reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o dziecko prolaktyna

Dołączył(a)
7 Czerwiec 2022
Postów
9
Chciałam się poradzić, staramy się o dziecko. Najpierw prolaktyna była 130, po zbiciu w normie nadal się nie udaje. Jaki moze być powód? Tarczyca idealna, cukier idealne wyniki. Morfologia również
 
reklama
Również miałam ten problem, wydawało mi się ze to najpewniej ze mną jest problem jednak okazało się że wyniki nasienia partnera są kiepskie.
 
Nie jest długo, az głupio sie przyznać że tak się niecierpliwie. Ponad 2 miesiące. Aktualnie biorę dostinex, na prolaktyne, stąd miesiaczka jest regularna.
Przygotowuje się do ciazy od 8 miesiacy (suplementy, badania itd)
 
Czy udało się mimo to zajsc w ciaze? Po jakimś czasie?
Niestety walczymy już 1,5 roku ale dopiero od miesiąca jesteśmy świadomi ze problemem mogą być wyniki partnera. Również od kilku miesięcy biorę Dostinex, miałam bardzo wysoki poziom prolaktyny który jest już w normie. Przede mną w najbliższym czasie badanie drożności jajowodów, partner dostał zalecenia od androloga aby polepszyć dietę i brać suplementy. Następnie kolejne badania nasienia a co później to czas pokaże. Szczerze mówiąc chyba już straciłam nadzieje na naturalną ciąże… Jeśli inseminacja która mam w planach nie pomoże to zdecydujemy się na invitro.
 
Niestety walczymy już 1,5 roku ale dopiero od miesiąca jesteśmy świadomi ze problemem mogą być wyniki partnera. Również od kilku miesięcy biorę Dostinex, miałam bardzo wysoki poziom prolaktyny który jest już w normie. Przede mną w najbliższym czasie badanie drożności jajowodów, partner dostał zalecenia od androloga aby polepszyć dietę i brać suplementy. Następnie kolejne badania nasienia a co później to czas pokaże. Szczerze mówiąc chyba już straciłam nadzieje na naturalną ciąże… Jeśli inseminacja która mam w planach nie pomoże to zdecydujemy się na invitro.
Trzymam kciuki ze się uda i bedziecie mogli cieszyć się dobra wiadomością
 
reklama
Tarczyce i Prolaktyne
No to do zbadania jest jeszcze wiele hormonów.
Miedzy 2 a 5 dc :
- fsh
- lh
- estriadol
- testosteron
- androstendion
- dheas
- shbg
- amh
Do tarczycowych : anty tpo, anty tg, ft3, ft 4
W okresie gdzie występuje mniej więcej owulacja zbadać można lh i estriadol.
Miedzy 21-23dc
- progesteron
 
Do góry