reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepić czy nie?

Mam troche wątpliwości co do tej szczepionki (różne opinie na internecie), czy nie występują po niej żadne powikłania, czy jest bezpieczna?Jaki jest maksymalny wiek do podania tej szczepionki?

Jak wszystkie leki i szczepionki mogą powodować skutki uboczne, nie da się tego uniknąć, bo każdy organizm jest inny.
Najwięcej info znajdziesz wpisując w Google: pneumokoki.
 
reklama
Witam. Moja córka ma ponad 2 lata. Ostatnio pediatra polecila, żeby zaszczepic ją przeciw pneumokokom (prevenar)ostatnia dawką (nie była wcześniej szczepiona). Mam troche wątpliwości co do tej szczepionki (różne opinie na internecie), czy nie występują po niej żadne powikłania, czy jest bezpieczna?Jaki jest maksymalny wiek do podania tej szczepionki?


z tego co wiem to do piatego roku zycia podaje sie 3 szczepionki o mniejszej dawce -koszt ok 1000 zl, a po piatym roku zycia jest tylko jedna szczepionka za to silniejsza i jakos duzo taniej wychodzi:tak: jesli córcia nie chodzi do przedszkola, bo tam ryzyko zakazenia jest najwieksze to z regoly lekarze proponuja ta po piatym roku zycia, wiem z doswiadczenia kolezanek;-)
 
.Juz sama nie wiem jak to jest.Mnie mowiła pediatra,ze meningokoki jedna dawka jak skonczy rok,ok 120zł a pneumokoki jedna dawka jak skonczy 2 lata,koszt ok.120
 
część dziewczyny.
Pojawiła się nowa szczepionka na ospę Varilrix. Kto szczepił na to swoje dziecko? Zastanawiam się czy to ma sens, tyle nowych szczepionek, które wybierać? Lekarze mówią, że lepiej szczepić jak dziecko chodzi do żłobka czy przedszkola bo jest bardziej narażone. Mój synek jest w domu z nianią, ale ma często kontakty z innymi dziećmi. Ciekawa jestem, które szczepionki wybierają inne mamy.....
 
część dziewczyny.
Pojawiła się nowa szczepionka na ospę Varilrix. Kto szczepił na to swoje dziecko? Zastanawiam się czy to ma sens, tyle nowych szczepionek, które wybierać? Lekarze mówią, że lepiej szczepić jak dziecko chodzi do żłobka czy przedszkola bo jest bardziej narażone. Mój synek jest w domu z nianią, ale ma często kontakty z innymi dziećmi. Ciekawa jestem, które szczepionki wybierają inne mamy.....
My mamy problem ze szczepionką odra-ospa-różyczka, bo synek jest uczulony na jajko i niedługo zapadnie decyzja,czy podawać szczepionkę ryzykując wstrząs, czy odraczać - oto jest pytanie.. (decyduje lekarz)...:-(
 
Drogie Mamy jestem ciekawa co macie do powiedzenia na temat tego szczepienia. Wczoraj byłam na normalnym szczepieniu z synkiem (17 miesięcy) i pediatra zapytała czy szczepiłam małego na meningokoki bo jest to zalecana szczepionka ale płatna 135 zł - pielęgniarka też powiedziała, że warto dziecko zaszczepić i że jeśli chcę to za 6 tygodni mogę z synkiem przyjść. A jak jest u Was szczepiłyście? słyszałyście jakieś opinie? napiszcie mi proszę

pozdrawiam
Sylwia
 
Mój Kacperek był szczepiony przeciwko meningokokom jak miał 15 mcy.
Zdania na temat tego szczepienia u dzieci są bardzo rózne.Nam lekarka poleciła ze względu na to ,że mieszkamy na terenach gdzie w owym czasie bardzo częste były przypadki sepsy.Co prawda Kacper nie chodził do żłobka i nie miał kontaktu z dużą ilością dzieci ale strzeżonego....:tak:
Szczepienie było oczywiście płatne :-:)-:)-(
 
Ja się zbieram do tego szczepienia od narodzin córci. Ciągle coś nam wypadało :-(

Nie panikowałam za bardzo bo do żłobka mała nie chodzi...

A teraz czekam aż skończy 2 lata, to już będzie tylko jedna dawka :-) Poza tym ma coraz większy kontakt z innymi dziećmi, więc myślę że warto.
 
hej;)
moj synek byl na to szczepiony miedzy 13 a 14 miesiacem,tutaj w anglii to jest obowiazkowe szczepienie,i bezplatne.zreszta tutaj wszystkie szczepienia sa bezplatne.pozatym trzeba bo tyle jest roznych ras,ze lepiej nie ryzykowac
 
reklama
Ja tez sie zabieram do szczepienia bo w zasadzie tylko to szczepienie nam zostało. Wczesniej szczepiłam ja na pneumokoki bo lekarz powiedział ze to szczepienie jest ważniejsze a na meningokoki zalecał własnie po skoczeniu 2 latek. Więc pora na nas ;-)
 
Do góry