reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy z krwi

A nie wyglądasz tak jakbyś wiedziała. Dziewczyny Ci piszą jak w najprostszy sposób sprawdzić czy jesteś w ciąży a ty nadal nic. Tym bardziej, że nikt tutaj źle nie doradza. W szczególności, że jak mówisz sama sie nie do końca znasz. Za około 30-50zl będziesz miała JEDNOZNACZNĄ odpowiedź na to pytanie w przeciągu kilku godzin. Wiem, że to co napisalam i tak do ciebie nie dotrze, ale już nie wytrzymałam 😂
No wiesz jeśli ktoś nie sra kasa żeby zrobić badania i pracuje codziennie po 12h to w moim przypadku jedyne rozwiązanie to test z moczu . Nie mam możliwości nawet zbytnio gdzie wykonać bo w mojej przychodni takich badań nie robią . Poza tym nie wiem czy jest sens pisanie na tym forum bo co chwilę ktoś hejtuje że albo człowiek test wykona za wcześnie albo za późno .
 
reklama
No wiesz jeśli ktoś nie sra kasa żeby zrobić badania i pracuje codziennie po 12h to w moim przypadku jedyne rozwiązanie to test z moczu . Nie mam możliwości nawet zbytnio gdzie wykonać bo w mojej przychodni takich badań nie robią . Poza tym nie wiem czy jest sens pisanie na tym forum bo co chwilę ktoś hejtuje że albo człowiek test wykona za wcześnie albo za późno .
Za te wszystkie kupione sikańce i testy z krwi miałabyś już betę. I nie jesteś jedyną pracującą po 12h a co do pieniędzy się nie wypowiadam bo sytuacje są różne, ale tak jak wspomniałam wyżej za te testy co to niby robiłaś beta byłaby już dawno jednoznaczna 😊
 
Cześć dziewczyny. Dzisiaj jest 7-8 dzien po owulacji i stosunku, 6 dni po zażyciu tabletki escapelle, wyszedł mi pozytywny test z krwi baby check. Pierwsze zdjęcie na pudełku jest koło 5 min po dolaniu kropelek, kolejne jakoś 10-12 min po, ostatnie godzinę po. Chyba się łudziłam, że kreska zniknie. Najwyraźniej tabletka nie zadziałała, miałam dziwne przeczucie że tak będzie dlatego tak szybko zrobiłam test z krwi. Powiedzcie mi, iść na betę jutro czy może poczekać do środy żeby mieć pewność?

Dla mnie on jest zalany, a nie pozytywny.
Owulacja potwierdzona monitoringiem?
 
Trochę mnie przerosło robienie tego testu, nie ukrywam. Boję się igieł jak diabli więc ręce mi się telepały 🤦‍♀️ Nie planowałam ciąży, cykle mam ostatnio regularnie 29-30 dni, z moich obserwacji i kalendarza wynika, że owulacja była jakoś właśnie w tamten weekend. Czyli myślisz że ten test może być nieważny?

Kalendarz to statystyka i kompletnie nic nie mówi o owulacji. No chyba że to obserwacja to były chociaż testy owulacyjne - bo ból brzucha itp. też raczej o niej nie musi świadczyć. Tabletka po potrafi bardzo rozregulować cykl (u mnie kiedyś na 8 miesięcy) więc zupełnie nie spodziewałabym się, że okres przyjdzie w terminie, dla mnie ten test jest zalany i negatywny. Idź jutro na badanie beta hcg i będziesz miała 100% pewność co do ciąży (można je zrobić o dowolnej godzinie i nie trzeba być na czczo). Jak dla mnie mała szansa na ciąże - musiałabyś mieć niesamowite "szczęście" bo raz że nawet nie wiadomo czy rzeczywiście miałaś wtedy owulację, dwa wzięłaś tabletkę po. Zdrowa para starająca się o dziecko ma 30% szans, że w nią zajdzie. W takiej sytuacji jak Twoja szansa na ciąże to koło 2%

A i ważne od owulacji do zagnieżdżenia komórki jajowej dochodzi w ciągu 6-12 dni plus 48h na odpowiedni poziom bety. Co za tym idzie u kobiety X test pozytywny wyjdzie już 8 dni po owulacji, a u innej dopiero po 14 dniach. Więc w tak naprawdę najlepiej poczekać do tych 14 dni i wtedy zrobić betę - da wtedy 100% pewności
 
Cześć dziewczyny. Dzisiaj jest 7-8 dzien po owulacji i stosunku, 6 dni po zażyciu tabletki escapelle, wyszedł mi pozytywny test z krwi baby check. Pierwsze zdjęcie na pudełku jest koło 5 min po dolaniu kropelek, kolejne jakoś 10-12 min po, ostatnie godzinę po. Chyba się łudziłam, że kreska zniknie. Najwyraźniej tabletka nie zadziałała, miałam dziwne przeczucie że tak będzie dlatego tak szybko zrobiłam test z krwi. Powiedzcie mi, iść na betę jutro czy może poczekać do środy żeby mieć pewność?
Ten test jest zalany , I one kłamią, zrob test w dniu @
 
reklama
Do góry