reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Ewelcia u nas jest tak ze nawet jak czekasz na decyzje to i tak chodzisz sie podpisywac a daty sa wypisane przy okienku lub informuja cie przy podpisie o kolejnej dacie. Z reguly bylo to co rowne 4 tyg chociaz bywaly zmiany w miedzyczasie wiec moze sie cos przesunac. Nie pozostaje chyba nic innego jak sie tam zglosci lub zadzwonic i dowiedziec sie.

Na decyzji raczej nie bedzie daty podpisu.:sorry:
 
reklama
Dzieki Beakta!!
Jak mialam ta rozmowe z oficerem to nic mi nie mowil:eek:
W srode chyba pojade sie zapytac!!!!!
jutro jeszcze zadzwonie do znajomego bo on ostatnio tez byl sie zarejstrowac w SW
 
kurczę ja też dziś dostałam list w związku z tym ChB o którym pisałyście kilka stron wcześniej :sorry: (w którym pracodawca ma wpisać czy są odprowadzane za mnie stawki). i tak z ciekawości zerknęłam na datę :eek: i aż mi się krew zagotowała :wściekła/y::wściekła/y: bo owszem niby mam 21 dni na odesłanie im papieru, jednakże papier ten wystawiony z datą ponad 2 tyg temu - czyli że zostało mi się 5 dni na załatwienie sprawy :crazy:
to dziady jedne :crazy::crazy::crazy:
szefuncio niestety nie mógł od ręki mi to uzupełnić, bo musi dać do uzupełnienia do swojej księgowej, po odbiór mam przyjść w czwartek....
dziewczyny co mi radzicie w takiej sytuacji - odesłać im ten dokument w tej kopercie od nich (co była załączona z listem) czy lepiej wysłać tym listem poleconym?? :eek:
 
Barmanka koniecznie polecony.Ja tak wysłałam ostatnio.Nie wymigają się,że nie doszedł.:tak:
Cwaniacy jedni.Jeszcze bym do nich maila wysmarowała,że list przyszedł sporo opóźniony.:wściekła/y:
ja tez zawsze wysylam poleconym ale teraz cos mnie chyba pokreciło i wysłałam im w kopercie normalnej i ze znaczkiem nie w ich no zobaczymy co teraz jak nie to bede dzwonić:wściekła/y:
 
chyba wyśle tym poleconym :sorry: przynajmniej będę miała pewność że dotrze..
a tak się zastanawiam teraz, bez żadnych uprzedzeń co do narodowości oczywiście ;-) - czy Irlandki też takie listy dostają? :crazy:
 
Witam! mam pytanie czy ktos moze mi powiedziec jakie trzeba przejsc procedury zeby sie starac o Obywatelstwo Irlandzkie moj syn urodzil sie tutaj czy ktos wie jak jest w przypadku dzieci jesli ktos wie cos na ten temat bardzo prosze o odpowiedz Pozdrawiam
 
reklama
Witam! mam pytanie czy ktos moze mi powiedziec jakie trzeba przejsc procedury zeby sie starac o Obywatelstwo Irlandzkie moj syn urodzil sie tutaj czy ktos wie jak jest w przypadku dzieci jesli ktos wie cos na ten temat bardzo prosze o odpowiedz Pozdrawiam
Może tutaj coś znajdziesz.
Department of Foreign Affairs - Citizenship
Ja czytałam wcześniej troszkę o tym.
Wiem,że koszt jest spory bo około 950euro na osobę.
No i chyba trzeba byc tutaj albo 4 albo 8 lat.Wiem,nie mała rozbieżnośc ale nie pamiętam.

Edit:
Znalazłam to:
http://www.inis.gov.ie/en/INIS/Info....pdf/Files/Information_Leaflet_No3_070409.pdf
Irish Naturalisation and Immigration Service Citizenship
 
Do góry