reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Są też dni, że potrafię mieć żółta :) tez jest bezzapachowa, a infekcji nie mam :) ja dla profilaktyki stosuję od prawie początku ciąży żel bambino z kwasem mlekowym do higieny intymnej do skłonności właśnie na takie infekcje :) polecam, miałam różne żele ale ten jest na prawde fajny i póki co udaje mi się w zdrowiu cały czas :) a przed ciążą było niestety różnie. Dla mnie wizyta w obcej toalecie potrafila sie kończyć infekcją
Mi koleżanka poleciła się podmywac samą wodą plus kwas mlekowy do pochwy profilaktycznie co tydzień czy 10 dni,tak robię i zero grzybicy.wczesniej też łapałam z 2 razy w roku.od kąd wyrzuciłam płyny do higieny intymnej mam spokój.
 
reklama
Na czczo 99, po godzinie 183, po dwóch 145
Na czczo troszkę dużo bo nie powinno być większe niż 92. Po godzinie 180 a po 2ch 140. Możesz dostać ewentualnie dietę. Ale myślę że ginekolog Cię skieruje do diabetologa...
To nic złego. Ja W poprzedniej ciąży miałam stwierdzoną w 26 tyg. A teraz od początku... i im później tym lepiej :p

Chyba że coś jadłaś słodkiego po 18?? Dzień przed
 
A jakie Ci te wyniki wyszły ???




Daj znać jak tam ... mysl pozytywnie musi być dobrze ❤
Jestem po. Wszystko ok. Po prostu zmieniła ułożenie na miednicowe i w dodatku kopie w łożysko. Dopiero na usg widzialam jak mocno! Nogi ma smiesznie nad glowa :D ale bedzie malutka pewnie 492g, a ostatnio 295g to jak na 3 tygodnie niezbyt przybyla
 
Na czczo troszkę dużo bo nie powinno być większe niż 92. Po godzinie 180 a po 2ch 140. Możesz dostać ewentualnie dietę. Ale myślę że ginekolog Cię skieruje do diabetologa...
To nic złego. Ja W poprzedniej ciąży miałam stwierdzoną w 26 tyg. A teraz od początku... i im później tym lepiej [emoji14]

Chyba że coś jadłaś słodkiego po 18?? Dzień przed
Nie, nic słodkiego nie jadłam po 18. Ale prawie w nocy nie spałam. To też ponoć może podnosić. W każdym razie wszystkie wyniki ponad normę.
Martyna, a receptę na glukometr może mi wystawić ginekolog czy tylko diabetolog?
 
Zapomniałam powiedzieć... wczorja na tej wizycie dawała mi skierowanie na masę badań ( co miesiąc daje na morfologie o mocz) A teraz jeszcze glukoza i inne rzeczy bo z tym cukrem mam problemy by informować dieta... i zapytał zy może mi dac też na skierowaniu tsh ( ostatnio źle się czuje A miała kiedyś epizod ponad roczny z eutyroxem i objawy mam podobne... min luszczaca się skóra na rękach i nogach, zastosowanie na stojaco, wyglądające włosy itp- wiem że to może by od ciazy, ale wolę sprawdzić) A ona że przecież robiłam tsh w maju więc Po co?

I muszę zrobić sobie cały pakiet tarczycowy płatnie bp nie rpzepsiala mi. Zaznaczę że moja mama jest po wycięciu tarczycy i lekarz ( o czym gin wie) kazał mi w razie wyżej wymienionych objawów robić badania.

Oooo to nieładnie 😒 ja muszę juz trzeci raz w przeciągu chyba 3 miesięcy zrobić tsh bo mam na granicy i normalnie wypisuje tyle ze ja nie chodzę na NFZ tylko prywatnie z karty. Juz mi bokiem wychodzą te badania co 3 tygodnie 😕 ale ... jakos musimy dawać radę 💪

Jestem po. Wszystko ok. Po prostu zmieniła ułożenie na miednicowe i w dodatku kopie w łożysko. Dopiero na usg widzialam jak mocno! Nogi ma smiesznie nad glowa :D ale bedzie malutka pewnie 492g, a ostatnio 295g to jak na 3 tygodnie niezbyt przybyla

U mnie chłopy tez zmienili ułożenie na poprzeczne i leżą jeden na drugim, nie ładują tak jak byli glowkowo, czyli siebie okładają ? 🤔😂
U mnie przybierają tez kolo 250g na 3 tygodnie wiec wydaje mi się ze niezle 🙂 najważniejsze ze jest wszystko w porządku i ładnie sobie rośnie ❤️
 
Liczyłam, że da się pominąć diabetologa, bo u mnie w miasteczku oczywiście nie ma.. Ale trudno. Kolejna wizyta w Poznaniu się szykuje [emoji14]

Trochę się trzeba nabiegać to diabetologa ale lepiej być pod kontrola 🙂 wydaje mi się, ze gin powinien wystawić skierowanie 🤔 i na tej podstawie się rejestrujesz chyba ze cos się zmieniło ... może sama dieta wystarczy i mierzenie cukru 🙂
 
reklama
Do góry