reklama

SZCZEPEINIA

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2006r.' rozpoczęty przez Izabelka, 21 Luty 2006.

1. Izabelka

Izabelka Oski i Wercia

Niektóre z was szczepiły już dzieci, jakie szczepionki wybrałyście? Za tydzień idziemy i zastanawiamy się na skojarzonymi.Jakie jest wasze zdanie? Wiecie coś na ich temat?

2. Kasia178

Kasia178 Fanka BB :)

Izabelka, ja idę na szczepienie z Bartusiem 3 marca i dezydujemy się na szczepionki skojarzone, w szpitalu bardzo je polecała pani doktor, której ja bardzo ufam, poza tym mniej ukłuć dla maluszka i co dla mnie ważne- skojarzone szczepią także przeciwko wirusowemu zapaleniu opon mózgowych, które ja niestety w dzieciństwie przechodzilam. Minusem jest to, że są odpłatne, ale trudno, oszczędzimy na czymś innym, becikowe będzie akrat na szczepionki ;) Pozdrawiam :)

3. reklama
  4. Izabelka

Izabelka Oski i Wercia

My prawdopodobnie też kupimy skojarzone, tylko podobno są różne szczepionki i nie wiem na które się zdecydować...

5. czechow

czechow Moderator

ja rowniez decyduje sie na skojarzone - tez polecala mi je pediatra ktorej ufam.

6. padiqq

padiqq styczeń`06 październik`07

My również wybieramy szczepionki skojarzone. Mniej stresu dla maluszka , bo mniej ukłuć. Poza tym dzidzia podobno łagodniej reaguje na taką szczepionkę. No i najważniejsze ,że zabezpiecza przed wiekszą ilością chorób.

7. Abi

Abi Fanka BB :)

My byliśmy wczoraj na szczepieniu wybraliśmy szczepionke skojarzoną Infanrix Hexa typu 6 w 1 kosztowała 200zł. Szymonek niestety troszkę goraczkował i miał opuchnietą nóżkę, nocka była nieprzespana ale dziś jest juz lepiej.
    Pozdrawiam pa

8. Izabelka

Izabelka Oski i Wercia

Abi a ile mieliście do wyboru?

9. Abi

Abi Fanka BB :)

można wybrać Infanrix IPV Hib kosztuje ok 130 zł i do tego bezpłatnie szczepionka przeciw WZW B ale to są 2 wkłucia :(
    My wybraliśmy opcję pierwsze szczepienie Infanrix Hexa , drugie Infanrix IPV Hib trzecie Hexa to podobno najlpszy zestaw.

10. reklama
  11. magialenna

magialenna Styczniowe mamy'06

My tez wybralismy szczepionki skojarzone 5w1 + żółtaczka od Państwa
    bo jak poczytałam o tym co oni refunduja,to stach mnie obleciał...
    do tego w rodzinie mialam ciezki przypadek po szczepionkach refundowanych,sa to przeciez zywe bakterie!!!wieksze ryzyko!!!

12. Kasia178

Kasia178 Fanka BB :)

hej:)

my w piątek szczepiliśmy Bartusia, wybraliśmy te same szczepionki co Abi. Bartek nie miał żadnych poszczepiennych objawów typu gorączka, rozdrażnienie, przespał potem spokojnie cały dzień i noc, ale w przychodni pokazał, że ma silne płuca jak na faceta przystało ;) i płakał bardzo :(

Poleć forum