- Dołączył(a)
- 25 Wrzesień 2025
- Postów
- 8
My mamy 1:40 ZD skiero na amnio 31 latMiałam 1:21, zrobiłam amnio, mam zdrowa córkę. Tak jak piszą dziewczyny, musisz sama podjąć decyzję.
Dzień dobry...
Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.
Ania Ślusarczyk (aniaslu)
My mamy 1:40 ZD skiero na amnio 31 latMiałam 1:21, zrobiłam amnio, mam zdrowa córkę. Tak jak piszą dziewczyny, musisz sama podjąć decyzję.
Ja 34 lata, u nas była duża przezierność karkowa (4,4mm) i to głównie spowodowało taki wynik. My zdecydowaliśmy się na amnio, chcialam mieć pewnośćMy mamy 1:40 ZD skiero na amnio 31 lat
To po prostu zrób amnioMy mamy 1:40 ZD skiero na amnio 31 lat
Wiek jest jednym z markerów ryzyka podstawowego. Wyniki krwi oraz obraz USG wpływają na ryzyko skorygowane.Dziewczyny jak to jest z tym ryzykiem? Bo ja trochę tego nie rozumiem. Jeśli ma się więcej lat to te testy z automatu pokazują większe ryzyko, że będą jakieś wady? Bo to wiadomo bez testów przecież. Wydawało mi się, że testy robią na podstawie krwi i wtedy jest szacowane ryzyko. I nawet u kobitki 40+ może wyjść mniejsze ryzyko niz np u 30+. Czy ja to źle rozumiem ?
Ale co masz na myśli przez "jeśli testy wyjdą dobrze"? Jeśli wyjdą dobrze, to ryzyko skorygowane będzie obniżone w stosunku do podstawowego. To jest właśnie kluczowe jeśli chodzi o te testy, że pojedynczy parametr nie ma większego znaczenia, finalnie patrzy się na całość.Czyli jeśli testy wyjdą dobrze to nadal to ryzyko jest większe przez sam wiek? Skoro on jest markerem podstawowym?