reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczecinianki ze swoimi Skarbami

Witam. Jestem mamą dwóch synków. 2,5 oraz pół roku. Myślę, że będę do Was często zaglądać. Pozdrawiam:-)
 
reklama
Tak jak pisałam wcześniej mam 2 synków. Starszy 2,5 roku a młodszy pół roku. Starszy Miki 3 razy w tygodniu chodzi do żłobka. A Tymek cały dzień z mamusią w domku :) Po pierwszej ciazy w firmie mnie olali i nie przedłużyli umowy. Co zmotywowało mnie do założenia małego biznesu. Mam o tyle komfortową sytuację, że pracuję w domu. Dlatego też starszy synek jest w żłobku. Bo jak wiecie 2,5 latka energia rozpiera na maxa i nie zawsze można cokolwiek zrobić. Tymek póki co grzeczny. No i radość bo w tym tygodniu wyszły naraz dwa ząbki. Obyło się bez histerii :)
 
Na reszcie znalazłam chwilę alby zajrzeć do Was.
Witam Was w Nowym Roku :)
Jak na razie u nas bez zmian. Syn rośnie mi na zbója nr 1 !! Zaczyna mówić, broić jeszcze bardziej i wchodzić gdzie popadnie. Teraz mam prawdziwe urwanie głowy. Problem niejedzenia powrócił :( słodkie jak najbardziej, nawet tonami ale normalny posiłek nie wchodzi w grę. Za kilka dni mamy zaległe szczepienie w naszej ''ulubionej przychodni''. Wszelakie choroby i przeziębienia minęły wiec myślę że to odpowiedni moment. I od tego zaczniemy naszą bieganinę po lekarzach. Następne w kolejności będą: ortopeda, dentysta, chirurg.
Pozdrawiam serdecznie :))
 
Czesc dziewczyny!
Juz wkrotce zostanie otwarta pierwsza w Szczecinie kawiarnia rodzinna dla mam z dziecmi i nie tylko :) Mila domowa atmosfera, cieple wnetrza, pokoj zabaw da maluszkow i wiele innych....
Zapraszamdo polububienia strony na FB.....bedziecie na bierzaco z wydarzeniami z kawiarni!!!!

www.facebook.com/CafeMimi
 
No i szczepienie mamy za sobą.... nie obyło się bez paniki i płaczu. Lament zaczął się już przy badaniu kontrolnym, zawsze tak reaguje gdy dochodzi do kontaktu z ULUBONĄ PANIĄ DOKTÓR. Bardziej boi się jej i jej narzędzi- stetoskopu i patyczka niż igiełki :) Ale przeżyliśmy, cało i zdrów wrócilimy do domu, zaliczając po drodze nasz osiedlowy i jakże oblodzony plac zabaw :) teraz maluch śpi a ja biję się z myślami, i na gorąco uderzam z prośbą o pomoc do Was dziewczyny.
Doktórka zleciła nam badanie krwi- morfologia i badanie kału. Ponieważ rośnie mi prawdziwy Tadek NIejadek i pożaliłam się kobicie, z tąd te badania ale jedno co mnie martwi to sposób w jaki mogą je wykonać. Bo istnieją dwa, z palca (jak na cukier) oraz normalny z żyły (ten drugi u tak małych dzieci nieco mnie przeraża). Skierowanie mamy, oraz propozycję aby zrobić to w lab.na Jodłowej, u mnie na osiedlu. Jak na moje oko lab. ma z 1000 lat i wątpię w to aby tam wykonywali morfologię z palca :/
I teraz mam do Was pytanie, czy Wy jako mamy wykonywałyście swoim dzieciom takie badania? Czy możecie mi polecić miejsce gdzie robią to z paluszka? błagam Was laski, nie chce torturować mojego brzdąca takimi narzędziami jak węrzyki do zaciskania rączki, igły, zbiorniczki/pojemniczki itp itd.... On naprawdę an to nie zasłużył. Sama zaczynam panikować- jak z resztą widać, gdy o tym pomyślę, a co dopiero takie dziecko.
Czekam z niecierpliwością na odp.
 
witam wszystkie Mamusie:)

U nas wporządeczku,dzisiaj mieliśmy w szkole bal,potańczyłam z dziećmi jako jedyna mama:D Trzeba było jakoś rozkręcić dzieci do zabawy:p
Przygotowania do egzaminu trwają:D Dzieci o dziwo zdrowe:) comnie bardzocieszy:D

Witam nową mamusie kemyt, z której częsci miasta jesteś? jaki biznes prowadzisz?jeśli można wiedzieć:)

K@m@ moje chłopaki miały i ten i ten sposób.szczerze niby z palca tak nie boli ale nie wiadomo czy da jej się dobrze krew wycisnąć (bo sciska palca cały czas-doi:p ) co dzieci tez nie lubią. z żyły niby szybciej.ale też to zależy od pielegniarki,jedne robią tak a inne tak,ja nie raz mowiłam ,że ma z żyły bo tak lekarka prosiła a pielęgniarka wzieła z palca bo powiedziała,że nie bedzie żyły nadwyręzać.ainne wolą z żyły pobierać. i tez zależy czy żyłki będzie widac i czy z palca krew będzie dobrze leciała bo jak będzie za gęsta to nie pobierzei bedzie musiała z żyły.ja zawsze robie na 3maja w przychodni kolejowej,jest laboratorium Asklepios i te same na Jodłowa 21.babki pozytywne. rano pobieraja próbki a popołudniu już wyniki(jak dobrze pamiętam)
 
Ostatnia edycja:
witam
kama - ja matiemu robiłam na bol. śmiałego---mieliśmy przeprawy z krwią i w sumie ze 6 razy w różnych odstępach miał pobieraną---panie zawsze miłe, uśmiechnięte---mati na kolankach u mnie---- trzeba tylko pamiętać zeby rączka była cieplutka---nawet posiedzieć chwile przed pobraniem bo wtedy lepiej leci---jeżeli tylko morfologia to dużo nie trzeba ---gorzej jak crp jeszcze

pzdr
 
reklama
Dziękuję Wam dziewczyny :)
Ewon
jak tak opisujesz sposób pobierania krwi z palca to ja szczerze wątpię aby moj buntownik dał sobie "doić" palec :-D:-D Matko! myślałam, że to kilka uciśnięć, nawet delikatnych i gotowe,a tu prosze....no cóż będziemy próbować, wyjścia nie ma. Szczepienie szczepieniem, było minęło ale zaczęła się gorączka :szok: od wczoraj wieczora walczymy. Cała noc z głowy, teraz na szczęscie puściło, a to za sprawą ibufenu d, całe szczęście że go miałam, bo panadol sie u nas nie sprawdził (po raz 1 zawiódł). Ciekawe jaka bedzie dzisiejsza noc, oby spokojna bo chodzę na rzęsach.
Ewon ciesze się że masz zdrowych chłopaków, oby tak dalej :)
hana31 bedzie to tylko morfologia. Będę pamiętać o ogrzaniu łapek, dziękuję za cenną wskazówkę :)
 
Do góry