reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

A my jutro z Filipem idziemy na szczepienie...u nas są tylko w czwartki...już sie boje co to będzie:szok::szok:
 
reklama
ja szczepienie mam we wtorek ale szczepionki juz czekają w lodówce. Jak na nie patrzę to nie wyglądają źle igielki są takie male ale pewnie krzyk bedzie wiec mąż idzie a ja poczekam za drzwiami:baffled: :baffled: już w szpitalu widzial jak go kuli i wbijali wenflon w lepek :-(
 
karola-04 dlaczego masz szczepionki w domu? robisz te szczepienia prywatnie czy te skojarzone? u nas sie nie kupuje szczepionek, chyba,ze dodatkowe...
 
postanowilam robic malemu szczepionki skojarzone i dodatkowo pneumokoki juz dosc byl kluty w szpitalu po porodzie mial infekcje i dostawal antybiotyk przez 5 dni-zasluzyl na zmniejszona dawke klucia.
szczepionki musialam kupic sama i trzymam w domu do wtorku.
 
My juz jestesmy po pierwszym szczepieniu. Ja szczepię Tosię tradycyjnie- państwowymi szczepionkami, bo jakos nie jestem przekonana do tych mega jednorazowych dawek w skojarzonych szczepionkach. Ilościa ukłuc nie jestem przerażona- kiedys nie było innej mozliwości i dzieci dawały radę:-) W tym ja:-D
Chcę tylko dodatkowo dokupić szczepionkę przeciw zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych- u nas kosztuje ona ok 50 zł.
Przy szcepieniu płacz oczywiście był, ale myślałam, że będzie gorzej. Kolejna po 6 tygodniach.
 
Ja tez zdecydowałam sie na szczepienia tradycyjnie..też nie jestem zwolenniczką wszystkiego na raz...bo "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego"
Jesteśmy już po szczepieniach, mały płakał straszniscie, ale szybciutko go uspokoiłam. Następne też za 6tyg, 10 maja.
 
jesli chodzi o pneumokoki to moj pediatra doradzil zeby dac 2 dawki po ukonczeniu 6 miesiaca zycia. malutka bedzie szczepiona skojarzona w piatek (2 tyg po odstawieniu antybiotyku), a rotawirusy tez planuje. musze tez zaszczepic na kleszczowe zapalenie mozgu, bo mieszkamy pod lasem.
 
reklama
My dzisiaj byłyśmy na szczepieniu. Mała dostała szczepionkę skojarzoną
w jedną nóżkę Infaurix + IPV + Hib a w drugą nóżkę EuvaxB na WZW B.
Płakusiała przy ukłuciach bardzo, teraz śpi sobie słodko na balkonie...

Zastanawiam się nad tymi pneumokokami... kiedy ją szczepić :confused: Pani pediatra powiedziała, że warto już teraz, bo najbardziej narażone są niemowlęta, a pneumokoki przenoszą również dorośli ("nigdy nie wiadomo co komu w gardle siedzi").

lil kate: na kleszczowe zapalenie opon mózgowych to chyba dopiero później się szczepi?
 
Do góry