reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Madziulkaaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Czerwiec 2020
Postów
340
Witam dziewczyny .Czy ktoras się zna i pomogłaby mi z wynikami testów owulacyjnych ? Już się pogubiłam już mam dosyc :( tu jakieś ni cyrki wychodza ...Mam cykle 28 ,29,30 teraz miałam okres 8.06 cykl 29 dniowy ,zrobiłam test w 14 dniu cyklu wyszedł pozytywny druga kreska ciemniejsza od kontrolnej , wtorek 16 dc i środa 17 dc ... mocny ból brzucha i jajnika , dzisiaj 19 dc dwie konkretne krechy na teście .. o co tu chodzi ?
 
reklama
4678C1D6-537B-46FE-A534-CE5958D48A8B.jpeg
 
Za późno zaczęłaś robić testy. Owu występuje 24-36h po pierwszym pozytywnym. W drugiej części cyklu testy mogą wychodzić pozytywne aż do dnia @. Czasem to może świadczyć o PCOS, a czasem po prostu tak jest.
 
Za późno zaczęłaś robić testy. Owu występuje 24-36h po pierwszym pozytywnym. W drugiej części cyklu testy mogą wychodzić pozytywne aż do dnia @. Czasem to może świadczyć o PCOS, a czasem po prostu tak jest.
Hej mam cykl 29 dni zrobiłam pierwszy test 14 dnia cyklu w zeszła niedziele , wyszła ciemniejsza kreska od kontrolnej, w kalendarzykach widze ze owulacja powinna wystąpić we wtorek I we wtorek miałam ból brzucha i jajników jak i w środę ... dzisiaj zrobiłam test z ciekawości i wyszły dwie grube kreski , zastanawiam się czy owulacja była we wtorek czy dopiero będzie ? Myślisz ze testy zaczęłam za późno ? :(((
 
Tak zgadza się nie wiem , ale ten ból jajników wE wtorek i środę na coś wskazuje :) I starania od 11 dnia cyklu do dzisiaj także mam nadzieje ze wreszcie się uda :(
Testy owulacyjne nie pokazują owulacji w dosłownym sensie (czyli uwolnienia jajeczka), tylko pokazują wzrost i pik LH, który to doprowadza do uwolnienia jajeczka. Czyli owulacja powinna nastąpić do Ok. 36 godzin po piku LH, może w ciągu godziny wystąpić a może dobiera za 2 dni, tego nikt nie wie. Dlatego tak jak piszą koleżanki testy zacznij sobie robić od 10 dnia, żeby wyłapać zmianę stężenia LH. Ja przy takich cyklach zaczynałam robić już około 8 dnia cyklu i po 3 razy dziennie, bo u mnie owulacja występowała dosłownie kilka godzin jak tylko LH się ujawniało nawet delikatnie podwyższone na testach. Załączam zdjęcia, może coś Ci pomogą i powodzenia!!!!
9D9523AF-14A0-4547-9B25-47BAE6763BC1.jpeg
 
reklama
Testy owulacyjne nie pokazują owulacji w dosłownym sensie (czyli uwolnienia jajeczka), tylko pokazują wzrost i pik LH, który to doprowadza do uwolnienia jajeczka. Czyli owulacja powinna nastąpić do Ok. 36 godzin po piku LH, może w ciągu godziny wystąpić a może dobiera za 2 dni, tego nikt nie wie. Dlatego tak jak piszą koleżanki testy zacznij sobie robić od 10 dnia, żeby wyłapać zmianę stężenia LH. Ja przy takich cyklach zaczynałam robić już około 8 dnia cyklu i po 3 razy dziennie, bo u mnie owulacja występowała dosłownie kilka godzin jak tylko LH się ujawniało nawet delikatnie podwyższone na testach. Załączam zdjęcia, może coś Ci pomogą i powodzenia!!!!Zobacz załącznik 1139389
Napewno pomoże dziękuje! ☺️Choć mam nadzieje ze przy 29 dniowym cyklu jak zaczęliśmy działać od 11 dc i do dzisiaj mam nadzieje ze się wstrzelilismy :) pierwszy test zrobiłam 14 dc i były dwie krechy cjociaz nie wiem jak było wcześniej ... No i wtorek środa miałam ból jajników kłujący jak na owulacje ... W simie można powiedzieć ze działamy cały cykl codziennie 😅 ale bez stresu poprostu lubimy ... wiec może się uda ...
 
Do góry