reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

dzis (dwa tyg. po odstawieniu antybiotyku) bylam u pediatry zaszczepic moja "Makrelke" i dostala tylko WZW B:szok: pani powiedziala ze serie szczepien skojarzonych rozpoczniemy dopiero za 4 tyg. jestem w szoku:szok:

u nas pneumokoki kosztuja 260 zl za dawke, a skojarzona 100 zl. mamy dwie opcje. narpiew serie 3 skojarzonych a po zakonczeniu serii 2 razy pneumokoki, albo razem z seria skojarzonych 3 dawki pneumokokow. tylko wtedy beda 2 uklucia na raz. nie wiem co mam robic:baffled:
 
reklama
ja szczepie wszystko razem aby bylo z glowy i aby sobie nie pluc w brode ze nie ustrzeglam sie przed choroba a moglam.
a jaka skojarzona ci polecili??????????
 
ja musialam kupic taka szczepionke skojarzona INFANRIX HEXA i kosztuje 230zl a wasze tylko 120 to jest roznica wiec pytam jakie szczepionki bo czemu mi zapisala pediatra taka :baffled:
 
Karola, jak sie dowiem jaka my mamy to dam znac. Ale to bedzie za miesiac bo u naszego pediatry juz na miejscu sa szczepionki :tak:

Pewnie w tej twojej jest wiecej rodzajow przeciwcial (na wiecej chorob)
 
sama nie wiem musze sie dowiedziec u kogos innego bo moze mnie zwyczajnie naciagaja a ja sie na tym nie znam
 
ja bede miec galaxo smith ... ta 5 w 1 bo WZW i taki szkrab dostal oddzielnie. przynajmniej tak twierdzi moja znajoma ktora tez szczepi w tej samej przychodni :tak:
 
Ja praktycznie niewiem na co szczepie dzieci:szok: ide zawsze w terminach no moze nieteraz z Jenni ale jak byly zdrowe i patrzylam ze dostawaly szczepionki o nazwie HEXAWAC mowi wam to cos??
 
bylam dzzis u lekarza i Laila mimo kataru i kaszelku dostala szczepienia- lekarz ja obstukal, zbadal, posluchal i stwierdzil ze nie ma przeciwskazan...a ja sie nadal boje...

serce mi sie krajalo bo LAilusia byla w dobrym nastroju, lezala sobie na kozetce, wymachiwala nozkami i raczkami az tu podszedl lekarz i ja uklul w udo szczepionka na 6 chorob...

i po tej szczepionce Laila dzis cala dzien nie spala, byla bardzo nerwowa i praktycznie caly czas plakala....a ja prawie z nia...
teraz przysnela wreszcie i mam nadzieje ze troszke pospi....

a nastepne szczepienie juz za 5 tygodni.
U Was tez od razu sie szczepi przeciwko 6 chorobom? bo chyba tu jakos inaczej....

czy Wasze Skarbki tez reagowaly na szczepionki? jak dlugo to trwalo?
 
reklama
susumali no ja tez szczepilam 6 w 1 i placilam 230zl :szok: inne placa mniej nie wiem czemu ja tyle a co do objawow to sie zgadza
maly ryczal nie spal i tak dwa dni ale juz wiem ze na nastepne szczepienie trzeba sie zabezpieczyc i kupilam zawiesine dla dzieci Paracetamol czy jakos tak i mam mu podac pol malej lyzeczki aby tak nie cierpial.

Wiec tobie proponuje to samo to jest przeciwgoraczkowe i przeciwbolowe.

No ale nie wiedziala wczesnie jze moge to mu dac- w koncu pierwszy raz jestem mama ale juz teraz wiem.

A ty ile placilas??i jak sie nazywala twoja szczepionka??
 
Do góry