reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
Hej, też jestem na L4 i mam jedno pytanie.
Ostatnie zwolnienie mialam do 15 kwietnia, ale na wizytę poszłam 5 dni pozniej czyli 20. Poprostu... moja Pani gin jest świetna, ja za późno zadzwonilam na rejestrację i juz na tego 15 nie było miesca. No i skonczylo sie na tym, że zwolnienie wypisala mi z datą od 16 kwietnia ( czyli tak jak powinno być) ale na druczku jest data 20 kwietnia... i obawiam sie że w zusie mogą mi odmówić wypłacenia zasiłku chorobowego. Miał ktoś taką sytuację ? bo siedzę jak na szpilkach
z tego, co się orientuję, to lekarz ma prawo wystawić zwolnienie z datą 3 dni wstecz. tu masz link Zwolnienie z datą wsteczną | Badania okresowe Wrocław, ZUS l4
u Ciebie są to 4 dni, ale z drugiej strony przypadające na weekend. najlepiej zadzwoń do zusu, niekoniecznie swojego oddziału i się zapytaj, jak policzą. po co się denerwować. ja zadzwoniłam i mi pani wszystko wyjaśniła :tak:
 
reklama
Ja mialam kiedys zwolnienie wystawione z tygodniowym opoznieniem i bylo ok. Kase normalnie wyplacili.
 
jeżeli jest to kontynuacja wcześniejszego L4 to jest to inaczej traktowane przez zus
 
No mam nadzieję, że będzie ok... Pytanie tylko kiedy mój "szef" im to zwolnienie zaniesie, bo sie już zdarzyło że za styczen, luty i marzec dostarczył dopiero w połowie marca... eh.. sie naczekałam na tą kasę.
 
Doradźcie co począć z lekarzem, który twierdzi, że jeszcze za szybko na L4 do końca ciąży. Jestem aktualnie w 30/31 tygodniu i dał mi zwolnienie na 2 tygodnie, powiedział, że potem sobie wrócę do pracy i znowu mam przyjść to może mi wypisze zwolnienie. Mam rwy kulszowe i słabe wyniki krwi, co się objawia osłabnięciami i zadyszkami, ale on twierdzi, że nie ma żadnych przeciwsskazań do pracy. Nawet mnie nie zważył i nie zmierzył ciśnienia na ostatniej wizycie. Nie wiem szczerze co począć, czy myślicie, że na tym etapie ciąży jeszcze jakiś inny ginekolog mnie będzie chciał poprowadzić?
 
Zmien gina! Ja zmienilam na miesiac przed porodem, bo mi jełop powiedzial, ze mi juz l4 nie da. A ja przy kompie pracuje, ledwo juz chodzie......poszlam gdzie indziej i bez problemu dostalam. Gina mozesz zmienic zawsze. Powiedz, ze zle sie czujesz i nie jestes w stanie pracowac......
 
Wielkie dzięki za odpowiedź, obawiałam się właśnie, że może w końcówce 7 miesiąca będzie to trudne, ale chyba faktycznie się zorientuję w terminach u jakichś dobrych lekarzy :)
buziak ;-)
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny!mam pytanko:
chodz o to ile kaski dostane jak pojde na zwolnienieL4 i ile dostane potem na maciezynskie:-od pazdziernika 2008do konca marca mialam umowe na pol etatu na 600zl bruuto od 1kwietnia 2009mam umowe na 2200netto mozecie mi obliczyc ile dostane na L4 a ile na maciezynskim??chce pracowac min do konca czerwca max do konca lipca...i czy to prawda ze jak ktos pracuje na min na pol etatu to zus mu podciaga to min z pol etatu do min z calego etatu??Czy po maciezynskim jak pojde na wychowawcze(bo nie wyobrazam sobe zostawiac 5mczne dziecko w zlobku)to czy tez jakas kase dostane z zusu??

Mam nadzieje ze bedziecie w stanie mi cos doradzic!!
 
gie-oska najlepiej zadzwoń do jakiegoś ZUSu, bo co ZUS to inna polityka!
Ja gdzieś kiedyś czytałam, że do wypłaty macierzyńskiego musi być przepracowane chyba minimum pół roku na cały etat, więc lepiej posprawdzaj sobie wszystkie daty zanim się wybierzesz na L4.
powodzonka
 
reklama
kasia&lena dzieki za odpowiedz..ale mi akurat pol roku na caly etat minie w terminie porodu a tyle nie zamierzam pracowac:-)tez przed porodem chce troche odpoczac:-)
 
Do góry