reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

reklama
Franamama a jak sypia Twój synek?
Dobrze. Zasypia do 19:30 i na pierwsze mleko budzi się ok. 4 rano. W dzień gorzej to wygląda, bo ucina sobie krótkie, ale częste drzemki. Nie wiem, czy dobrze odpowiedziałam na Twoje pytanie. Zastanawiałam się, czy może przypadkiem nie chodzi Ci o pozycję, w jakiej sypia.
 
AmMaWi śliczne wgl nie widać że była wada a córcia ma obie czy tylko jedna?jeszcze jakby ci się udało zrobić zdjęcie zgięcia hehe[emoji4]

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
My normalnie gipsami pelnymi, metoda Ponsetiego, tylko przy zmianie gipsow wzielismy poprzednie te porozcinane czyli takie luski
Nasz lekarz zna inne szyny bo nam mowil o nich lecz jego argumenty brzmialy tak: te szyny sztywne i dobbsa porownal do samochodu- tym i tym sie da wyleczyc , tylko chodzi o komfort, sztywne szyny sa jak maluch a dobbs jak mercedes, calkiem inny komfort noszenia,
ze w tym dobbsie dziecko ma pelen zakres ruchow a nie sztywno trzyma nozki w szynie co powoduje dyskomfort, kazal sobie poogladac filmiki w necie, no to ogladalismy i tam takie male smerfy maja tego dobbsa i smigaja w nich, dlatego tez nas te filmiki uspokoily, a wy tu piszecie ze jest inaczej
Ten dobbs jest strasznie drogi w porownaniu do tych sztywnych szyn. . .
Aaa, ok. Źle zrozumiałam Twój wpis, co do łusek. Wracając do szyny, to sami musicie podjąć decyzję, jaką wybrać. Ja nie neguję dobbsa, bo szyna jest innowacyjna i służy do leczenia sks. Jednak kierując się wiedzą i doświadczeniem mojego lekarza i innych rodziców oraz publikacjami na ten temat, wybrałam szynę mitchella. Po roku zamierzam też się przesiąść na dobbsa.
 
Dobrze. Zasypia do 19:30 i na pierwsze mleko budzi się ok. 4 rano. W dzień gorzej to wygląda, bo ucina sobie krótkie, ale częste drzemki. Nie wiem, czy dobrze odpowiedziałam na Twoje pytanie. Zastanawiałam się, czy może przypadkiem nie chodzi Ci o pozycję, w jakiej sypia.
Tak, wlasnie o to mi chodziło. Dlugo sie przyzwczajal do szyny czy od poczatku tak dobrze spal? Bo my tez mamy mitchella ale noce to jakas masakra, budzi sie co godzine lub dwie, a w dzien spi 2 razy po 20 minut i budzi sie z krzykiem, wiec sama juz nie wiem, moze taki jego urok :/
 
A może szyna jest za szeroka?przyłóż szynę do ramion dziecka i sprawdź czy jest równa z ramionami

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Juz o tym pisalsm wczesniej, wszystko jest ustawione tak jak powinno byc, moze po prostu mam takie dziecko, ktore nie lubi spac albo tak mu szyna bardzo przeszkadza. Myslalam o tym, zeby zdjac na jedna noc i sprawdzic jak bedzie spal ale nie wiem czy to dobry pomysl.
 
Albo po prostu masz uparciuszka[emoji6] nie zdejmowała bym bo jak poczuje że śpi bez szyny to bd jeszcze gorzej

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja też nie zdejmowałabym szyny na noc. Jeżeli szerokość szyny masz ustawioną dobrze, to spróbuj zmniejszyć kąt odwiedzenia. Może ostatnie gipsy były niepoprawnie założone. Spróbuj np. 40 stopni, później 50 i 60. U nas pierwsza noc była najgorsza, ale taka, żeby budził się co godzinę, to nie. My problemy mamy ze skórką na zgięciu, bo mały ma grubą tapicerkę. Na początku nawet mieliśmy rany z wysiękiem, ale jakoś daliśmy radę. Opatrunki ze srebrem nas uratowały.
 
Do góry