reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Mag...

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Marzec 2021
Postów
3 242
Dziewczyny powiedzcie co o tym myślicie bo ja już zglupialam. Robiłam sobie testy owulacyjne od 3 dni tego sprzed 3 dni nie mam ale był podobny do tego z wczoraj. Dzisiaj zrobiłam i kreski dość wyraźne (co mnie zwidzilo bo według gin z USG 24.02 pęcherzyk był już spory i kazała właśnie wtedy działać) według kalendarzyka owulację powinnam mieć 01.03. Dzisiaj rano (nie z porannego moczu) test pozytywny (myślę sobie ze wezmę męża w obroty ale zrobię jeszcze wieczorem test...) zrobiłam przed chwilą i 2 kreski nie ma. Co myślicie o tym? Będę wdzięczna za każda opinie
 
reklama
Ja nie wierzyła bym w wiarygodność testów bo wszystko na to wpływa u mnie naprzyklad zassze testowa jest jaśniejsza a poyem na drugi dzień nie ma a niestety mam nieregularny okres i nie jestem w stanie wyliczyć
 
Dziewczyny powiedzcie co o tym myślicie bo ja już zglupialam. Robiłam sobie testy owulacyjne od 3 dni tego sprzed 3 dni nie mam ale był podobny do tego z wczoraj. Dzisiaj zrobiłam i kreski dość wyraźne (co mnie zwidzilo bo według gin z USG 24.02 pęcherzyk był już spory i kazała właśnie wtedy działać) według kalendarzyka owulację powinnam mieć 01.03. Dzisiaj rano (nie z porannego moczu) test pozytywny (myślę sobie ze wezmę męża w obroty ale zrobię jeszcze wieczorem test...) zrobiłam przed chwilą i 2 kreski nie ma. Co myślicie o tym? Będę wdzięczna za każda opinie
Ja bym się trzymała tego co wyliczył ginekolog. Jest to bardziej wiarygodne niż cała reszta. Czy robiłaś testy w czasie, kiedy ginekolog wyznaczył owulację? Poza tym, test mógł być np wadliwy. Oczywiście seks dzisiaj Wam absolutnie nie zaszkodzi 😉 ale uważam, że wersja lekarza jest bardziej pewna.
 
Tak to wygląda teraz. Nie robiłam właśnie wtedy po wizycie u ginekolog. Dodam że wcześniej czułam że mam dni płodne miałam większe libido, odpowiedni sluz. Chociaż teraz od 2dni ból brzucha i tkliwosc piersi. No nic sprobowalismy też dzisiaj zobaczymy. Im więcej czytam i szukam tym bardziej czuje że nic nie wiem.
 

Załączniki

  • 4a5a172b-5a15-4b78-a6ff-5584b20919ae.jpg
    4a5a172b-5a15-4b78-a6ff-5584b20919ae.jpg
    17,3 KB · Wyświetleń: 219
Męża tak czy siak weź w obroty ☺️ jeśli chodzi o same testy, ostatnim razem, ponad rok temu robiłam i tylko raz i było, jak producent opisał (ile sie utrzymywała, nie pamietam) Na pewno lekarza opinia warta uwagi. Szalejcie i życzę pomyślności w staraniach 😘
 
Tak to wygląda teraz. Nie robiłam właśnie wtedy po wizycie u ginekolog. Dodam że wcześniej czułam że mam dni płodne miałam większe libido, odpowiedni sluz. Chociaż teraz od 2dni ból brzucha i tkliwosc piersi. No nic sprobowalismy też dzisiaj zobaczymy. Im więcej czytam i szukam tym bardziej czuje że nic nie wiem.
Dlatego nie jest dobrze za dużo czytać i szukać na siłę tylko zaufać lekarzowi a testy zwłaszcza te owulacyjne lubią się mylić ;) Ja miałam owulacje potwierdzane przez gina a testy owu wychodziły białe jak śnieg. Wyszedł mi dopiero ostatni po poronieniu przy pierwszej owu.
 
Dlatego nie jest dobrze za dużo czytać i szukać na siłę tylko zaufać lekarzowi a testy zwłaszcza te owulacyjne lubią się mylić ;) Ja miałam owulacje potwierdzane przez gina a testy owu wychodziły białe jak śnieg. Wyszedł mi dopiero ostatni po poronieniu przy pierwszej owu.
dziękuję za odpowiedź w takim razie pierdziele nie robię wiecej;)
 
Tak to wygląda teraz. Nie robiłam właśnie wtedy po wizycie u ginekolog. Dodam że wcześniej czułam że mam dni płodne miałam większe libido, odpowiedni sluz. Chociaż teraz od 2dni ból brzucha i tkliwosc piersi. No nic sprobowalismy też dzisiaj zobaczymy. Im więcej czytam i szukam tym bardziej czuje że nic nie wiem.
Jak dla mnie środkowy test jest pozytywny? Z kiedy on jest?
 
reklama
Środkowy test wygląda na pozytywny. Może być tak, ze po prostu pęcherzyki dojrzewają u Ciebie wolniej. W poprzednim cyklu lekarz na monitoringu w 15 dc stwierdził, że za jakies 3,4 dni powinnam mieć owulacje, a finalnie mialam po 2 tygodniach (wykryta właśnie testami owu i później potwierdzona badaniem progesteronu), a może być też tak, ze owulacja była tak jak lekarz Ci powiedział, ale poziom hormonu Lh się często waha w trakcie cyklu i tak wariują testy. Dlatego po pierwszym pozytywie raczej odradza się robienie testów owulacyjnych, żeby nie wprowadzały w błąd.
Tak czy tak warto podziałać[emoji16]
Tak to wygląda teraz. Nie robiłam właśnie wtedy po wizycie u ginekolog. Dodam że wcześniej czułam że mam dni płodne miałam większe libido, odpowiedni sluz. Chociaż teraz od 2dni ból brzucha i tkliwosc piersi. No nic sprobowalismy też dzisiaj zobaczymy. Im więcej czytam i szukam tym bardziej czuje że nic nie wiem.
 
Do góry