reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stosunek przerywany a ciąża

Odpowiedź jest prosta - nie chcesz dziecka -zabezpiecz się.
Stosunek przerywany to nie metoda antykoncepcji. Prezerwatywa nie kosztuje dużo a uchroni Was przed ciążą i chorobami.Jak poczytasz to forum to zobaczysz ile kobiet zaszło w ciążę poprzez stosunek przerywany.Nasienie wydziela się w małej ilości jeszcze przed wytryskiem a wystarczy tylko jeden plemnik.
Twoja dziewczyna powinna najpierw pójść do ginekologa nim rozpocznie współżycie.Możecie też iść razem i lekarz doradzi metodę antykoncepcji.
Możecie iść do niego już dziś jeżeli się obawiacie ciąży.Może boicie się niepotrzebnie
 
reklama
dokladnie tak Laura zgadzam się z Toba na dodatek dodam ze sama jestem w ciazy z tego powodu ze nie zabezpieczyliśmy się jestem bardzo szczesliwa :-):-) ale szczerze mówiąc wolalabym zostac mama za pol roku :baffled:
 
Witam, jestem tutaj nowa. Ja być może również zostanę mamą maleństwa, które zostało poczęte poprzez stosunek przerywany. Bardzo dziwnie się czuję dziś powinnam dostać @ ale jak na razie się nie pojawila, mam za to sporawo żółto - białego sluzu i sama nie wiem co to może oznaczać. Pobolewa mnie też podbrzusze...Dzidzię planowaliśmy ale za kilka lat dopiero, kiedy skoncze studia (jestem na I roku), niemniej gdyby okazało się, że maluszek już do nas przyszedł będziemy bardzo szczęśliwi.Przytulanko miało miejsce 14 dnia cyklu, a cykle mam zawsze 27- dniowe. :-)
 
Witam, jestem tutaj nowa. Ja być może również zostanę mamą maleństwa, które zostało poczęte poprzez stosunek przerywany. Bardzo dziwnie się czuję dziś powinnam dostać @ ale jak na razie się nie pojawila, mam za to sporawo żółto - białego sluzu i sama nie wiem co to może oznaczać. Pobolewa mnie też podbrzusze...Dzidzię planowaliśmy ale za kilka lat dopiero, kiedy skoncze studia (jestem na I roku), niemniej gdyby okazało się, że maluszek już do nas przyszedł będziemy bardzo szczęśliwi.Przytulanko miało miejsce 14 dnia cyklu, a cykle mam zawsze 27- dniowe. :-)
Zrób teścik napewno się dowiesz!!!! objawy jakby ciązowe... pozdrawiam!
 
Poczekam do poniedziałku, a jeśli @ się nie pojawi to zrobię test. Być może brak okresu spowodował stres (sesja egzaminacyjna). Poczekamy, zobaczymy :-) Chciałabym mimo wszystko aby to było Maleństwo.
 
jestem tu nowa
Mam takie problem :no:
od poł roku kocham sie z swoim chłopakiem -> stosunek przerywany (nie doszedł we mnie) Wiem ze to żądna antykoncepcja.. ale już właśnie byłam u ginekologa po pigułki ( dostałam novynette) i właśnie teraz w tym miesiącu mi sie spóźnia 4dni już okres Bardzo sie denerwuje może to jest tym spowodowane:no: ale ma regularny okres:( (śluz jest takie żótowaty) żądnych objaw nie mam narazie...
Czy jest duża możliwość ze jestem w ciąży? (boje sie zrobić test... wiem ze byliśmy nieodpowiedzialni:no: ale już po fakcie..mam 19lat i nie planowałam dziecka ale cuz jak będzie to jakoś damy sobie rade)
dzięki z góry za odpowiedzi:biggrin2:
 
Dziewczyny nie mam zielonego pojecia jak to jest wg nauki ale my z mężem robiliśmy tak 8 lat i nic. Ale nie będę twierdzić nic na pewno. Wiem tylko że nie jest to zbyt komfortowe i nie sprzyja bliskosci. Teraz w sumie żałuję bo taki seks to nie prawdziwy seks. Wiem to teraz ;-)
 
Ja na swojej skórze przekonałam się że podczas przerywanego nie tak łatwo zajśc.Odbywałam tak stosunki z moim ówczesnym partnerem 4 lata a kiedy zrobilismy to wreszcie normalnie zaszlam w ciąże.Aż sama nie mogłam w to uwierzyc, wczesniej myslałam że coś musi byc ze mną albo z nim nie tak skoro przez tyle lat i nic.Bo przerywanego nie uważałam za żadne zabezpieczenie.Teraz nie jestem tego taka całkiem pewna.Coś w tym jednak jest...
 
reklama
Prawdopodobienistwo zajscia ciazy na pewno jest mniejsze, bo mniej plemnikow dociera do srodka, z 250 mln plemnikow potrzeba jednego, ktory zaplodni jajeczko, a przy stosunku przerywanym nie dostaje sie ich taka ilosc, co jednak nie znaczy ze czesc z nich moze dojsc i sie zagniezdzic.
Ja z mezem stosowalismy te metode na zmiane z prezerwatywa przez 3 lata, bo wtedy musialam odstawic tabletki ze wzgleow zdrowotnych. Zaczelismy sie normalnie kochac dopiero o marca tego roku i po pierwszym cyku jestem w ciazy. Cos w tym wiec jest, choc to nie regula u kazdego.
 
Do góry