reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test papp-a i usg

Aleksandra0501

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Sierpień 2020
Postów
184
Miasto
Pyskowice
Witam wszystkie mamusie. Piszę z taka sprawa.jestem w 12 tygodniu ciąży i Byłam w piątek na USG prenatalnym i okazało sie, że dzieciątko ma bardzo duże NT 6,5 CM od razu zostałam skierowana do genetyka wizytę mamy w środę i chciałam się dowiedzieć czy któraś z mam miała może robiona aminopunkcje i czy wyniki z testu PAPP-A I WOLNE BHCG wyszły złe, a po aminopunkcji było wszystko dobrze. Wyniki z bety 29,93 odpowiada 0,579 MoM i papp-a 0,230 odpowiada 0,132 MoM
ryzyko podstawowe
Trisomia 21 1:929 skorygowane 1:4
Trisomia 18 podstawowe 1:2142 skorygowane >1:4
Trisomia 13 podstawowe 1:6747 skorygowane 1:9
 

Załączniki

  • 15962768135756503971188871301315.jpg
    15962768135756503971188871301315.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 4 526
reklama
Cześć,
ja przeżywam podobne stresy, chociaż u mnie z USG wyszła trochę mniejsza przezierność NT 2,52 mm.
Wolne ß-hcG 1,561 MoM, PAPP-A 1,506 MoM
Ogólne ryzyko Trisomii 21 1:413
Dodam, że mam prawie 40 lat.
Mój lekarz, który nota bene twierdzi, że w tym wieku nie powinno się w ogóle zachodzić w ciążę, uważa, że wyniki są bardzo złe i chce mnie wysłać na aminopunkcję.
Co myślicie?
To na pewno nie są bardzo złe wyniki. Po chwilowym zastanowieniu raczej nie zrobiłabym amnio. Statystykę powalił Ci na pewno wiek plus te 3 wyniki - beta, białko i NT, ale każdy z nich na dobrą sprawę jest nieznacznie przekroczony.. Nie raz są naprawde z grubej rury przekroczone i mimo wszystko okazuje się być ok. [emoji4]
 
reklama
Kundlica! Dziękuję!
Zrobię póki co SANCO i zobaczę co wyjdzie
Zwłaszcza, że z samego wieku 40 lat ryzyko podstawowe trisomii 21 jest 1:106. Wiec tak patrząc racjonalnie Twoje wyniki usg 4-krotnie zmniejszyły szanse na tą wadę - tez bym zrobiła Sanco dla świetego spokoju, ale wyniki są naprawdę Ok :)
 
Kundlica! Dziękuję!
Zrobię póki co SANCO i zobaczę co wyjdzie
Myślę, że dobry wybór i jeśli finansowo masz możliwość to nie zastanawiaj się [emoji4] u mnie wprawdzie amnio przeszło bez problemu, tylko jeden dzień słaba byłam, ale jak ktoś ma takie podstawy jak Ty to moim zdaniem szkoda nawet najmniejszego ryzyka [emoji4]
 
Witam wszystkie mamusie. Piszę z taka sprawa.jestem w 12 tygodniu ciąży i Byłam w piątek na USG prenatalnym i okazało sie, że dzieciątko ma bardzo duże NT 6,5 CM od razu zostałam skierowana do genetyka wizytę mamy w środę i chciałam się dowiedzieć czy któraś z mam miała może robiona aminopunkcje i czy wyniki z testu PAPP-A I WOLNE BHCG wyszły złe, a po aminopunkcji było wszystko dobrze. Wyniki z bety 29,93 odpowiada 0,579 MoM i papp-a 0,230 odpowiada 0,132 MoM
ryzyko podstawowe
Trisomia 21 1:929 skorygowane 1:4
Trisomia 18 podstawowe 1:2142 skorygowane >1:4
Trisomia 13 podstawowe 1:6747 skorygowane 1:9
[/QUOTE
Dwa miesiące temu byłam w podobnej sytuacji.
Również miałam bardzo niskie pappa i beta hcg wyszło mi ryzyko trisomii 18 : 140. Zrobiłam amniopunkcję i okazało się że kariotyp prawidłowy. Na usg połówkowym też wszystko porządku . Musisz mieć nadzieje że wszystko będzie dobrze . Niskie białko pappa nie zawsze świadczy o wadach genetycznych , może zwiastować problemy z łożyskiem w późniejszym etapie ciąży , porod przedwczesny lub cukrzyce ciążowa .
 
Przeczytałam wiele wątków z tego forum i chciałam Wam Dziewczyny podziękować!
Jesteście niesamowitym wsparciem w tym trudnym czasie. Każdy post, każda reakcja na mój lęk, jest bezcenna. DZIĘKUJĘ 🥰

Beznadziejne jest to, że zamiast cieszyć się 'budowaniem' nowego człowieka trzeba się tak stresować. Gdzie cholera to radosne oczekiwanie! 😕
 
Przeczytałam wiele wątków z tego forum i chciałam Wam Dziewczyny podziękować!
Jesteście niesamowitym wsparciem w tym trudnym czasie. Każdy post, każda reakcja na mój lęk, jest bezcenna. DZIĘKUJĘ [emoji3059]

Beznadziejne jest to, że zamiast cieszyć się 'budowaniem' nowego człowieka trzeba się tak stresować. Gdzie cholera to radosne oczekiwanie! [emoji53]
Trzymaj się ciepło i nie dawaj się złamać, bo Twoje maleństwo potrzebuje silnej mamy [emoji4] i koniecznie napisz nam jak już zobaczysz, że w sanco wszystko gra [emoji3590]
 
reklama
Do góry