcy i ma już dwa dolne "kasowniki". Zaczęła ząbkować jak miała 3 miesiące. Zanim się zreflektowałam, że to ząbki, to zaliczyłam wizyty u kilku lekarzy, bo Mała nie chciała jeść kompletnie NIC! A z takim bąkiem to o tyle problem, że można dać tylko mleko. Cztery tygodnie wisiałam z laktatorem na biuście, bo Mała ciągnęła pierś 2 minuty i odwracała ode mnie głowę, a mi piersi rozsadzało (dzięki temu przynajmniej zgromadziłam spory zapas mleczka :-)). Myślałam, że się nerwowo wykończę. Po 4 tygodniach beznadziei, na dzień przed skończeniem czwartego miesiąca ukazał się nam winowajca - dolna, lewa jedynka! Mała schudła w tym czasie, a potem wszystko wróciło do normy, ale tylko na 2 tygodnie, bo idą kolejne ząbki! Ale nie jest już tak źle, jak przy pierwszych ząbkach. Trzymajcie się Kobietki. Damy radę!
 
Daje 80 ml soku z wodą po obiadku i tyle. Sok pije jak dzika, aż jej się policzki wciągają. Jest gorzej niż było. Opadły mi już ręce. Bawi się butelką, przygryza smoczek, ale nie ssie. Głodna jest jak wilk, ale mleka sztucznego nie ruszy, a w cyckach pustka...

ja kiedys opuscilam jedno karmienie.zamiast mleka dalam wode
 
Może dodaj sok do mleka? Może to kwestia smaku?

U mnie jest odwrotnie, bo młody mleko tak, ale wszystko inne - nie. Z wyjątkiem kaszki, po prostu zje tylko to co jest na bazie mleka. Tak więc ja znalazłam taki sposób, że wszystko mieszam z mlekiem np obiadki i wtedy je. Może w ten sposób zaakceptuje nowy smak, a z czasem obędzie się bez tych sztuczek. Cóż, dzieci uczą kreatywności:-)
 
reklama
Hej. Dzieki za Wasze wpisy! Mi tez sie przydaly. :)
Mam 9,5 miesiecznego Bajtka. Od urodzenia byl spokojny, jadl rowno co dwie godziny, najlepiej duuuzo, rosl jak na drozdzach. Ostatnio, od okolo mieisaca zaczely sie schody. Jadl juz sloiczki, kasze, prawdziwe obiady, a teraz nawet przy butli marudzi. Pierwsze co podejrzewalam to zeby, ale potem zaczelam sie bac, bo ile mozna pic wode, jesc chrupki i odmawiac jedzenia? Mam nadzieje, ze nie wpadnie w jakies anemie. Do tego maly mial tez problemy z refluksem wiec zastanaiwalam sie, czy to nie jest przyczyna. Ale z tego co piszecie to pewnie beda jednak te zeby. Mial okolo 7 mcy jak mu wyszly dwa kasowniki, teraz pewnie meczy nas reszta. Poczekam jeszcze i w takim razie bede go wiecej przytulac, zamiast meczyc butelka. ;) zycze nam wszystkim cierpliwosci hihihi
 
Do góry