reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

Cześć dziewczyny!

Wszystkim naszym solenizantom - roczniakom dużo zdrówka i spełnienia marzeń - całe podium 3 chłopców już mają jeden roczek :) kiedy to minęło? Dopiero co tacy malusi ze szpitala wychodzili ;)

a po świętach nie wiem czy wy też tak macie ale ciężko się wbić z powrotem w ten rytm dnia i taki człowiek jakiś zmęczony po tych podróżach do rodziców i teściów.
 
reklama
Życzenia dla wszystkich ktorym jeszcze nie złożyłam

Elama ja zamawialam cattering z obiadem a raczej z drugim daniem. pozniej robilam sałatki (brokułową, meksykańską i gyros), ciasta i słodkości mialam wszystkie te co na święta (bo my w 2 dzień świat imprezowaliśmy), no i zimna płyta kiełbasiana i serowa, i to wszystko , jedzenia zostało mi tyle że polowę porozdawałam odchodzącym gosciom a resztę nadal zjadam.

Verita pamiętam ten okres wyczekiwania do następnego okresu i tak co miesiąc, i miesiąc, i miesiąć. i stała rozpacz że znowu się nie udalo. u mnie to bardzo długo trwało. a najgorszy był przymus współżycia w określone dni. ja mialam monitoring cyklu.
 
Akuku nie stać mnie finansowo na drugiego malucha więc muszę jeszcze trochę odczekać :)

Elama ja robię roczek w najbliższą sobotę i wszystko robię samodzielnie i będzie tak :
-karczek pieczony na zimno
-schab pieczony w musztardzie francuskiej na zimno
-pieczeń z żurawiną na zimno
-żeberka wieprz w ketchupie na ciepło
-pałki z kurczaka na ciepło
-bigos na cieplo
-jajka faszerowane pieczarkami
-jaja w sosie tatarskim
-sałatka jarzynowa tradycyjna
-sałatka mix sałat z mozarella i prażonym słonecznikiem w sosie miodowym
-sałatka z kurczakiem i makaronem ryżowym
-warzywa w sosie czosnkowym
-ryba po grecku
Sąsiadka robi mi też swojskie wyroby typu smalec, pikle, ogórki, chleb
No i 3 ciasta + tort :)



Czy jest jeszcze maluch bez ząbków!?
 
Monika, to sporo pracy masz przed imprezą ;) my zdecydowaliśmy, że robimy tylko kawę i ciasto + tort. Za to co wydalibyśmy na imprezę zamawiamy dla Lenki pamiatkowy album fotograficzny - mój pierwszy roczek :) Będzie miała super prezent jak podrośnie!
 
Monika faktycznie bogate menu;) My też będziemy robić obiad ale dużo skromniejszy bo tak jak Dona pisała ktoś to będzie musiał zjeść;)


Elama my mamy jeszcze trochę czasu ale pewnie pójdę w klasykę i będzie schabowy, ziemniaki, rolady z kluskami (połowa rodziny ze Śląska więc musi być;)), może jeszcze ryż z warzywami, pewnie surówka z kiszonej kapusty i buraczki do tego, czy robić sałatkę to się zastanawiam, z zimną płytą na chrzcinach było tak, że tylko jeden plasterek wędliny zniknął więc jeszcze pomyślę. A co najśmieszniejsze mam płytę indukcyjną która wczoraj zaczęła szwankować i jak mi szczęście dopisze to ją trafi akurat jak będzie mi najbardziej potrzebna (serwis mi pewnie zbyt szybko tego nie zrobi), więc ostatecznie babcie przyjadą z prowiantem;)
 
monika - faktycznie bardzo bogate menu:szok:

U nas nie ma zwyczaju mszy św w kosciele totez gości zaprasza się na godzine 14-15 czyli po obiedzie. Obiadu więc nie robię. trochę tych przystawek i sałatek pasuje zrobić żeby była różnorodość. Mąż każe skromnie, bo i wiadomo że masa tego zostanie. będzie jedno ciepłe danie raczej kolacja taka. Myslę że będzie to barszczyk czerwony + warkocz z ciasta francuskiego zapiekany z kurczakiem, pieczarkami i serem żółtym. o taki indeks.jpg
 

Załączniki

  • indeks.jpg
    indeks.jpg
    10,3 KB · Wyświetleń: 52
Akuku tak jak ty lubisz torty tak ja ueiwlbiam gotować :D

Siva my kupiliśmy taki album jak Zosia się urodziła i na bieżąco go wypełniam :) Świetna pamiątka :)

Jagus u mnie właśnie odpadał obiad bo to musi być robione na "styk" a tak to sobie sporo przygotuje wcześniej :)

Elama my zaprosiliśmy na 17 :) dlatego ciepłe dostaną ok 18-19 po torcie chwilę :)
 
reklama
Monika, ja taki album mam dla Julki. Lence zamawiamy robiony ręcznie przez jedną babkę. Dlatego kosztuje sporo.
A tu nasze sukienki, które zamówiłam na roczek :) już się nie mogę doczekać, kiedy je założymy
 

Załączniki

  • 1419969648574.jpg
    1419969648574.jpg
    20,8 KB · Wyświetleń: 59
Do góry