reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Razdwatrzy123

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2021
Postów
27
Cześć, czy słyszałyście o tym, żeby testy owulacyjne zrobione po owulacji wykryły ciążę? Z ciekawości zrobiłam dzisiaj test (8 dzień po owulacji) i wyszedł jak na zdjęciu. Dodam, że przed owulacją wynik był podobny, tzn. drugi pasek nawet trochę mniej widoczny niż teraz, a owulacja na pewno była - potwierdzone przez lekarza. Co sądzicie?
CFCF912A-BCBC-43EA-B8E2-89A4F39D2B04.jpeg
 
reklama
Myśle ze jeszcze za wcześnie, poza tym to loteria, jednym test owulacyjny pokaże ciąże, innym nie. Ale jeśli dziewczyny pisały o potwierdzaniu ciąży testami owu, to kreski testowe miały ciemniejsze od kontrolnych i to było bliżej terminu miesiączki :)
 
Testy owulacyjne służą do wykrywania owulacji, a nie ciąży. Hormon lh odpowiedzialny, za owu nie ma nic wspólnego z potencjalną ciąża. czasami lh spada od razu po owulacji, a czasami jego poziom utrzymuje się do nawet do @. Od wykrywania ciąży są testy CIĄŻOWE.

Druga kwestia jest taka, że 8dpo to za wcześnie na test. Jeszcze nawet implantacji mogło nie być, o wytworzeniu odpowiedniego stężenia bety w organizmie nie wspomnę.

Poczekaj do terminu miesiączki i wtedy zrób test.
 
U mojej kolezanki wychodziły pozytywne i była w ciąży z reszta na internetach dużo o tym piszą ale wiadomo nie u każdego to się sprawdzi 😃
 
U mojej kolezanki wychodziły pozytywne i była w ciąży z reszta na internetach dużo o tym piszą ale wiadomo nie u każdego to się sprawdzi 😃
Skoro test owulacyjny potwierdza ciążę, to wytłumacz mi proszę zależność między lh, a ciąża. Bo z tego co kojarzę to jednak za ciążę odpowiedzialna jest beta HCG.
 
Skoro test owulacyjny potwierdza ciążę, to wytłumacz mi proszę zależność między lh, a ciąża. Bo z tego co kojarzę to jednak za ciążę odpowiedzialna jest beta HCG.
nie wiem ja nigdy tak nie robiłam ale wystarczy sobie wpisac w neta i dużo jest kobiet co testy owu niby potwierdzały moja koleżanka miala owu potwierdzona przez gin minął czas zrobiła test ciążowy negatywny potem kłuł ja jajnik jak na owu zrobiła test wyszedł ze pozytywny owulacyjny i myśli co jest przezciez lekarz potwierdził wtedy No i kolejnego dnia zrobiła ciążowy i pozytywny był
 
nie wiem ja nigdy tak nie robiłam ale wystarczy sobie wpisac w neta i dużo jest kobiet co testy owu niby potwierdzały moja koleżanka miala owu potwierdzona przez gin minął czas zrobiła test ciążowy negatywny potem kłuł ja jajnik jak na owu zrobiła test wyszedł ze pozytywny owulacyjny i myśli co jest przezciez lekarz potwierdził wtedy No i kolejnego dnia zrobiła ciążowy i pozytywny był
Nie ma takiej zależności. Lh potrafi po prostu po owu utrzymywać się na wysokimi poziomie długo. Nawet i do @/zagnieżdżenia. A wystąpienie ciąży przy długo utrzymującym się lh na wysokim poziomie to przypadek. Równie dobrze mogę napisać, że w cyklu w którym zaszłam w ciążę miałam gigantycznego pryszcza na tyłku. Widzisz tu jakaś zależność?

A co do argumentu, że dużo kobiet tak miało. Internet pełen jest dziwnych historii, co nie znaczy prawdziwych.

Podejrzewa się ciążę, robi się test ciążowy.
 
nie wiem ja nigdy tak nie robiłam ale wystarczy sobie wpisac w neta i dużo jest kobiet co testy owu niby potwierdzały moja koleżanka miala owu potwierdzona przez gin minął czas zrobiła test ciążowy negatywny potem kłuł ja jajnik jak na owu zrobiła test wyszedł ze pozytywny owulacyjny i myśli co jest przezciez lekarz potwierdził wtedy No i kolejnego dnia zrobiła ciążowy i pozytywny był
A wystarczy dokładniej poczytać żeby wiedzieć że to loteria i sprawdza się w 50% przypadków 🤷‍♀️😂
 
reklama
Cześć dziewczyny. To mój pierwszy cykl z testami owu. Robiłam je od 8dc. Dziś jest 19 dc i mimo, że zwykle robię testy ok godz. 20 to już dzisiaj nie mogłam się doczekać i zrobiłam teraz. Kreska jest na równi z kontrolną. Wiem wg ulotki, że moja owu wystąpi w ciągu 24h-36 h. Ale czy to oznacza, że równie dobrze mój pęcherzyk może pęknąć np za 2 godziny? Są różne teorie o tym ile czasu od pęknięcia pęcherzyka jest na zapłodnienie. Niektóre strony podają, że tylko 6h i nie chcę tych 6 godzin ominąć, skoro już tyle testowałam w tym miesiącu 😄
Mąż teraz w pracy. Nie wiem czy najlepiej uprawiać seks dzisiaj wieczorem, jutro wieczorem czy w środę?
Jeśli nie mam opcji codziennie a wybrać muszę tylko jeden dzień to który radzicie?
Dodam, że śluz od 4 dni mam jak białko jajka. Wczoraj było go wieczorem bardzo dużo i mógł to być mój szczyt, bo dzisiaj jest go mniej. Ale nadal płodny.
Mierzę też temperaturę z rana, ale nie miałam jeszcze skoku.
 

Załączniki

  • Screenshot_20210510_143146_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210510_143146_com.android.gallery3d.jpg
    514,1 KB · Wyświetleń: 151
Do góry