reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sucha skóra dłoni

Polecam przede wszystkim wyeliminować czynniki, które mogą znacznie wysuszać skórę dłoni. Na przykład detergenty. Na początku bardzo trudno jest przyzwyczaić się do sprzątania i mycia naczyń w rękawiczkach, aczkolwiek potem jest już łatwiej.I zobaczycie,ze skóra Waszych dłoni na pewno Wam za to podziękuje.
Poza tym warto jest kupic sobie jakieś dobre kosmetyki natłuszczające do dłoni, szczególnie jesienią i zimą kiedy temperatura ma na nie spory wpływ.
czytelnia.cefarm24.pl/uroda/jak-zadbac-o-zdrowe-dlonie-zima
ZIma obowiązkowo trzeba nosic rękawiczki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Też bardzo polubiłam te rękawiczki z byolie. Bałam się, ze skoro mają działanie złuszczające, to lakier z paznokci też mi zejdzie, ale nic się na szczęście nie dzieje ;)
 
maść z witaminą A (najlepiej retimax 1500) jest niezastąpiona na mrozy :) na co dzień zwykły krem nawilżający, a do sprzątania kremuje dośc solidnie dłonie, zakładam rękawiczki i nie dość że nie szkodze dłoniom podczas sprzątania to jeszcze po wszystkim są mega nawilżone :)
 
To i ja się dołączę z poleceniem - maść cholesterolowa - do kupienia tylko w aptece. Nie jest tania.. ale skóra po kilku dniach stosowania jest .. jak u niemowlaka :) Zaczęłam stosować jak jeszcze studiowałam farmację - nasza nauczycielka stwierdziła że raz na pół roku każda studentka może sobie zrobić jedno pudełeczko tego cuda - od tamtej pory nie znalazłam nic co by się nawet mogło pokłonić maści cholesterolowej :)
 
weź kup sobie witaminę a w maści i tak gruuubo nałóż tego, później nałóż rękawiczki (takie zwykłe wełniane rękawiczki na zimę) i zostaw na noc.. u mnie po zimie tylko to pomaga.
 
Ja często na suche dłonie robię sobie domowe peelingi :) Korzystam z dwóch przepisów, które są banalnie proste. Pierwszy z nich to oliwa z cukrem - oliwa bardzo dobrze działa na naszą skórę, a cukier doskonale zdrapuje martwy naskórek. Jeśli chodzi o drugi to jest to jogurt naturalny z kawą i tutaj aby było oszczędniej wykorzystuję fusy z wypitej już kawy :)
 
reklama
Do góry