reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
Przemiła Pani z mojego oddziału Zus zadzwoniła dziś z informacją, że moje zwolnienie jest jednak wystawione nieprawidłowo i muszę wysłać pismo z prośbą o jego zatwierdzenie. Czyli jednak dni weekendowe też sie liczą... eh
 
reklama
napisz, że Twoja ginekolog była chora (albo coś w tym stylu) i nie mogłaś się do niej wcześniej dostać i żeby potraktowali Cię w tym wypadku ulgowo.
 
Witam,
mam do Was przyszlych i obecnych MAM pytanie, jestem w 26 tc, od 11 tc przebywam na L4, jest to moja pierwsza ciąża niezbyt dobrze ją przechodze, bede na L4 do konca ciąży,
moje pytanie to czy to prawda, że jezeli jestem całą ciąże na L4 to bede miec urlop macierzyński krótszy o 1 miesiąc ( tak słyszalam),
prosze o odpowiedź
 
Hej!!!
A gdzie o tym słyszałaś?
Kurczę,mam nadzieję,że to nieprawda:no:
Przecież niedawno weszła ustawa,że w ciąży
można być na zwolnieniu L4 całe 9 miesięcy.
Po co mieliby skracać przez to urlopy macierzyńskie?
Sama nie wiem co o tym myśleć...
Słyszał ktoś coś na ten temat??:confused:
 
laseczki to plota jakas jest :-)
Mozna byc na l4 cala ciaze i macierzynski przysluuje w normalnym wymiarze :-) sprawdzilam !
 
Ufff,
całe szczęście, czyli nie mam co się martwić, oszczędziłam mojemu maleńkiemu Maciusiowi niepotrzebnych stresów:-).
buzka, dzieki za info,
PS tez próbował sprawdzić tą informację, ale jakos nieskutecznie.
pozdrawiamy
 
kurde, a ja z kolejnym miesiącem dostałam znowu niższe chorobowe z ZUSu :dry: normalnie coś mnie trafi!:wściekła/y: ja nie wiem, jak oni tę średnią liczą? ale możliwe, że zahacza o jakieś miesiące, gdzie miałam zwolnienie chorobowe w zeszłym roku, dlatego wychodzi mniej? też tak miałyście? wrrr
 
reklama
Dziewczyny mam problem do rozwiązania i proszę o pomoc.
Jestem w 3 miesiącu ciązy :-D, ale z uwagi na złe samopoczucie od początku ciązy jestem na zwolnieniu lekarskim (umowa o pracę na czas nieokreślony). Od 2 tygodni lepiej się czuję i mój ginex pozwolił mi na większa ruchliwość :-).

Mam możliwość dorobienia na zasadach umowy o dzieło/zlecenia (około 2 dni po 8 godziny dziennie) dość znaczną kwotę.
I teraz pytanie do Was: Bardzo mi zalezy na tej ofercie i co mam zrobić aby być w zgodzie z prawem/pracodawcą/US/ZUS itd itd???
Pozdrawiam
 
Do góry