reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

reklama
Ja robiłam testy o 17.00 i jeśli wychodził pozytywnie to działaliśmy wieczorem oraz rano kolejnego dnia
Staram się robić o podobnych porach.

Mam takie pytanie czy śluz jak białko jaja świadczy o owulacji czy że może być a nie musi? Oprócz testu owu pozytywnego mam właśnie dziś taki śluz 🙆☺️
 
Znalazłam w necie coś takiego "Proces zmieniania się śluzu od chwili jego pojawienia się, do osiągnięcia konsystencji surowego białka jajka kurzego, trwa około 6 dni. Pod koniec obecności białkopodobnego śluzu następuję jajeczkowanie – komórka jajowa uwolniona z jajnika przedostaje się do jajowodu. W tym czasie, jeżeli spotka się z plemnikiem może dojść do zapłodnienia". Zatem się nie zastanawiaj tylko działajcie :-)
 
Znalazłam w necie coś takiego "Proces zmieniania się śluzu od chwili jego pojawienia się, do osiągnięcia konsystencji surowego białka jajka kurzego, trwa około 6 dni. Pod koniec obecności białkopodobnego śluzu następuję jajeczkowanie – komórka jajowa uwolniona z jajnika przedostaje się do jajowodu. W tym czasie, jeżeli spotka się z plemnikiem może dojść do zapłodnienia". Zatem się nie zastanawiaj tylko działajcie :-)
dzięki, właśnie o tym teraz czytalam 😙 mam jeszcze pytanie, jesli teoretycznie dziś mam owulacje, to czy starając się jutro będzie szansa na ciążę? ile ta moja komórka jajowa żyje? Wczoraj test owu był jeszcze negatywny.
 
dzięki, właśnie o tym teraz czytalam [emoji11] mam jeszcze pytanie, jesli teoretycznie dziś mam owulacje, to czy starając się jutro będzie szansa na ciążę? ile ta moja komórka jajowa żyje? Wczoraj test owu był jeszcze negatywny.
Owulacja może odbyć się od 24-48h od pozytywnego testu owu. Więc dzisiaj owu nie masz.
 
dzięki, właśnie o tym teraz czytalam 😙 mam jeszcze pytanie, jesli teoretycznie dziś mam owulacje, to czy starając się jutro będzie szansa na ciążę? ile ta moja komórka jajowa żyje? Wczoraj test owu był jeszcze negatywny.
To nie jest tak. Pasek nie pokazuje owulacji tylko stężenie Hormonu LH w moczu. Inaczej - pokazuje wzrost stężenia który zachodzi przed owulacja. Przyjmuje się ze poczęcie jest najbardziej prawdopodobne w ciągu 36 godzin po wzroście LH czyli po pozytywnym teście. A komórka jajowa żyje 24 h. Czyli od pozytywnego testu już możecie działać, plemnik potrafi przeżyć w ciele kobiety kilka dni
 
reklama
To nie jest tak. Pasek nie pokazuje owulacji tylko stężenie Hormonu LH w moczu. Inaczej - pokazuje wzrost stężenia który zachodzi przed owulacja. Przyjmuje się ze poczęcie jest najbardziej prawdopodobne w ciągu 36 godzin po wzroście LH czyli po pozytywnym teście. A komórka jajowa żyje 24 h. Czyli od pozytywnego testu już możecie działać, plemnik potrafi przeżyć w ciele kobiety kilka dni
Dziękuję 🙂

W tamtym miesiącu, miałam testy owulacyjne pozytywne, jednak nie miałam śluzu płodnego...
 
Do góry