reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Suche czerwone plamy na ciele

Aleksandra2296

Aktywna w BB
Dołączył(a)
10 Październik 2021
Postów
78
Hej. Niedługo córka skończy 6msc. Zauważyłam że znowu wracaja jej od paru dni suche czerwone placki na ciele, głównie rączki i nóżki. Natłuszczam to ale mało to daje. W pierwszym i drugim miesiacu życia też to miała, byliśmy u lekarza to powiedzial że albo alergiczne albo alergia na mleko modyfikowane. Szczerze wątpie bo później samo ustąpiło i przez wiosne, lato wgl tego nie miała jak było ciepło, teraz znowu chłodno i znowu się pojawia jak wtedy, trochę dziwne ze zawsze jak jest chłodniej. Miała może któraś tak?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Z samego opisu trudno cos wywnioskować. Moja pierwsza myśl to rowniez alergia i azs. Rozszerzacie dietę? Jakiego mlekq używacie? Przy lekkich alergiach pomoze czasem przejście np na bebilot pepti dostępny bez recepty.
 
Do smarowania polecam np kosmetyki z serii latopic, la roche posay lipikar (z obu firm są też dobre produkty do kąpieli), masc witaminową a + e.
Spróbuj jeszcze smarowac hascofungin
 
Z samego opisu trudno cos wywnioskować. Moja pierwsza myśl to rowniez alergia i azs. Rozszerzacie dietę? Jakiego mlekq używacie? Przy lekkich alergiach pomoze czasem przejście np na bebilot pepti dostępny bez recepty.
Tak, rozszerzamy, jadła już marchewki, dynie, jabłko, kaszkę, nic jej nie było po tym. Używamy cały czas mleka bebiko, wątpię że od mleka bo raczej miałaby to cały czas a nie tylko w chłodniejszy okres
 
Ciezko cokolwiek powiedzieć nie widząc tych zmian, nawet ze zdj czasem ciezko wywnioskować. Najlepiej udać sie do dermatologa i alergologa. Wiem, ze ciezko znalezc dobrego alergo i dermo ktory jest w stanie dziecku pomoc bo sama przez to przechodziłam, i wciąż przechodzę.
 
Spróbuję, dziękuję

Ale czemu tylko jak jest zimno? Takie rzeczy chyba by były cały czas, nie?
Teoretycznie azs powinno byc lzejsze latem a nasilać się zimą. Ale np moje dziecko ma odwrotnie.
Staram się nawilżać powietrze w domu, szczególnie w pokoju dziecka. Prac jego ubranka osobno, w proszkacg a najlepiej plynach ktore nie podrażniają jego skory, ja uzywam lovela, czy pomaga nie wiem ale robię tak od zawsze.
 
Hej. Niedługo córka skończy 6msc. Zauważyłam że znowu wracaja jej od paru dni suche czerwone placki na ciele, głównie rączki i nóżki. Natłuszczam to ale mało to daje. W pierwszym i drugim miesiacu życia też to miała, byliśmy u lekarza to powiedzial że albo alergiczne albo alergia na mleko modyfikowane. Szczerze wątpie bo później samo ustąpiło i przez wiosne, lato wgl tego nie miała jak było ciepło, teraz znowu chłodno i znowu się pojawia jak wtedy, trochę dziwne ze zawsze jak jest chłodniej. Miała może któraś tak?
Moj 5 latek takie plamy miał
Przeszło ok 4 roku życia
Było podejrzenie że to azs i na to stosowaliśmy maści..... szczerze powiem że najlepsza okazał się bepanten egzema przechodziło od razu 😊
 
reklama
Do góry