reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania 2018

U nas tez idą dwa zęby - obie górne jedynki :) mamy już dwie dolne jak na razie :D na szczęście prawie bezobjawowo przechodzi do tej pory wychodzenie tych ząbków, jedyne co, to mniej je.
Dziewczyny a jak u was było na samym początku że spaniem takich noworodków w nocy? Bo u nas było tylko budzenie 2 razy na cyca i spowrotem spanie i właściwie tak mamy do tej pory, tylko czasem częściej się budzi. Pytam bo mam w rodzinie maleństwo takie i jego mama się zastanawia czy jak tak ładnie śpi w nocy to już tak będzie zawsze :)
 
reklama
Mój pierwszy miesiąc spał ładnie, ale on wcześniak, jak doszedł do terminu w którym miał się prawidłowo urodzić to poczułam, że mam dziecko w domu☺
 
My dziś przed południem zaliczyliśmy 1,5 godzinny spacer. Mały się wyspał, bo w domu po powrocie dospał kolejne 1,5 godziny :) Akurat zaczęło mocniej wiać jak byłam przed domem, więc zdążyliśmy, a teraz tylko pokropilo.

Mój synek super grzeczny był w dzień, noce miał gorsze. W szpitalu spał pięknie, a w domu już niestety nie.
I tak:
1 miesiąc - pobudka w nocy 2 razy w tym z przerwą 2 godzinną
2-3 miesiąc - 2-3 pobudki już tylko na cyca
4-5 miesiąc - przesypianie całych nocy, rzadko kiedy pobudka 1-2 razy
6-7 miesiąc - pobudka 3-4 razy
8 miesiąc do tej pory - pobudki od 3 do nawet 6 razy
Więc u nas tendencja pogarszajaca się :p

My mamy dwa kły i dolną jedynkę :) Teraz przebiła się druga dolna jedynka i już prawie widać pierwszą górną jedynkę :D Druga górna też mam wrażenie, że idzie.. okaże się za kilka dni ;)
U nas było dużo płaczu przy kłach ;(
 
Wooow to kły tak szybko się wybiły? :) Nieźle :)

Dzięki dziewczynki za odpowiedzi :) u nas podobnie jak u Ciebie adiika, zamiast być z tym spaniem lepiej to jest gorzej. Chociaż ostatnio zaczyna się coś polepszac :)
 
U mnie tak jeżeli chodzi o Kacpra dokładnie po miesiącu zaczęły się pobudki w nocy co 2 godziny, drzemki jak już tak się ustawily na 2 to trwaly od 30 do góra 40 minut, i tak było do roku, jak ząb wychodził były pobudki w nocy co godzinę, pierwsze dwa nam wyszły jak miał 7 miesięcy, potem poszło lawinowo☺ po roku jeżeli chodzi o noc nic się nie zmieniło, w dzień przeszliśmy na jedną drzemkę godzinną. Pobudki co 2 godziny trwały gdzieś do ok 20 miesiąca, 21 potem zaczął się budzić 3 razy, od kilku dni czyli odkąd skończył 2 latka mamy mała zmianę, parę nocek całych przespanych, albo pobudka 1. Jeżeli chodzi o Marianne było podobnie, z tym że 3 pobudki trwały do ok 3 lat, potem do 3.5byla 1. Mariannie wyszły pierwsze dwa zęby jak miała 8 miesięcy i też szybko poszła reszta
 
A i jeszcze Kacper nadal śpi w dzień ma jedną drzemkę tak od ok 30 do 50 minut. Marianna przestała spać e dzień 2 miesiące przed 2 urodzinami
 
U moich dzieciaków wszystko było podobnie tylko Kacper robił wszystko te swoje 5 tygodni wczesniaczych po Marysi☺ tzn np Marysia usiadła w dniu w którym skończyła 6 miesięcy, Kacper miał 7. Marianna stanęła na nogi jak miała 7.5 miesiąca, Kacper tydzień przed skonczeniem 9
 
reklama
Pierwsza była dolna jedynka, a za nią pierwszy kieł i po miesiącu kolejny, z tym, że zęby zaczęły nam wychodzić jak mały skończył 8 miesięcy :) Też byłam zdziwiona tymi kłami, ale znałam już takie przypadki :)

Kiedy teraz mi synek zasnie, jak on się 30 min temu obudził, masakra... ten mój mąż to nie myśli, że mi go uspal po 19 i to bez kąpania, a jego pora zasypiania teraz to przeważnie 21:00. Wcześniej zasypial o 23:00-1:00, więc i tak jest lepiej. A Wasze dzieci o której zasypiają?
 
Do góry