reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

Jesteś rodzicem wspierającym dziecko w rozwoju? I bardzo pięknie. Przez najblizsze 10 tygodni wesprzemy cię w twoich działaniach. Wskakuj na Farme Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Natto: Zdobądź nagrody!

Koniecznie wyślij dziecko na bezpłatną lekcję gotowania online. 23 kwietnia 2021 r. godz. 15:30 - Gotowanie z dziećmi - Katia Roman Trzaska Little Chef Możecie obejrzeć na żywo lub odtworzyć później: Idę gotować!

Bardzo ważny webinar dla rodziców dzieci 0-10 lat o 27 kwietnia 2021 r. godz. 9:30 - webinar - Jak jedzenie wpływa na prawidłowe mówienie? z logopedką Agnieszką Stefaniak - Sołygą (wiem, że niektóre z was ją uwielbiają tak jak ja) Porozmawiamy np. o nadwrażliwościach sensorycznych, wybredności, kształtowaniu mowy. Możecie obejrzeć na żywo lub odtworzyć później: Włączam sobie powiadomienie!

Pozdrawiam Anna Ślusarczyk
reklama

Testy owulacyjne - kiedy współżyć

monam

Początkująca w BB
Cześć Dziewczyny 👋
Od tego cyklu starań postanowiłam użyć testów owulacyjnych.
Pytanie do dziewczyn którym udało się zajść w ciążę stosując tą metodę 🙂

Kiedy najlepiej współżyć , ile razy od pierwszego pozytywnego testu owulacyjnego ?

1 pozytywny miałam 6 kwietnia, wczoraj (7 kwietnia) również był pozytywny. Po uzupełnieniu aplikacji że mam drugi dzień pozytywny test owulacyjny aplikacja przesunęła mi owulację na dziś , i tak się zastanawiam jak to rozumieć 😊
Pozdrawiam 😊

reklama

Klauuudia

Fanka BB :)
Testy owulacyjne robi się do pierwszego pozytywnego (testowa równa lub ciemniejsza) i jest to tzw peak - owulacja od niego występuje od 48-72h
Co do współżycia to lekarze rekomendują najczęściej z tego co wiem co drugi dzień, wtedy nasienie nie jest ani za stare ani za słabe.

PatPatPat

Moderator
Członek załogi
Według instrukcji testy owulacyjne należy robić do pierwszego pozytywnego i koniec :) Czyli jeżeli pozytywny miałaś 6 kwietnia więc 7-8 kwietnia była owulacja. Seksy najlepiej co dwa dni.

Pamiętaj jedynie, że tylko monitoring cyklu u lekarza potwierdzi ci na 100% kiedy była i czy była owulacja.
Testy to tylko przypuszczenie, że może wtedy wystąpić :)

monam

Początkująca w BB
A myślicie że takie testy mogą wyjść fałszywie dodatnie ? Poczytałam tu na forach trochę i nie do końca robiłam go tak jak trzeba w 100%, mimo wszystko wyszedł pozytywny..

PatPatPat

Moderator
Członek załogi
A myślicie że takie testy mogą wyjść fałszywie dodatnie ? Poczytałam tu na forach trochę i nie do końca robiłam go tak jak trzeba w 100%, mimo wszystko wyszedł pozytywny..
Nie, fałszywie dodatni nie wyjdzie.
Jeżeli jest pozytywny to oznacza, że w organizmie wzrósł odpowiedni hormon który jest odpowiedzialny za pękanie pęcherzyków . Tylko ty nie masz pewności czy pęcherzyki pękną. Czasami trzeba im pomóc, ale to dowiesz się jedynie na monitoringu cyklu.

monam

Początkująca w BB
Jeżeli jest pozytywny to oznacza, że w organizmie wzrósł odpowiedni hormon który jest odpowiedzialny za pękanie pęcherzyków . Tylko ty nie masz pewności czy pęcherzyki pękną. Czasami trzeba im pomóc, ale to dowiesz się jedynie na monitoringu cyklu.
W przyszłym miesiącu wybieram się do ginekologa jeśli się nie uda i zobaczymy co powie.. dziękuję bardzo za odpowiedzi 🙂

DarkAsterR

Nie ma takiej możliwości. Chyba, ze test jest zupełnie w kosmos ale to się rzadko zdarza.
Mozesz natomiast mieć cykle bezowulacyjne. Tojest wbrew pozorom normalne i każda kobieta ma kilka takich w ciągu roku.
Moga ci nie pękać pecherzyki. Testy owu pokazują jedynie wzrost określonych hormonów odpowiedzialnych za owulacje ale w żaden sposób nie gwarantują owulacji ani jej normalnego przebiegu.

