reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

Hej dziewczynki.
I my mamy za sobą ciężki dzień. Wczesna pobudka, mleczko, karmienie i usypianie. I po 9 pojechaliśmy z M zarejestrować małą, bo jakoś do tej pory nie było kiedy. Zostawiłam Natalię z mamą a my ruszyliśmy. Najpierw do biura, tam okazało się, że musimy przetłumaczyć akt małżeński, na gwałt szukaliśmy tłumacza w pobliżu, zanim ogarnęliśmy tego tłumacza i ten akt, to minęła godzina, potem spowrotem do biura, tam ludziów jak mrówków normalnie. Ale jakoś dosyć szybko nas przyjęli. Zarejestrowaliśmy małą, daliśmy jej dwa imiona Natalia Agnieszka. Później musieliśmy jeszcze zajechać na pocztę, szybkie zakupy po coś do chleba, w domu byliśmy przed 14 a na 14.15 mieliśmy szczepienie. Szybkie ubieranie małej, w między czasie wybuchł mi nad głową halogen w kuchni, wywaliło przełączniki, na szczęście nic mi się nie stało i fruuu do przychodni. Zaszczepiliśmy małą, troszkę płakała, ale w drodze do domu zasnęła. Później w domu była niespokojna, pielęgniarka uprzedzała nas o tym. Jak udało się ją uśpić to za kilka chwil się budziła, miała lekki sen, no a wieczorem to już było apogeum, nie wiem czy to przez to szczepienie, czy może miała kolkę bo do jednego karmienia nie dałam jej kropelek, ale myślałam, że się wykończę, jak widziałam jak ona cierpi, jak placze bidulka moja. Ale zjadła i zasnęła. Śpi już twardo tak więc mam nadzieję, że kryzys zażegnany. Ufff co to był za dzień!

Agagsm trzymam kciuki za Syneczka, będzie dobrze!!!
 
reklama
Hej dziewczyny!



Heh... kupiliśmy wczoraj okularki dla Konrada a ten co? Rozwalił je w pół dnia... dzisiaj jedziemy je naprawić... Nie chciałam tych sylikonowych bo wyglądają jak gogle, ale jak on będzie je tak łamał to chyba wyjścia mieć nie będziemy...


Agagsm jeszcze nie jest nic powiedziane na pewno... Jest szansa ze to się zrośnie samo i oby tak było kochana... Bardzo ci wspołczuję tych nerwów bo domyślam się co przeżywasz...

Akuku ciężko stwierdzić ile części... sam początek przez te 3 lata był przepisywany z 7 razy bo ciągle coś nam nie pasowało - wogóle pierwszy tom jest w formie prolou wprowadzającego do fabuły :-D Na dzień dzisiejszy 3 tomy liczące po ponad 500 stron są gotowe i brniemy dalej,

Sali
to też jest taki czas, ze te kolki są czystą fizjologią... one się właśnie najczęściej zaczynają koło miesiąca i trwają do końca 3 miesiąca... co do spania w dzień takie dziecko jeszcze tego potrzebuję... Staraj się ustawiać dzień tak zeby każdy wyglądał podobnie - te same godziny spania, czywania, kąpieli, spaceru itp. Dzieci wtedy robią się dużo spokojniejsze i lepiej śpią w nocy... :*


Vinga Emily dobrze mowi... zobaczysz! Wierzę ze wcale tak źle nie będzie!


Justynaj
a ty się dalej biedna męczysz... ja ju,ż tylko czekam na wiadomość ze już urodziłaś!


Ania
moze być przez szczepienie... faktycznie miałaś przechlapany dzień...


No i witamy kolejne maluszki na świecie!! Piękna ta nasza galeria! Aż miło popatrzeć!
 
Fifka gratulacje z okazji urodzin dla Konradka i miesiecznicy dla Adrianka! To sa moje ulubione daty w miesiacu i myslalam, ze moze 27, albo 28 uda sie urodzic, a tu d...pa
Milego dzionka dziewczynki, ja znowu co godzine na nogach na siku, a teraz w staje bo trzeba szykowac sie do szkoly, dobrze, ze moja corcia taka samodzielna, tylko trzeba sprawdzic czy wszystko zabrala:-)
A malec kopie w brzuchu,ze heja, w nocy dal mi spokoj,ale teraz za to taniec z wilkami:-) kiedy ja Cie wreszcie zobacze...
 
czesc, my po samotnej nocy tylko we dwoje, powiem Wam , ze odpoczelam sobie bez mojego starszaka, to nie maluszek ale starszy bączek mnie tak wymeczy w ciagu dnia :-) Dzisiaj juz wracaja, wszystko w porzadku po zabiegu.
Marika no Dawidek non stop nam choruje, pediatra wykryla ten 3 migdal i stwierdzila ze trzeba go usunac bo on jest przyyczyna tych ciaglych infekcji gornych drog oddechowych, poza tym zaczal nam chrapac w nocy, Wczoraj mial usuwany migdal i dwa przycinane.

Aggasm ja tez sie pomodle za Twojego maluszka..jestem pewna , ze wszystko bedzie dobrze..zobaczysz, nie zamartwiaj sie.

