reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test obciążenia glukoza

Witaj, to fakt, że wyniki są dosyć niskie. Pytanie, jak ty się czujesz? Prawda jest też taka, że normy wyników moga się różnić w poszczególnych laboratoriach i ich interpretowanie jest tez uzależnione od wielu czynników związanych z Twoim obecnym stanem. Pozdrawiam ciepło ;)
Normy dla kobiet w ciazy są takie same i nie ma znaczenia w jakim laboratorium robione jest badanie.
 
reklama
Szczerze mówiąc zastanawia mnie też tak wielka różnica między pomiarem z krwi włośniczkowej (z palca) i żylnej. Glukometry przekłamują, ale nie aż tak...

Niemniej zapewne wyniki laboratoryjne są prawdziwe. Taki niski ten cukier, myślę że powinnaś kontrolować go sobie samodzielnie w domu. Za niskie poziomy nie są dobre dla dziecka, bo glukoza w twojej krwi to dla niego jakby pokarm. Nie masz objawów hipoglikemii (słabość, poty, senność, splątanie)?
Mam też lekka anemię więc czasami czuję przemęczenie ale tak ogólnie to czuję się dobrze.
 
Kazdy z tych wyników jest w normie jednak strasznie niskie. Akurat tym na czczo właśnie bym się nie martwiła (norma jest do 92). Bardziej niepokojące są te po godzinie i po 2 h. Moga świadczyć o hipoglikemii.
Byłam dziś u lekarza,powiedział że wszystko jest ok tylko żebym jadła jeszcze coś przed snem żeby rano nie było takich dużych spadków tego cukru.
 
Nie nie byłam,gin by chyba wiedział jeśli by coś było nie tak to raczej by mnie do niego skierował.
No dla mnie te wyniki nie są ok. Jeżeli ja bym takie miała to na pewno udałabym się do diabetologa i mierzyła cukier po posiłkach. Hipoglikemia też jest niebezpieczna.
 
Ja w drugiej ciąży miałam podobne wyniki z testu obciążenia glukozą. Na czczo 65, po godzinie 88 i po dwóch godzinach 74. Od mojej ginekolog usłyszałam, że wyniki są w porządku i na tym poprzestałam, ponieważ mam do mojej ginekolog ogromne zaufanie. Czułam się dobrze, nic się nie działo. Urodziłam śliczną i zdrową córeczkę. Pozdrawiam 😊
 
Ja w drugiej ciąży miałam podobne wyniki z testu obciążenia glukozą. Na czczo 65, po godzinie 88 i po dwóch godzinach 74. Od mojej ginekolog usłyszałam, że wyniki są w porządku i na tym poprzestałam, ponieważ mam do mojej ginekolog ogromne zaufanie. Czułam się dobrze, nic się nie działo. Urodziłam śliczną i zdrową córeczkę. Pozdrawiam 😊
Dziękuję, noo właśnie ja też się czuję dobrze.😊
 
reklama
reklama
Do góry