Dokladnie.
Stosowalam testy przez siedem miesięcy i ze dwa cykle wyszły w ogóle bez owu (testy tej samej marki przez cały czas wykonywane jak należy wiec prawdopodobieństwo błędu niewielkie). A kilka takich cykli, gdzie wykryłam owulacje, pomimo regularnie uprawianego seksu, do ciazy nie doszło.
Za to w tym cyklu, kiedy w nią zaszłam, uprawiałam seks raz w tym samym dniu w którym zrobiłam test owu i wyszedł pozytywny. Raz i wystarczyło.
Nie sadze, żeby były tu jakieś sztywne zasady.

monam

Początkująca w BB
Nie ma takiej możliwości. Chyba, ze test jest zupełnie w kosmos ale to się rzadko zdarza.
Mozesz natomiast mieć cykle bezowulacyjne. Tojest wbrew pozorom normalne i każda kobieta ma kilka takich w ciągu roku.
Moga ci nie pękać pecherzyki. Testy owu pokazują jedynie wzrost określonych hormonów odpowiedzialnych za owulacje ale w żaden sposób nie gwarantują owulacji ani jej normalnego przebiegu.

Dokladnie.
Stosowalam testy przez siedem miesięcy i ze dwa cykle wyszły w ogóle bez owu (testy tej samej marki przez cały czas wykonywane jak należy wiec prawdopodobieństwo błędu niewielkie). A kilka takich cykli, gdzie wykryłam owulacje, pomimo regularnie uprawianego seksu, do ciazy nie doszło.
Za to w tym cyklu, kiedy w nią zaszłam, uprawiałam seks raz w tym samym dniu w którym zrobiłam test owu i wyszedł pozytywny. Raz i wystarczyło.
Nie sadze, żeby były tu jakieś sztywne zasady.
Teraz to wszystko wiem, ale wstyd się przyznać że na początku myślałam że jak jest pozytywny to na 100% mam cykle owulacyjne (bo to testy owulacyjne 🤣). Rok temu robiłam je raz i też pokazały się dwie wyraźne kreski , wtedy tylko do sprawdzenia czy działa. Teraz staramy się o dzidziusia więc stwierdziłam że wykorzystam tą metodę. Nie wiem jak to wyjdzie ale moim zdaniem to jedna z lepszych metod obserwowania (jeśli oczywiście wychodzą pozytywne). W przyszłym miesiącu się lepiej zorganizuje i umowie na monitoring u ginekologa, myślicie że którego dnia najlepiej zrobić USG by mieć pewność że cykl był owulacyjny ?

reklama

liska_94

Teraz to wszystko wiem, ale wstyd się przyznać że na początku myślałam że jak jest pozytywny to na 100% mam cykle owulacyjne (bo to testy owulacyjne 🤣). Rok temu robiłam je raz i też pokazały się dwie wyraźne kreski , wtedy tylko do sprawdzenia czy działa. Teraz staramy się o dzidziusia więc stwierdziłam że wykorzystam tą metodę. Nie wiem jak to wyjdzie ale moim zdaniem to jedna z lepszych metod obserwowania (jeśli oczywiście wychodzą pozytywne). W przyszłym miesiącu się lepiej zorganizuje i umowie na monitoring u ginekologa, myślicie że którego dnia najlepiej zrobić USG by mieć pewność że cykl był owulacyjny ?
Trzeba będzie kilka razy pójść na usg, na tym polega monitoring. Lekarz już ustali w jakim odstępie czasu kolejne wizyty, a kiedy pierwsza to zależy od tego jak długie masz cykle i ewentualnie kiedy wychodzi ci pozytywny test owu. Przy cyklach 28 dni myślę, że trzeba zacząć jakoś w 10dc żeby nic nie przegapić.

reklama