reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepic czy nieszczepic???

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ja ze swojej strony dziękuję za podsunięcie ewentualnych źródeł informacji. Czy skorzystam czy nie to już moja sprawa.

Męczy mnie tylko, że z naszego wątku z luźną dyskusją robi się poligon o coraz bardziej agresywnym wydźwięku. Już od jakiegoś czasu nowe wpisy tutaj nie są dla mnie interesujące a wchodzę tu żeby mi się zaznaczył wątek jako przeczytany. Tak więc gorliwość w przekonywaniu do jedynej słusznej linii odnosi w moim przypadku skutek zgoła odwrotny.

I zawsze po szczepieniu dostawałam pudełko u lekarza po szczepionce. Gdybym zażyczyła sobie ulotkę PRZED szczepieniem też problemu by nie było. I przez ciekawość poruszę temat szczepień z naszą pediatrą ponieważ jest to tak rozsądna osoba że nie da się zwariować ani firmom farmaceutycznym i ich propagandzie ani radykalnym przeciwnikom szczepień.
 
reklama
marzena właśńie o to mi chodzi że od jakiegoś czasu kilka osób z poza wątku się uczepiło nieszczepienia i wrzucają coraz to nowsze linki posty itp dotyczace nieszczepienia..
i nawet z nami nie dskutują tylko zarzucają ze szczepienie to zło największe..

a my tu miałysmy sobie rozmawiać która z nas będzie szczepić nasze dzieci która nie i na co...

chyba trzeba się zastanowić nad takimi kolejnymi postami od gości nieproszonych..
choć nie wiem znów czy nie bedzie zarzucone że "kasuje się cenne informacje i nie dajemy wyboru"

 
Kamcia - dziękuję za zrobienie tu porządku bo ostatnia taka propaganda w tym wątku była że nawet go nie czytałam. A szkoda, bo mogłaby być ciekawa dyskusja, my na przykład wahamy się jeszcze nad skojarzonymi kontra osobnymi, nad rota i ewentualnie pneumo. Nie mam też pojecia ile kosztują te płatne szczepionki i takie informacje by się tez tu przydały. A na temat szczepienia bądź nie każdy ma chyba zdanie wyrobione i takie wręcz spamowanie tylko mnie w moim zdaniu utwierdza.
 
salsera :tak:mnie też już to denerwowało.. tak czytałam czytałam i patrzeć nie mogłam....
nie chciałam się wypowiadać
ale już mam dość tych właśnie postów

rozumiem się wypowiedzieć a narzucać co rusz nowe to jakieś informacje wbez pokrycia bądx wyszukane jaieś najstraszniejsze przypadki...

jeszcze tak przy okazji była mowa że niby szczepienia powodują autyzm.. a tu natknęłam się włansie na info
Szczepionki nie powodują autyzmu. 'Lancet' przyznał to po 12 latach

pod czym wypowiedź forumowiczki nie szczepiącej dzieci że "powodują autyzm tylko zostaje to tuszowane żeby ludzie nadal szczepili":sorry:

no jak dla mnie to naprawdę takie wciskanie na siłę komuś że czarne jest białe i odwrotnie;-)


 
ViKamcia - Witaj. Nikt nikogo nie namawia. Nikt nikogo nie zmusza. Czyta kto chce. Nie masz ochoty skorzystać z info Twoja decyzja. Nikt Cię nie szykanuje. To Ty się niepotrzebnie unosisz i robisz z "igły widły" Dużo dziewczyn do mnie pisze PW i pyta i czyta. Bo chce wiedzieć. Ot dla tych dziewczyn napisałam tutaj to co uważałam JA za słuszne. Nie zaśmiecam watku bo piszę na temat i myślałam że powstał ten wątek by dzielić się info. Jeśli uważasz że jestem nieproszona - trzeba było do mnie napisać i powiedzieć że nie życzycie sobie tutaj bym się wtrącała.. nie napisałabym więcej. Nie lubię się pchać tam gdzie mnie nie chcą :eek: Wystarczy po prostu napisać. Jeśli nie chcesz żeby ktoś Was czytał lub pisał.. Wiesz co trzeba zrobić jesteś moderatorką.. możesz zamknąc temat.. możesz zrobić zamkniętą grupę. Póki co pisać każdy może.. jest to forum ogólne i służy przekazywaniu i wyrażaniu swoich myśli. Nikt zapewne nikogo nie chciał urazić. W ciąży czasem hormony buzują i źle się odczytuje kogoś intencje. My "wtrącające" się w Wasz wątek chciałyśmy tylko BYŚCIE MIAŁY WYBÓR... SZCZEPIĆ CZY NIE SZCZEPIC! Byście kiedyś nie żałowały że takiej decyzji nie miałyście. Ja chciałabym mieć ten wybór i cieszę się że GO miałam.
Przepraszam jeśli kogoś uraziłam swoimi "wykładami" i "spamem" jak to nazwałaś :baffled::baffled:
Jeszcze raz życzę Was spokojnej końcówki i szczęśliwych rozwiązań.
Edit:
Taaaaa autyzmu nie powodują szczepienia.. jak widać i u Ciebie dr google działa.. a ponoc Go nie używasz. Dziwnym trafem wejdź na forum rodziców które szczepili dzieci na MMR i MMRII czy aby dziwny zbieg okoliczności.. tysiące!!!!! rodziców po tej szczepionce straciło swoje dzieci bo popadły w autyzm. W tym moja siostra.. i mam ukochanego siostrzeńca chorego na autyzm. Po drugie to co lancet napisał.. jakbyś doczytała.. co innego napisał.. i "przeprosił" że napisał nieprawdę.


