reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia

czy któraś z Was szczepiła już niemowlaczka przeciwko grypie?? myśle nad tym bo moja mała jest podatna na tego typu rzeczy. teraz jeszcze nie ma sezonu na grype i przeziębienia a jest już chora 1,5 miesiąca. Wieci ile kosztuje taka szczepionka?? a może jest w takiej cenie co dla dorosłych??dawnos ię nie szczepiłam przeciw grypie więc nie wiem kiedy powinnam to tez zrobić.chyba tydzień po przebytej chorobie??
 
reklama
na moj gust SG to propaganda - ktos musi zarobic i tyle....gdzies czytalam artykul ze na zwykla grype umiera wiecej ludzi niz na ta cala swinska...ale rozdmuchac historie trzeba...kasa leci....
 
Tola-nie tylko szczepionki na świńska to naciąganie na kasę -inne niestety też ...We wtorek byłam na pierwszej kontroli w przychodni -pani doktor z 30 letnim stażem miło mnie zaskoczyła-myślałam że zacznie namawiać i straszyć na jakie to choroby mała zapadnie jak nie zaszczepię...tymczasem pochwaliła mnie na wstępie za rozsądne podejście do tematu...Stwierdziła że niektóre szczepionki są całkiem zbędne-np.ta na gruzlicę (potwierdziła moje wiadomości o tym że nie jest skuteczna bo zawiera szczepy które nie występuja w europie -więc jedyne zastosowanie ma w nabijaniu kabzy koncernom...)
Zaleciła szczepienia na wzw b -sporo teraz osób choruje i nawet o tym nie wie -a zarazić sie mozna u fryzjera nawet...
Tężec-z wiadomych powodów ,chociaż nadal się wacham:confused:sama nie byłam szczepiona i kilka lat temu miałam niemiły przypadek pogryzienia przez nieznanego psa-jeden zastrzyk rozwiązał problem...podobno tak samo są zastrzyki przeciwko żółtaczce -jeśli ktoś szykuje sie do operacji a nie ma szczepień-działa ochronnie jak szczepionka .
Polio -zbyt niebezpieczne powikłania -nie szczepie napewno...
Krztusiec-zalecana dla dzieci do 2 roku życia ze wzg .na mozliwość wystąpienia powikłań...Nie widzicie że to CHORE????
"Zgodnie z zaleceniami kalendarza szczepień powszechnie używana jest szczepionka DTP (diphteria, tetanus, pertussis) adsorbowana na wodorotlenku glinu, produkowana przez wytwórnię surowic i szczepionek Biomed SA w Krakowie. Zawiera całe zabite komórki bakterii krztuśca oraz toksoid błoniczy i tężcowy. Z uwagi na ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych stosowana jest tylko do ukończenia 2. roku życia."
U niemowlaka nie zauważymy że coś sie dzieje a dwulatek moze przestać np.mówić -powikłąnia neurologiczne moga też sie ujawnić dopiero za kilka lat-teraz sie cieszycie ze ''dziecko dobrze zniosło szczepionkę bo tylko miało stan podgorączkowy i troche płakało...''ale nie wiadomo jak to odciśnie sie na jego pózniejszym zdrowiu...
Według mnie szcepienie dziecka wszystkim -bo tak zalecają -jest koszmarnym ignoranctwem ...jeśli już mamy dostep do informacji o szkodliwości szczepień a mimo to robimy z naszych dzieci króliki doświadczalne :no::no::no:
Syn przyjaciólki nie był szczepiony na nic ze wzg. na wrodzoną chorobę nerek i NIGDY NIE CHOROWAŁ NA CHOROBY NA KTÓRE SIE SZCZEPI...
Oczywiscie każdy ma wolna wolę i robi co chce...
jeszcze na koniec link do ciekawej dyskusji w temacie...
https://www.babyboom.pl/forum/niemo...kojarzeniowa-5w1-moze-wywolac-padaczke-32016/
długie ale warto poczytać te 4 str.
 
Olgha, strasznie się po tych artykułach boję szczepień. Niby pierwsze szczepienia nie dały żadnych efektów ubocznych, mały ślicznie się rozwija, a też się ich strasznie bałam, ale zaszczepiono małego w szpitalu, ale teraz strasznie sie boję i DTP i kolejnych.
Poprosiłam, zeby doszczepiono małego Engerix-em na wzwB, ma połowę mniej rtęci, co do ogolnego schematu, to zdecydowaliśmy iść systemem szczepień bezpłatnych, tylko teraz mam problem, bo nie wiem czym szczepią na DTP, bo są szczepionki i żywe ale i martwe Infanrix DTPa ale one chyba odpłatne. Nie wiem wiec co teraz, czy dzwonić do przychodni czy na szczepieniu poprosić o ta "lepszą" a jak nie bedą mieć??

Kurde, to takie trudne i bolesne decydować o czymść, i mieć w głowie to ryzyko, a jak coś sie stanie to co wtedy- nie wybaczę sobie? a jak bym nie zaszczepiła a się coś stanie, to tez sobie nie wybaczę??
 
Szyszunka-nic sie nie martw ,starsze córki szczepiłam i Oliwia ok -Laura tak jak pisałam kiedyś miała straszne suche plamy z wysypką na nogach ''atopowe zapalenie skóry''Diagnozowali jako alergię pokarmową ale odstawiałam podejrzane pokarmy i nie znikało długo...Oczywiście częste wizyty u lekarzy i sporo kasy na leczenie-teraz im więcej czytam o takich przypadkach poszczepiennych alergi to rozumiem ze4 mogły właśnie szc.to spowodować .Poza tym te ''pseudokolki''-darła sie czasami pół dnia ,preparaty na wzdęcia dawałam a gazy nie wychodziły...Dziwne że takie akcje aqrat po szczepieniach sie nasilały.
Poczytaj forum o nie szczepieniu-tam dowiesz się wszystkiego...Ja mam nadal dylemat bo czytam też sporo artykułów pro szczepiennych...co naprawdę warto zafundować dziecku i kiedy.
Na zachodzie szczepienia rozpoczynają sie w 4 miesiacu życia a w japoni np.dopiero jak dziecko skończy 2 lata -mówi i chodzi ,wtedy najłatwiej wyłapać niepożądane objawy -japończycy mają największą liczbę osób żyjących grubo ponad 90 lat i będących w dobrej kondycji.Coś w tym jest:tak:
 
Ja będe nudna i się powtórze Olgha na pewno warto zascepić na wzw b- bo naprawdę łatwo mieć kontakt z tym wirusem. Nawet Ty jako kosmetyczka jesteś narożona na ekspozycję, więc lepiej nie ryzykowac. W innych krajach na wzwb nie sczepia, ale maja wysoce rozwiniętą slużbę zdrowia, gdzie nie ma szans na zarażenie- zupełnie inaczej niż u Nas:no:
 
reklama
a ja juz kupialm ta 5 w1 i jutro idziemy szczepic..umre ze strachu......
najbardziej przeraza mnie ta nagla smierc lozeczkowa
mam bzika na tympunkcie........ za duzo sie naczytalam......
 
Do góry