reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szansa na ciążę

weronika654

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Kwiecień 2023
Postów
29
Część dziewczyny piszę do was o poradę.
Moje cykle są bardzo rozkegulowane😔 ostatnią miesiączkę miałam 27.09.2023 trwała do 3.10.2023.
Kochałam się partnerem 7/9/11/15/16/17.10.2023 bez zabezpieczeń.
Dziś mam 23 dzień cyklu i według kalendarzyka to 11 dni do okresu.
Czy możecie coś mi poradzić.
Czy mogłaby być szansasza że jestem w ciąży
 
reklama
Hej
Jest seks bez zabezpieczenia, więc jest szansa na ciążę 🙂
Nie powiem Ci jaka, i pewnie nikt nie powie. Mogę jedynie trzymać za Was kciuki.
Natomiast - jeśli tego jeszcze nie zrobiłaś - sprawdź dlaczego Twoje cykle są rozregulowane (lekarz, badania i ewentualne leczenie).
 
A próbowałaś może robić testy owulacyjne? Skoro cykle są rozregulowane, to i z owulacją ciężko trafić... pomyśl również nad mierzeniem temperatury.
Uprawialiście seks w miarę regularnie i to na plus, ale jeśli masz długie cykle, to tak naprawdę mogłaś być cały czas przed owulacją. To był na przykład mój błąd. Liczyłam na owulację jakoś na 14 dni przed okresem, a jednak wyszło, że ona była później.
Dzisiaj śmiało bym jeszcze wykorzystała męża!
 
Ostatnia edycja:
A próbowałaś może robić testy owulacyjne? Skoro cykle są rozregulowane, to i z owulacją ciężko trafić... pomyśl również nad mierzeniem temperatury.
Uprawialiście seks w miarę regularnie i to na plus, ale jeśli masz długie cykle, to tak naprawdę mogłaś być cały czas przed owulacją. To był na przykład mój błąd. Liczyłam na owulację jakoś na 14 dni przed okresem, a jednak wyszło, że ona była później.
Dzisiaj śmiało bym jeszcze wykorzystała męża!
Czyli co owulacja może wystąpić jeszcze gdy 11 dni do okresu
 
Chodzi o to, że jeśli masz nieregularne cykle, to i nieregularne owulację. I nie powinnaś sugerować się kalendarzykiem z aplikacji przy wyznaczaniu daty owulacji. Jeżeli ten cykl wypadnie Ci jednak dłuższy niż aplikacja sugeruje, to nie masz 11 dni do okresu, tylko powiedzmy 13 dni, a wtedy jest nadal szansa na zapłodnienie.
Apka to nie jest najlepszy wybór do monitoringu, nawet przy regularnych cyklach.
 
Chodzi o to, że jeśli masz nieregularne cykle, to i nieregularne owulację. I nie powinnaś sugerować się kalendarzykiem z aplikacji przy wyznaczaniu daty owulacji. Jeżeli ten cykl wypadnie Ci jednak dłuższy niż aplikacja sugeruje, to nie masz 11 dni do okresu, tylko powiedzmy 13 dni, a wtedy jest nadal szansa na zapłodnienie.
Apka to nie jest najlepszy wybór do monitoringu, nawet przy regularnych cyklach.
Czyli co mogę jeszcze współżyć i okresu plamienia nie dostanę po 2 dniach
 
A skąd wiesz, że masz 11 dni do okresu, skoro masz nieregularne cykle?
Tak pokazuje mi kalendarzyk.
Wiem głupio to ale sugeruje się nim.
Dziś zrobiłam test owulacyjny jak myślisz jest po ow czy przed
 

Załączniki

  • IMG-20231020-WA0002.jpg
    IMG-20231020-WA0002.jpg
    106,4 KB · Wyświetleń: 176
Tak pokazuje mi kalendarzyk.
Wiem głupio to ale sugeruje się nim.
Dziś zrobiłam test owulacyjny jak myślisz jest po ow czy przed
Testy owulacyjne mają sens kiedy zaczniesz je wykonywać przed owulacją, np w 10dc (instrukcja od kiedy jest na opakowaniu). I wykonuje się je do pierwszego pozytywu. Czyli ten który masz może świadczyć o tym, że pik i owulacja dopiero będą. Lub pik już był i testy są już niewiarygodne. Zacznij sobie spokojnie od następnego cyklu. Chyba, że ten już będzie udany 😘
 
reklama
Do góry