W piatek przychodza moje kolezanki z pracy, dzis zaczynam porzadki , jutro bede piec ciasto, a no i jeszcze musze wlosy zafarbowac, zeby jakos wygladac:-)

Fifka przylaczam sie do zyczen dla Twoich synkow, sto latek dla nich:-)

Pomiedzy moimi chlopakami jest 3 dni roznicy, wiec urodziny na bank beda miec wspolnie, za rok zrobimy jednego torta na jednej poloowce bedzie cyferka 1 a na drugiej 6;-), poza tym podwojny Mikołaj, podwojna gwiazdka, bedziemy musieli bank obrabowac:-)
 
Ostatnia edycja:
Sylka haha tez tak myślałam mając nadzieje ze urodzę bliżej terminu... a tu 2 miesiące i środek wypada mniej więcej na wigilie... wiec nie ma szans... :-D i teraz jazda... listopad - urodziny Adriana - grudzień - gwiazda - styczeń - urodziny Konrada... :szok: ciężka finansowo będzie zima...



Aaa i MUSZE sie pochwalić!! Adrian od paru dni uśmiecha sie świadomie do nas!!! :-D:-D:-D:-D jedna z najpiękniejszych rzeczy na świecie :-)
 
Aniia - moj maly jak mu w piatek pobierali krew z glowki to caly dzien przechlapany :/ a nie musialas dawac tez metryki swojej urodzenia i meza ???? Bo ja wczoraj akurat dostalam bo nam przyslali na biegu z pl.... Ale akt malzenstwa nasze metryki urodzenia i dopiero mozemy go zameldowac :eek: Papierologia taka :/

Za mna noc jako tako 3 razy pobudka nad ranem bardziej maruda ale śpi dzieki Bogu .... Maz kupil kropelki na kolke niby mega super bo na forach w pl sa opisywane no i moj wozil do pl kiedys dla maluchow z rodziny... Ale doczytalam ze to jest jak polski bobotic bodajrze no nic zobaczymy...
 
Sylka to dobrze ze wszystko dobrze poszlo z tym zabiegiem, bo w mojej rodzinie dziewczynka wlasnie po tym zabiegu miala komplikacje

Akuku wiem co czujesz mam to samo, ktoras noc z kolei nie spie, dzisiaj jeszcze cora miala ataki kaszlu. Zdrorwia zycze

Siva spokojnie nadrobisz wszystko jak ogarniesz siebie:) no ale to maala daje ci pospac

Agagsm mam nadzieje ze z serduszkiem malutkiego bedzie wszystko ok, trzymam kciuki i bede sie modlila zeby samo sie zabliznilo. badz dobrej mysli

Blanka to i za twojego maluszka trzymam kciuki, wkurza mnie strasznie ta polityka ze placimy takie skladki na ubezpieczenie zdrowotne a wszystko musimy zalatwiac prywatnie

Salli wspolczuje placzu malutkiej, moze masz racje ze to wina wody, a temp moze podwyzszona przez placz wtedy dziecko jest cieplejsze.

Magsus a moj idealnie spi w dzien a w nocy mamy problem, teraz jeszcze chrumka nosem i chyba ma katar od starszej dostal i juz wogole zle spi bo stale sie wybudza, a w dzien probuje go wybudzac ale sie nie da

Marika postaraj sie urozmaicac troszke diete bo w przeciwnym razie te jelitka nie dostosuja sie do normalnego jedzenia, ale wiem ze moze to byc trudne bo z pierwsza corka mialam ten sam problem i malo jadlam az mala zaczela robic stolce "głodowe"

Ania dziecko po szczepieniu moze tak reagowac

Fifka moze jednak bedziecie musieli kupic te silikonowe oprawki bo takie dziecko to nie pamieta ze musi na okularki uwazac

wszystkim maluszkom zycze zdrowka i zeby ich kolki nie meczyly
 
Agagsm- trzymam kciuki za twojego baczka. Napewno bedzie dobrze!!!

Fifka - to i ja czekam na ta knige :)

Pustiszi- podobno z takich lepszych kropli to u was będzie SabSimplex tak mi sie cos kojarzy. Tylko w niemczech chyba tylko o smaku anyzkowym sa... Ja dla kubola sprowadzalam z czech bo tam maja je o smaku waniliowym. Wtedy ich w Polsce nie bylo...moze teraz juz sa nie wiem. W każdym razie tu u mnie ich nie ma i ja radzę sobie infacolem poki co...

Vinga- moze z tym peknieciem nie bedzie tak zle... A czujesz ze sie to nie hoi zupelnie? Po czym wnioskujesz ze sie tylko do plastyki nadaje? I przypomnij mi jak mozesz...Jak pojechalas na poprawke to zszyli cie jeszcze raz i to drugie szycie jest zle? Czy poprostu zostawili to tak jak było?

Bandytka- wieeeelki szacun dla ciebie za energie i organizacje!
 
ja mieszkam na granicy czeskiej i tez kupowalam sabsimplex dla corki, wtedy mi nie pomagalo, teraz nie probowalam bo mam tak jak Vinga Infacol

Kasienka wlasnie weszlam na opis porodu i ciary przeszly mi po plecach, boze jakie to wszystko jest kruche i niepewne, dobrze ze u ciebie skonczylo sie dobrze
 
Ostatnia edycja:
reklama
SYLKA to oby synek juz nie chorowal po tym zabiegu
DONA tylko nie wiem co mogr jesc bo te straszne kolki nawet terax ma sle juz nir tyle godzin

Ja czytalam ze Bobotic sa nawet lepsze od SabSimplex. My uzywamy Espumisan forte 5 kropli wieczorem a jak dalej zle to 5 kropli w nocy
 
Do góry