reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoła rodzenia

a 2 dni temu na porodowce lekarz pyta mnie sie o wody i jak to bylo ze do nich przyjechalam. Ja mowie ze poczulm nagle mokro (cale majtki i spodnie mokre) no i sie przebralam i kolejna wkladka tez byla wilgotna...
A on na to ze pierwsze slyszy zeby tak sie dzialo bo jak wody chlusna to jest koniec i juz nic wiecej nie cieknie....
I badz tu madry....
a mi przy pierwszym dziecku wody powoli odchodziły i z 10 cm (z poprzedniego USG) mialam 3 cm jak trafiłam do szpitala i do porodu juz na obserwacji i 2-3 x dziennie ktg. W sumie Rafałka urodzilam 3 tygodnie przed terminem bo wody całkiem 'odeszły' dostalam oksytocyne a i tak po 18h CC.
 
reklama
Jesteśmy po pierwszych zajęciach w SR- ale fajnie się słuchało położnej że ja już chce rodzić!!!! Taki nastrój wprowadziła, że już tak bardzo bym chciała moje maleństwo przytulić jejciu:-)
Świetna sprawa:-):-):-)
 
ooooo mitaginka już w domciu:-) nie ma to jak swoje własne osobiste pachnące łóżeczko i mąż przy boku ;-)
Dostaliśmy m.in listę rzeczy, które zabrać do szpitala to Ci ją prześle ale teraz nie mam już siły, kręgosłup mi odpada!!!
 
Tak więc mitaginka do 'naszego' szpitala mamy zabrać następujące rzeczy (jest to sugestia i można zmodyfikować;-)jak potrzebujesz dodatkowych rzeczy)

NIEZBĘDNE DOKUMENTY:
*karta przebiegu ciąży
*dowód osob.
*katra chipowa
*wyniki ostatnich badań (obowiązkowo w oryginale GRUPA KRWI)

RZECZY DLA MAMY:
NA CZAS PORODU
*koszula nocna 2szt
*pomadka ochronna do ust(wysuszają się podczas oddychania)
*woda mineralna niegzowana 2l
*czekolada

NA OKRES POPORODOWY
*jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek
*jednorazowe majtki
*2 koszule nocne (rozpinane z przodu, wygodne podczas karmienia)
*szlafrik
*kapcie (klapki pod prysznic)
*przybory toaletowe
*papier toaletowy
*termometr
*sztućce, kubek
*ewentualnie: maść do pielęgnacji poranionych brodawek (np. Bepanthen- można również stosować do pielęgnacji pupy dziecka)

RZECZY DLA NOWORODKA:
*papmersy
*chusteczki nawilżone pielęgnacyjne
*ubranka

Z tego co mówiła położna od stycznia tego roku zmieniły się praktyki w szpitalu, trzeba mieć ciuszki dla dzidziusia ale nie oddaje się ich do szpitalnianej pralni (bo wcześniej krażyły opinie że już ich nie odzyskasz).

Acha! OSOBA TOWARZYSZĄCA w porodzie ma mieć ze sobą zmienne obuwie

Może któreś z Was się w miniejszym lub większym stopniu przyda jak Wasze szpitale nie przedstawiają takiej listy
 
U nas też polecają wziąc czekoladę, bo rzadko pozwalają coś zjeść a czekolada dodaje energii i się rozpuszcza wiec nie ma po niej treści żołądkowej, która w razie operacji mogłaby sie wrócić i mozna sie wtedy udusić
 
reklama
Mitaginka wczoraj na SR mówili o znieczuleniu przy porodzie, ZZO jest w Miko bezpłatne ale jest deficyt anestezjologów, jak będziesz rodzić i akurat będzie w pracy to możliwe że dostaniesz :) można się też umówić wcześniej ale za to już się raczej płaci (położna nie umiała określić)
 
Do góry