reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
reklama
Prosze bardzo - przed chwilą własnie w tv była informacja na temat tego zaświadczenia i becikowego - nic na temat zaświadczenia i karty ciąży dokumentującej prowadzenie w przychodni NFZ nikt nic nie mówił...!!! Podkreślone było ze istotne jest aby okazać kartę ciąży w której są udokumentowane - przynajmniej 1 wizyta w kazdym trymestrze ...i będzie to obowiązywać to kobiety które po 1.01 bedą w własnie w 10 tygodniu ciązy a więc nie nas któe jesteśmy już dalej...
 
Dziewczyny, wiadomość od samej pani minister Kopacz:
nie jest ważne, czy zaświadczenie pochodzi od prywatnego lekarza!!!!!!!!!!!!! Ważne żeby kobieta chodziła do lekarza, robiła badania itd. Nawet kobiety, które są w tej chwili za granicą i od tamtejszego lekarza przyniosą zaświadczenie też dostaną becikowe... Nawet jeżeli kobieta zgłosiła się do lekarza nieco później niż przed 10 tyg. Bo to lekarz wystawia jej zaświadczenie i bierze za to pełną odpowiedzialność.
Jest właśnie w "pytaniu na śniadanie" w Dwójce mowa o becikowym. Skoro sama pani minister o tym mówi, to chyba Athetna Twoja szefowa nadinterpretuje pewne linijki.
 
Tez oglądałam i od razu odpaliłam komputer:tak:.Przynajmniej nie taki diabeł starszny jak go malowano:-DPani Kopacz powiedziała,że Ministerstwo jest gotowe na to, by dać wszystkim becikowe więc luzik kochane, tylko chodźmy do ginekologa:tak::tak::tak:(ciekawe która nie chodzi hihi).No i sama powiedziała,że lekarz na pewno nie będzie aż taki skrupulatny,żeby wpisać 11 tydz,jeśli kobieta przyjdzie później.Sama oznajmiła,że lekarz wypisze zaświadczenie bez problemu.I może to być gabinet i na NFZ i prywatny.Całe szczęście.WSZYSTKO JASNE DZIEWCZYNKI!!!:-):-):-)
 
Witam pracowałam prawie 2 miesiace kiedy dowiedzialam sie ze jestem w ciazy pracodawca przedluzyl mi umowe o prace do dnia mojego porodu mam pytanie ile nalezy mi sie urlopu macierzynskiego i czy urlop macierzynski+9 miesiecy ciazy to da mi potem zasilek na 12 miesiecy prosze Was odpiszcie jesli macie podobny problem.:-)
 
Urlop macieżyński jest 100 % płatny ale wychowawczy jest płatny tylko wówczas jeśli dochód na jedną osobę nie przekracza 500zł (dokładnej sumy nie pamiętam) - w pozostałych przypadkach jest bezpłatny.
 
reklama
jeżeli chodzi o urlop wychowawczy, to dochód na osobę w rodzinie owszem 504 zł, natomiast musisz wiedzieć, że twoje dochody w takiej sytuacji są utracane i zostaje tylko dochód ojca dziecka.
 
Do góry