reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Anabanana a czym przykrywasz malucha? Bo ja mam wrazenie, ze moj mlody ostatnio tez budzi sie co chwile w nocy, jak jest przykryty kolderka, bo ona mu blokuje szyne przy przekrecaniu. Albo sie cos zaczepi, albo po prostu jest duzo ciezej przekrecic sie razem z nia. Jak go odkryje, to spi lepiej, no ale wiadomo, ze to tylko na chwilke ewentualnie. I mysle, zeby mu kupic taki spiworek do spania. Moze w nim bedzie mogl sie swobodniej krecic.
Teraz kocykiem. Wczesniej kołderką ale wydaje mi sie ze bylo mu ciężko i nie mógł podnosic nog i sie przekrecac. Sa noce, ze budzi sie co 2-3 h a sa takie ze co godzine. Nie spi jednym ciagiem dluzej niz 3 h. Jak jeszcze mial gipsy zdarzalo sie ze przesypial 6-8h.
 
reklama
Kochane co sądzicie o stópce synka? Synuś ma 22 miesiace i od około 10/11 miesięcy jest calkowicie bez szyny, gdyż przestał ją tolerowac. Nosimy buciki ubrane na odwrót. Napiszcie co sądzicie o stópce :-)
 

Załączniki

  • Screenshot_2017-11-22-13-04-19-1.png
    Screenshot_2017-11-22-13-04-19-1.png
    341,3 KB · Wyświetleń: 127
Mysia1992 wygląda super a mogłabyś dodać zdjęcie gołej stopki z każdej strony tzn tak jak teraz od spodu i zgięcie wtedy bd można coś więcej napisać[emoji6] synek jednostronne SKS czy obie?

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Na razie tyle udało mi się zrobić zdj ☺ napiszcie co sądzicie ☺
 

Załączniki

  • Screenshot_2017-11-22-13-55-26-1.png
    Screenshot_2017-11-22-13-55-26-1.png
    233 KB · Wyświetleń: 124
  • Screenshot_2017-11-22-13-55-30-1.png
    Screenshot_2017-11-22-13-55-30-1.png
    91,1 KB · Wyświetleń: 133
Mysia1992 wygląda super na tym pierwszym zdjęciu tak jakby delikatnie paluszki leciały do środka ale pewnie synuś SB tak stanął[emoji4] śliczna stopka[emoji8]

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Milenka887: synus tak zawsze ma ze troszkę do środka nozka jest ale walczymy z tym poprzez zakładem bucików Na odwrót i powiem Ci ze jest coraz lepiej. Wczoraj to nawet w przeciwną stronę były paluszki tak ze wracaja pomału na swoje miejsce. Mamuśki polecam wam zakladnie bucikow odwrotnie naprawdę pomaga.
 
Witam. Chcialam sie podzielic z wami wrazeniami po pierwszym dniu i nocy z szyna dobbsa. I powiem szczerze - rewelka! Balam sie tej pierwszej nocy, ale wszystko bylo super- maly obudzil sie tylko 2 razy na jedzenie, to mniej niz w gipsach, bo w gipsach spal troszke mniej spokojnie, w tych ostatnich w szczegolnosci. Nie marudzi, jest usmiechniety i co najwazniejsze rusza nozkami! Nie sa sztywne. Moze jeszcze nie idealnie bo jeszcze nie obczail do konca, bo to dopiero 1 dzien, ale wydaje mi sie ze szybko zalapie i bedzie 'pedalowal' .
Przed zalozeniem szyny mialam tez kontakt z osoba ktora tez przez tydzien miala db a po tygodniu dobbsa i mowi ze nie ma porownania, dziecko odzylo.
Takze chcialam powiedziec ze dobbs nie jest taki zly jak tu mowia.
 
My udaliśmy się na operację (co prawda nasze dziecko jest starsze) bo niestety leczenie nie przynosiło rezultatów. Później gips, zdejmowanie drutów i znowu gips. Teraz dziecko nosi buciki ortopedyczne :happy: lekarze mówią że rokowania są dobre :happy:
 
reklama
Lawendowa79 a ile dziecko ma ? I czy był nawrót jak tak to po jakim czasie ile nosiliscie szynę pytam bo synek ma 2latka mamy szynę db i jak narazie stopki są ok ale bardzo się boję że bd nawrót

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry