reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

Klaudia Antka musi obejrzec okulista a termin mamy na maj :szok: czeka nas wizyta priv
pediatra powiedział ze od zapchanego kanalika od czasu do czasu moze leciec ropka jakas bakteria moze sie wdac
 
Ostatnia edycja:
reklama
julka - wow to wypasiony twój facet he he

My nie byliśmy jeszcze na bilansie ale Misia ma coś 90cm i 15kg waży na naszej wadze a na bilans może za miesiąc:-D z mówieniem średnio na jeża bo zna może ze 30 słów ale z tych słów buduje zdania ostatnio nawet 4 wyrazowe "hau choć tu jeść" jak karmiła pieska :-D

a do spania to my mamy super egzemplarz bo chodzi spać koło 21 i śpi do 9 i w dzień jeszcze drzemka. Nie wstaje w nocy a od 2 dni śpi bez smoczka a w pieluchy dalej wali
 
Mona na rota szczepilam a na pneumokoki nie. Nasza pedistra nam doradzila ze jak dziecko nie idzie do zlobka czy przedszkola to zeby na pneumokoki nie szczepic. Z reszta mam mieszane uczucia co do tej szczepionki i narazie bartus nie byl na to szczepiony....
 
Ja nie szczepiłam na ani na rota ani na pneumokoki moim zdaniem to po trochu wyolbrzymiona kampania firm farmaceutycznych. Teraz zastanawiam się czy drugiego dzidziusia w ogóle szczepić, może tylko go zaszczepię na WZW B żeby nie było problemów w szpitalu. Za dużo naczytałam się o odczynach poszczepiennych:eek:
 
Na WZW - tak, tężec - tak, polio - tak ...
reszta - mieszane uczucia, ale zostawię to dla siebie ...
szczepionki typu 5 w 1 - średnio im ufam
to tyle jeśli chodzi o moje zdanie , ludzie je znają ale nie chcę o tym pisać i nikogo na nic namawiać
BO TO TYLKO MOJA OPINIA PODWAŻONA A NIE GŁUPI WYMYSŁ

dobranoc
 
dla mnie szczepionki typu 5w1 to tez wymysł przemysłu farmaceutycznego i są od niedawna..
No właśnie a propo pneumo i rota ...wiecie jak to jest każdy wbija do głowy co innego i człowiek głupieje... generalnie mam mieszane uczucie
 
mona79-moja Ala idzie do przedszkola od września i zaszczepię ją jakoś w wakacje na pneumokoki, tym bardziej że one powodują poważne choroby i boje się tego, a że we wrześniu ma się urodzić nasz drugi dzidziolek to tym bardziej
rota-nie szczepiłam. Ala jak skończyła rok to wylądowała w szpitalu na rota, byłyśmy całe 8 dni, dopiero po 5-ciu była poprawa. straszne przeżycie. ale były dzieci szczepione które też chorowały i niektóre przechodziły faktycznie lżej, inne tak samo ciężko. teraz też nie zaszczepię.
na pneumo-jak dziecko kończy 2 lata jest tylko jedna dawka więc też mniejsze obciążenie dla organizmu
nie braliśmy żadnych szczepionek 5w1, 6w1, tradycyjne wszystkie. jedynie wymienialiśmy żywokomórkowe i martwokomórkowe bo są bezpieczniejsze (za dopłatą)
szczepionki skojarzone bardziej obciążają organizm niż pojedyncze, a argument że dziecko mniej wkłują-ono za chwilę o tym zapomina.
ale szczepić trzeba, ostatnio była epidemia krztuśca bo własnie zrobiła się moda na nieszczepienie
życzę dobrej decyzji i zdrówka dla Synka
 
Ostatnia edycja:
"jedynie wymienialiśmy żywokomórkowe i martwokomórkowe bo są bezpieczniejsze (za dopłatą)"
mozesz mi szerzej powiedziec o tym ponieważ nie słyszałam
 
reklama
mona79
szczepionka błonica, tężec, krztusiec jest szczepionką żywokomórkową DTP która powoduje więcej skutków ubocznych i ewentualnych powikłań niż szczepionka martwa DTaP. za dopłatą (chyba 70 zł) zrezygnowaliśmy ze szczepionki żywej na rzecz martwej.
WZW typu B-trzeba bardzo uważać bo w niektórych punktach szczepią jeszcze Euvaxem (szczepionka wycofana na całym świecie ze względu na dużą zawartość rtęci i niebezpieczną) pierwsza dawka jest już po urodzeniu, zobacz czym szczepili Antka. zamiennik to Engerix lub Hepavax-również za Hepavax dopłacaliśmy w przychodni, bo w szpitalu akurat Euvax wycofany i mieliśmy Hepavaxem.

ja akurat temat szczepień miałam przerobiony bardzo dokładnie, miałam też sensowną położną na SR która właśnie pokazywała jak ROZSĄDNIE podejść do tematu bez przeginania w żadną stronę
 
Do góry