reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki WETERANKI - 2018 naszym rokiem !

Niby niewiele ... ale jednak często się zdarza ze ciężko osiągnąć nawet taki wynik... niestety
Ok dzięki, tak myślałam. Rozmawiałam z babką z laboratorium i powiedziała że robią ogólne bad. nasienia które obejmuje morfologię plemników, ale gdzie indziej znalazłam komputerowe badanie nasienia- pełne i chyba to zrobimy, poczytam jeszcze na ten temat w necie. Co prawda ginka powiedziała że ogólne wystarczy, ale chyba lepiej to komputerowe bo potem znowu czekać na kolejne badania, a czas ucieka...
 
reklama
Tak jak mówiłam dziewczyny @ zaskoczyła mnie godz przed weselem hehe dziś 4 dzień także od jutra lub czwartku mierze temp. Do tego od 8 dc testy owulacyjne i zobaczymy co się będzie działo ;);) czy duphaston należy brać 3 dni po ovu? Czy wystarczy, że będzie to 1-2 dni po? Zalecone mam od 16dc ale zobaczę co pokażą testy ;)
 
Tak jak mówiłam dziewczyny @ zaskoczyła mnie godz przed weselem hehe dziś 4 dzień także od jutra lub czwartku mierze temp. Do tego od 8 dc testy owulacyjne i zobaczymy co się będzie działo ;);) czy duphaston należy brać 3 dni po ovu? Czy wystarczy, że będzie to 1-2 dni po? Zalecone mam od 16dc ale zobaczę co pokażą testy ;)
Mi lekarka kazała brać na drugi dzień po uvu
 
Ja 3 lata temu musiałam zrobić biocenoze pochwy. Teraz w maju do hcg podchodzi moja siostra i jej lekarz nic nie mówił co powinna zrobić.
Jolancik, odnośnie badań przed hsg wyczytałam że posiew pochwy trzeba zrobić koniecznie! Byłam wczoraj zrobić to badanie. Lekarz który pobierał wymaz potwierdził że trzeba to zrobić przed hsg bo jeśli są bakterie to razem z kontrastem zawedrują do góry i tam narobią wiele złego. Ostrzeż siostrę żeby koniecznie zrobiła to badanie. To się robi prywatnie, zapłaciłam 80 zł w tym lekarz pobrał wymaz, wyśle do laboratorium i po ok 5 dniach będzie wynik. Szybko i bezboleśnie.
 
A tak w ogóle dziewczyny rewelacja! Wracając do poniedziałkowego pęcherzyka i stwierdzenia lekarza że nic z tego nie będzie. Błąd. Wczoraj rano tj. 20 dc skok temperatury z 36,52 na 36,82 i co? Byłam pewna że pęcherzyk pękł. Zadzwoniłam do ginki i jej mówię że pękł i że chcę na ustg zeby sprawdzić. No i taktycznie pękł. Masakra z tymi lekarzami, a ja od poniedziałku załamka że nie mam ovu. Dziewczyny możecie się śmiać, ale modlitwa do Pana Boga pomaga
 
Jolancik, odnośnie badań przed hsg wyczytałam że posiew pochwy trzeba zrobić koniecznie! Byłam wczoraj zrobić to badanie. Lekarz który pobierał wymaz potwierdził że trzeba to zrobić przed hsg bo jeśli są bakterie to razem z kontrastem zawedrują do góry i tam narobią wiele złego. Ostrzeż siostrę żeby koniecznie zrobiła to badanie. To się robi prywatnie, zapłaciłam 80 zł w tym lekarz pobrał wymaz, wyśle do laboratorium i po ok 5 dniach będzie wynik. Szybko i bezboleśnie.
Dzięki za wiadomość. Poinformowałam siostre i zaraz zadzwoniła do swojego lekarza i powiedział że faktycznie jest wymagane ale zrobią jej w szpitalu na miejscu przy porannym badaniu a jeszcze przed hsg.
 
Dzięki za wiadomość. Poinformowałam siostre i zaraz zadzwoniła do swojego lekarza i powiedział że faktycznie jest wymagane ale zrobią jej w szpitalu na miejscu przy porannym badaniu a jeszcze przed hsg.
Cieszę się że mogłam pomóc. Pewnie zrobią siostrze badanie czystości bo na posiew czeka się kilka dni. Ale badanie czystości też jest ok:)
 
Pytanie odnośnie testów owulacyjnych testy z Rossmanna vs.z allegro, dziewczyny ,które mówily, że testy nie wychodzą,w ogóle nic nie pokazywało czy tylko jedna krecha że brak ovu? Pije bardzo dużo wody czy z pierwszego moczu będzie ok? Przepraszam ale dziś robiłam go pierwszy raz i nie wiem czy wszystko robię jak należy
 
reklama
Wracam z monitoringu. Dziś 10dc a na jajnikach są jakieś dominujące pecherzyki ale nie wiadomo czy to nie pozostałość po tych z poprzedniego cyklu. Na krótka fazę lutealna dostałam utrogestan co ma wspomóc zagnieżdżenie. W końcu sama zaproponowała na ta druga fazę coś z progesteronem. W niedziele kolejne usg żeby sprawdzić te dzisiejsze pecherzyki czy rosną. Mam jak na razie cienkie endometrium bo 5,9. No i czekamy na 2 inseminacje
 
Do góry