reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie na covid w trakcie ciąży

reklama
Mam nadzieję, że można to wrzucić.
"Agata, będąc w zaawansowanej ciąży zachorowała na COVID-19, choroba niewyobrażalnie szybko postępowała pustosząc jej płuca. Będąc w śpiączce farmakologicznej urodziła maleńkiego synka - Kubusia, skrajnego wcześniaka, którego nigdy nie przytuliła. Dla Agaty nie było ratunku. Odeszła 28.12.2021r. Nasze serca pękły na miliony kawałków. Pozostawiła swojego męża i dwóch synów w głębokiej rozpaczy" - napisali przyjaciele pani Agaty w apelu opublikowanym na stronie Pomagam.pl.

 
Mam nadzieję, że można to wrzucić.
"Agata, będąc w zaawansowanej ciąży zachorowała na COVID-19, choroba niewyobrażalnie szybko postępowała pustosząc jej płuca. Będąc w śpiączce farmakologicznej urodziła maleńkiego synka - Kubusia, skrajnego wcześniaka, którego nigdy nie przytuliła. Dla Agaty nie było ratunku. Odeszła 28.12.2021r. Nasze serca pękły na miliony kawałków. Pozostawiła swojego męża i dwóch synów w głębokiej rozpaczy" - napisali przyjaciele pani Agaty w apelu opublikowanym na stronie Pomagam.pl.

Bardzo smutna historia 😔 niestety nawet w takim przypadku znajdą się osoby negujące szczepienia i samego wirusa.
 
Czyli pierwszą dawką zaszczepiłaś się w 8 tygodniu ciąży?
Nie. Pierwsza dawka tuż przed transferem, bo jestem po in vitro. Potem czekałam do odstawienia leku imunosupresyjnego, bo może całkowicie zniwelować działanie szczepionki. Szczepiłam się II dawką tuż przed prenatalnymi. Czyli miałam dłuższą przerwę niż zalecają. Szczepiłam się na własną odpowiedzialność. Ale na serio nie wiem, w jaki sposób szczepionka miałaby na płód wpłynąć.
 
Szczepionka sama w sobie na płód nie wpłynie. Ale ciąża to specyficzny stan i nie wiadomo jak nasz układ immunologiczny zareaguje.
U dzieci np. najbardziej niebezpieczna w przebiegu covid może być burza cytokinowa - czyli nadmierna reakcja immunologiczna.
 
Czy są dziewczyny które były w ciąży i się zaszczepiły?
Decyzja jest trudna, ale może podpowie ktoś kto zdecydował się na przyjęcie szczepionki.
Ja wzięłam 3 dawkę teraz w 33 tygodniu ciąży. Zrobilam badanie przeciwciał przed szczepieniem ale co z tego jak nikt nie wie ile to jest dużo a ile mało przy covidzie 🤷‍♀️ A tak córka będzie miała od razu jakieś przeciwciała 🙂
 
Szczepionka sama w sobie na płód nie wpłynie. Ale ciąża to specyficzny stan i nie wiadomo jak nasz układ immunologiczny zareaguje.
U dzieci np. najbardziej niebezpieczna w przebiegu covid może być burza cytokinowa - czyli nadmierna reakcja immunologiczna.
ale burza cytokinowa nie występuje po szczepieniu?
 
Moim zdaniem właśnie może wystąpić po szczepieniu.
Bo szczepionka powoduje uruchomienie reakcji immunologicznej - tj, wytworzenia przeciwciał. A skoro to jest jej zadaniem, to szczepionka wywołać nadmierną reakcję immunologiczną tj. burzę cytokinową.

To cytat z jednej z wypowiedzi prof. Majewskiej (znalezione w internecie) - pytanie było po co dodaje się do szczepionek konserwanty i toksyczne adiuwanty:
By wywołać stan zapalny i wzmocnić odpowiedź immunologiczną na wstrzyknięte antygeny. Tymczasem często wywołuje to u pacjenta nadmierną reakcję – burzę cytokinową, mogącą go nawet zabić. Według VAERS 60 proc. śmiertelnych ofiar szczepień to dzieci do drugiego roku życia, bo niedojrzały organizm niemowlęcia nie odpowiada na szczepienia odpowiednią produkcją przeciwciał, co wymaga używania adiuwantów i powtarzania szczepień. Nie radzi też sobie z usuwaniem szczepionkowych toksyn. Niemowlę jest biologicznie nieprzystosowane, by tolerować wstrzykiwane mu obce toksyny i białka. Zgodnie z naturą przez pierwsze miesiące życia ma się żywić mlekiem matki i z niego czerpać przeciwciała.
 
reklama
Hmm. To ja już nie wiem. Według wypowiedzi tej pani profesor może.
Ale ja się kłócić nie będę, bo tej wiedzy aż tak nie zgłębiałam :)
 
Do góry