Aaaaa i koniec.Więcej pisać już naprawdę nie będę. Chciałam poinformować a zaczęło się tutaj robić bardzooo gorąco czego nie lubię. Bez sensu że nie można na spokojnie wszystkiego wytłumaczyć
 
Ostatnia edycja:
ja nie mam nic do wrzucania linków, niech wrzucają jak mają potrzebę, my możemy się z nimi zapoznawać lub nie. ale determinacja w stylu moherowych beretów do przekonywania o ich jedynej, słusznej racji tez działa mi na nerwy. nie wróżę sukcesu ze względu na brak podejścia do ludzi.
 
Kamcia - dziękuję za zrobienie tu porządku bo ostatnia taka propaganda w tym wątku była że nawet go nie czytałam. A szkoda, bo mogłaby być ciekawa dyskusja, my na przykład wahamy się jeszcze nad skojarzonymi kontra osobnymi, nad rota i ewentualnie pneumo. Nie mam też pojecia ile kosztują te płatne szczepionki i takie informacje by się tez tu przydały. A na temat szczepienia bądź nie każdy ma chyba zdanie wyrobione i takie wręcz spamowanie tylko mnie w moim zdaniu utwierdza.

Ja wprawdzie nie jestem z waszego watku, ale mogę odpowiedzieć na pytanie o ceny szczepionek (oczywiście mogą się różnic w zależności od apteki)

Infanrix Hexa czyli 6w1 - 210 zł trzeba za szt. - kupic 3 dawki

Infanrix 5w1 -110 zł też trzeba kupić 3 dawki, wtedy doszczepia sie na żóltaczkę czymś innym

Prevenar (na pneumo) dawka kosztuje coś ponad 200zł i trzeba kupic chyba 3 szt
Rotarix też coś w okolicach 200 zł i tu chyba 2 dawki sie kupuje, ale pewności 100% nie mam bo akurat na to i na pneumo nie szczepiłam
 
Ostatnia edycja:
ja nie mam nic do wrzucania linków, niech wrzucają jak mają potrzebę, my możemy się z nimi zapoznawać lub nie. ale determinacja w stylu moherowych beretów do przekonywania o ich jedynej, słusznej racji tez działa mi na nerwy. nie wróżę sukcesu ze względu na brak podejścia do ludzi.
dokładnie to samo miałam na myśli....

słodziutka..
wiem ze i tak tu zajrzysz zeby przeczytać odpowiedzi..
ale sama jestes również modem i wiesz że wrzucanie kilku a nawet kilkunastu identycznych postów to jest spam..
tym bardziej ze odbywa się to an watkach dotyczących poszczególnych miesięcy..
to tak jakbym weszła na grudniówki czy inny miesiąc i wmawiała im że kurtki zimą są niepotrzebne bo dzieci trzeba hartować...
choć z tym działem"grudniowym" nie mam nic wspólnego... i narzucałabym im wałsne zdanie wklejając pełno linków i opini lekarzy którzy twierdzą ze to jest właściwe....

i gdzie ja napisałam ze nie korzystam z google? bo sobie nie przypominam...
a tak wogóle o wyborze że można nie szczepić każdy dobrze wie
ale Ty podawałaś tysiące powodów i historii jakichś chorób niby po szczepieniu.. itp...

ja mogę tyle samo wynaleźć dot osób nie szczepioonych .. i na to samo wyjdzie..

edit.. może zaraz będzie że się czepiam.. tyle czytasz o szczepieniach i wogóle..
powiedziałaś że masz siostrzeńca chorego na autyzm..
współczuję.. przykro mi z tego powodu..

ale poczytaj też że autyzm to nie jest choroba...
http://www.dzieci.bci.pl/strony/autism/czymjest.htm


 
Ostatnia edycja:
reklama
ach...przez swieta nie otwieralam komputera, a tu taki gorący wątek się zrobił!

Decyzja do tego, czy szczepić, czy nie - należy do nas rodziców, i spokojnie - pomimo tego, że wiem, co jest "w środku" takiej ampułki - na pewno będę szczepić...tylko jak już pisałam nie skojarzonymi.
A jeśli chodzi o szczepienie na rota i na pneumokoki, to szczerze powiem, że po rozmowie z profesorem ze studiów najbardziej trafiona szczepionka to ta na rotawirusy - i już jak zainwestować, to właśnie w nią, bo dzieci idą później do żłobka, przedszkola - i rotawirusy są bardzo częstym powodem chorób układu pokarmowego u dzieci...i szybko można go niestety załapać. Mój starszy synek był szczepiony zwykłymi refundowanymi szczepionkami, jedynie rotarix kupowaliśmy. Co do cen....wtedy było to 270zł za jedną dawkę, teraz patrzyłam w aptece internetowej to 339zł, a w aptece wołają podobno już i 400zł! Jak znajdę gdzieś taniej w jakieś hurtowni farmaceutycznej dam znać - co do cen innych się nie wypowiem.

I naprawdę, niech będzie to wątek dający informacje, rozwiewajacy wątpliwości..a nie narzucenie z góry co jest dobre a co złe, od wszystkiego nieuchronimy dzieci - a zawsze zdrowy rozsądek i intuicja powinny wygrywać!!!
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry