reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia

Dziewczyny u nas szczepienie jest od 14-18 i juz jestem po tylko nie mialam jak napisac bo mialam rozaniec z Natalka w kosciele. Ale juz pisze. Kuba wazy 10.500kg ma 79 cm i jest zdrowy i zostal zaszczepiony. Ja mialam Prenavar - to jest na pneumokoki ostatnia III dawka. To szczepienie zafundowal wszystkim dzieciom niemowlakom prezydent Kielc i dlatego za nie nie placilam:tak:. Kubus dostal szczepionke w nozke i czuje sie dobrze. Nie goraczkuje i nie jest marudny - przynajmniej narazie. Za 6 tyg. mam swinke odre rozyczke prawdopodobnie bedzie to szczepienie szczepionka MMR. No to tyle:-) A i jeszcze wiem ze to nie ten watek ale pediatra powiedzial ze nie mam sie przejmowac tym ze Kuba samodzielnie nie chodzi bo rozwija sie prawidlowo tylko jest len:cool2:, ale wszystkie odruchy ma prawidlowe.:tak:
 
reklama
Niestety za bardzo wczoraj sie pochwalilam. Dzis Kubus wstal przed 6 z temperatura 37.9:no: Dostal czopka i poszedl spac. Myslalam ze mu przejdzie, ale nie:wściekła/y: Wstaje pobawi sie pol godzinki ( a raczej pomarudzi a nie pobawi) i idzie z powrotem spac:-(. Mam nadzieje, ze to nie potrwa dlugo, bo az zal patrzec:no:
 
Iwonko trzymam kciuki aby to była jednodniowa tempreaturka po szczepieniu :tak:

My jutro idziemy na szczepienie ... juz sie denerwuje, tym bardziej, ze Dawidka dzisiaj przeczysciło nie wiem z czego i ... nie wiadomo czy do szczepienia dojdzie ... eHh ...

"jak nie urok to sraczka" :dull:
 
"jak nie urok to sraczka" :dull:

Monia...zgadzam się z Tobą w 100% jak zawsze :tak::tak::tak: Nie ma chwili spokoju :-(

Iwonko...przechodziłam przez to samo co Ty teraz :-:)-(...u nas temperatura utrzymywała się 2 dni...ostatecznie pediatra kazała podać Ibum gdyby gdzieś tam zacząła rozwijać się jakaś podstepna infekcja :blink: Kubusiowi życzę duuużo zdrówka :tak:
 
My dzisiaj jestesmy po szczepieniu Hib i meningokoki. Jakoś Agatka to przezyła, chociaz płakała bardzo. Ja sie boje teraz reakcji po tym szczepieniu, bo niedosyć ze Agatce idą naraz 4 zęby to nie daj Boze jak będzie ją nózka boleć, albo dostanie gorączki to nie wiem jak to przeżyjemy :-( Mam nadzieje ze wszystko jednak bedzie ok.
 
Niestety za bardzo wczoraj sie pochwalilam. Dzis Kubus wstal przed 6 z temperatura 37.9:no: Dostal czopka i poszedl spac. Myslalam ze mu przejdzie, ale nie:wściekła/y: Wstaje pobawi sie pol godzinki ( a raczej pomarudzi a nie pobawi) i idzie z powrotem spac:-(. Mam nadzieje, ze to nie potrwa dlugo, bo az zal patrzec:no:

Iwonka mój Kubuś jak był szczepiony na pneumokoki to też tak reagował... spał cały dzień i miał podwyższona temperature... wierze ze bedzie dobrze... 3mam kciuki
 
cześć dziewczyny, nie wiecie może jak nazywa się szczepionka przeciwko odrze, świńce, różyczce i ospie wietrznej? Chciałabym zaszczepić swoja córeczkę, ale u mnie w przychodni Pani doktor nie pamietała nazwy i kazała mi się dowiedzieć, w aptece też nie wiedzą.
 
Jesteśmy po szczepieniu (odra, świnka , różyczka). Nawet było OK, Kubuś pomachał p. dr na pożegnanie papa.
Pediatra mówiął że mogą być po tej szczepionce szczególnie powikłąnia (gorączka a nawet spora wysypka), bo to szczepionka żywa.

Zastanawiam się teżna ospą-chyba go zaszczepię ale to później, bo można spokojnie odczekać kiedy sięchce.

DANKA K> chyba nie ma takiej szczepionki 4 w 1. Ospa jest oddzielnie i jest płatna a odra/świnka/różyczka bezpłatna.
 
reklama
Już teraz wiem, że odra, swinka, różyczka to jedna szczepionka a ospa wietrzna to druga szczepionka. Tylko, że są dwie szczepionki na odre swinke i rozyczke MMR2 i Priorix. Nie wiecie która lepsza? Wim, że MMR2 jest za darmo, a za drugą trzeba zapłacic, ale jak jest lepsza...
 
Do góry