reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

my jezdzilismy do poznania co tydzien na zmiane gipsow i tak przez 6 tyg a z szyna radzil sb swietnie swobodnie podnosil nozki machal nimi zachowywal sie tak jakby wgl nie mial szyny i ona tez duzo pomogla w siadaniu bo jakby nie bylo nozki sa obie poloczone szyna wiec zeby cokolwiek zrobic musial podnosic obie nozki i z raczkowaniem tez nie bylo problemu takze naprawde bedzie dobrze wierze ci ze masz juz dosc bo ja tez mialam dosc ale teraz kiedy sb przypomne co przechodzilismy to sama sb sie dziwie ze dalam rade pozdrawiam
 
reklama
witam no u nas byla inna sytuacja bo w sumie do samego porodu nie bylo wiadomo ze nasz synek bd mial wade nozek wiec zaraz po porodzie jak sie okazalo ze ma wade to byl dla nas szok bylismy zalamani wgl nie wiedzielismy z czym mamy doczynienia i do tego jeszcze slowa lekarza od dzieci ze "to sie leczy ale nie wiadomo czy da sie wyleczyc czy bd chodzil" doprowadzily mnie do stanu niemal ze depresji calymi dniami plakalam ale kiedy pojechalismy do poznania do dr Koch-a i on nam wszystko wytlumaczyl i powiedzial ze synek bd chodzil ze wszystko bd ok to dopiero wtedy tak naprawde zaczelam wierzyc w to ze bd ok.Synek mial 21 dni jak zalozyli mu pierwsze gipsy i tak przez 4 tyg co tydzien na zmiane jezdzilismy potem naciecie sciegna w obu nozkach potem 2 gipsy i szyna denisa browna przez pol roku 24godz a teraz ma prawie 10 mc i tylko na noc szyna do spania i w dzien do drzemki i wgl nie widac ze on mial jakakolwiek wade ktos kto o tym nie wie nigdy by nie powiedzial ze on urodzil sie z wada.Takze badzcie dobrej mysli ja wiem ze jest bardzo ciezko ale nie mozecie sie zalamywac musicie walczyc dla coreczki bd dobrze trzymam kciuki i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
witam mam na sprzedasz buciki nr bucikow 9 z szyna Denisa Browna stosowane w leczeniu stopy końsko- szpotowej metodą Ponsetiego.Buciki z szyna zostaly zakupione w Poznaniu w klinice Ortopedycznej.Synek uzywal ich przez pol roku a teraz zakupilismy juz wiekszy rozmiar wiec chetnie odsprzedam te za 250 zl my za nowe dawalismy ponad 600zl.mamy ktore bd zainteresowane prosze o prywatna wiadomosc podam nr telefonu:) pozdrawiam
 
witam no u nas byla inna sytuacja bo w sumie do samego porodu nie bylo wiadomo ze nasz synek bd mial wade nozek wiec zaraz po porodzie jak sie okazalo ze ma wade to byl dla nas szok bylismy zalamani wgl nie wiedzielismy z czym mamy doczynienia i do tego jeszcze slowa lekarza od dzieci ze "to sie leczy ale nie wiadomo czy da sie wyleczyc czy bd chodzil" doprowadzily mnie do stanu niemal ze depresji calymi dniami plakalam ale kiedy pojechalismy do poznania do dr Koch-a i on nam wszystko wytlumaczyl i powiedzial ze synek bd chodzil ze wszystko bd ok to dopiero wtedy tak naprawde zaczelam wierzyc w to ze bd ok.Synek mial 21 dni jak zalozyli mu pierwsze gipsy i tak przez 4 tyg co tydzien na zmiane jezdzilismy potem naciecie sciegna w obu nozkach potem 2 gipsy i szyna denisa browna przez pol roku 24godz a teraz ma prawie 10 mc i tylko na noc szyna do spania i w dzien do drzemki i wgl nie widac ze on mial jakakolwiek wade ktos kto o tym nie wie nigdy by nie powiedzial ze on urodzil sie z wada.Takze badzcie dobrej mysli ja wiem ze jest bardzo ciezko ale nie mozecie sie zalamywac musicie walczyc dla coreczki bd dobrze trzymam kciuki i pozdrawiam


Wiem ze bedzie normalnie chodzić, sama to przezyzylam bo urodzilam sie z takimi nozkami tylko mialam najwiekszy stopien tej wady i kilka operacjii i moze dlatego tak mnie zabolalo to ze i ta malenka bedzie cierpiec narazie nie chce o tym myslec mam nadzieje ze jednak moze urodzi sie zdrowa i tak tylko ulozyla stópki. 17 października mam kolejne usg i zobaczymy co będzie. A dla reszty mamusiek co maja dzieciaczki z ta chorobą życzę wszystkie co najlepsze i trzymam kciuki.
 
Gralcia :hej i jak tam po konsultacji kiedy macie zabieg ?
Hej, jestesmy juz po zabiegu, a dzisiaj bylismy na kolejnej zmianie gipsu, jeszcze tylko dwa tygodnie i z gipsu przerzucamy sie na szynę i orteze, za dwa tygodnie mamy juz ja odebrac , a poki co lekarz jest bardzo zadowolony, mowi ze wszystko jest lepiej niz mogloby byc, wiec i nam jest lzej. Teraz obawiam sie tej ortezy Browna, bo przeciez stopki są połączone i boje sie, ze moja Maleńka będzie mocno sie tym denerwowała.
Ale najgorsze juz za nami i wcale nie bylo tak zle , narkoze jak i zarowno sam zabieg przeszla bardzo dobrze i byla bardzo dzielna.
 
Gralcia: hejka to super bardzo sie ciesze:-) :) co do szyny to pewnie przez kilka dni bedzie sie denerwowac to normalne ale mysle ze szybko sie przyzwyczai i bedzie wiedziec ze musi miec!a co do ortezy to powiem szczerze ze nie wiem co to jest ani jak wyglada bo my mamy tylko szyne denisa browna pozdrawiamy :p
 
reklama
Gralcia: nasz synek mial szyne od 2 mc zycia do 9 mc caly czas 24h/na dobe tylko do kapania mielismy sciagac ale ze wzgledu na to ze mial 7mc jak zaczal raczkowac wiec na czas raczkowania mu zdejmowalam bo balam sie zeby sb krzywdy nie zrobil zakladalam do spania na drzemki w dzien i na noc a od wrzesnia ma tylko na noc i na 1 drzemke w dzien. Na poczatku sie denerwowal jak mial szyne bo wiadomo nie mogl swobodnie ruszac nozkami tylko obie naraz ale szybko sie przyzwyczail a teraz jak idzie spac to sam sie domaga szyny i bez niej nie chce zasnac
 
Do góry