reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Witam wszystkich. Właśnie dołączyłam do was. Jestem zrozpaczona bo nie możemy się już doczekać z mężem dzidziusia a jak dotąd mamy z tym troszkę problemów. Co sądzicie o testach owulacyjnych? Czy wogóle udało się komuś dzięki nim zajść w ciążę?
Ja właśnie jestem po 5 dniowym stosowaniu testów owulacyjnych.Mam bardzo dokładne cykle miesiączkowe co 28 dni.Z każdym dniem druga kreseczka w teście robiła się coraz ciemniejsza aż w końcu czwartego dnia (miałam straszne bóle jajnika i nadęte podbrzusze) test wskazał ciemną grubą drugą krechę.Kochaliśmy się z mężem wieczorkiem:-) a na drugi dzień kiedy zrobiłam test okazało się że test nie wykazywał już poziomu LH czyli w ciągu 24h od momentu zrobienia testu nastąpiło jajeczkowanie.Mamy ogromną nadzieje że tym razem nam się udało.;-)
aha ja stosowałam testy owulacyjne kupione na allegro firmy Signa Plan.Należy je wykonywać w godzinach popołudniowych ( o stałej porze każdego dnia) .
 
reklama
ja juz testuje drugi miesiac codziennie po wstaniu z lozka (nie wiem czy dobrze) i w ostatnim cyklu pokazaly mi sie dwie kreski (druga bardzi slaba) w jednym dniu i w tym dniu sie prz\ytulalismy...i co juz 3 dzien mam @ wiec nici...nadal robie ale moze cos zle robie
Przede wszystkim w odróżnieniu do testu ciążowego test owulacyjny nie można robić z pierwszego porannego moczu.Ja osobiście robiłam test codziennie około godziny 12 w południe i test wykazał u mnie owulacje pozytywnie
 
czesc Dziewczyny,
zagladam tu do Was bo widze ze macie dluzsze doswiadczenie z testami owul. i mam andzieje ze mi cos poradzicie albo moze mialyscie taki sam problem; ja wlasnie zaczelam stosowac testy owu.1szy test zrobilam w 10 dc (generalnie mam 28 dniowe cykle) dwie kreski ale testowa calkiem jasna, tak samo bylo w 12 dc, dopiero wczoraj - 13 dc - druga kreska zrobila sie ciemniejsza ale wydaje mi sie ze nadal nie byla idnetyczna jak kreska testowa; dzisiaj znowu testowalam (14 dc) i dzis znowu zupelnie jasna kreska; czy to oznacza ze wczoraj mialam owulacje albo moze ze wogole jej nie bylo??czy powinnam dalej sprawdzac np. jutro??jak myslicie...z gory dzieki za porade:-)dodam moze jeszcze tylko ze uzywalam testu ACON LHbede wdzieczan za wszelkie podpowiedzi,pozdrawiam Was wszystkie
 
W moim przypadku druga kreska zrobiła się ciemno bordowa i czułam w ten dzień ból podbrzusza.Tylko i wyłącznie ta druga kreska w teście musi być ciemniejsza-testuj dalej koleżanko :tak:
 
Ja właśnie jestem po 5 dniowym stosowaniu testów owulacyjnych.Mam bardzo dokładne cykle miesiączkowe co 28 dni.Z każdym dniem druga kreseczka w teście robiła się coraz ciemniejsza aż w końcu czwartego dnia (miałam straszne bóle jajnika i nadęte podbrzusze) test wskazał ciemną grubą drugą krechę.Kochaliśmy się z mężem wieczorkiem:-) a na drugi dzień kiedy zrobiłam test okazało się że test nie wykazywał już poziomu LH czyli w ciągu 24h od momentu zrobienia testu nastąpiło jajeczkowanie.Mamy ogromną nadzieje że tym razem nam się udało.;-)
aha ja stosowałam testy owulacyjne kupione na allegro firmy Signa Plan.Należy je wykonywać w godzinach popołudniowych ( o stałej porze każdego dnia) .
Super:tak::-) Ja myślę, że się udało:tak::-) U mnie tez tak było i proszę:tak:
Do wszystkich innym babeczek - testy owulacyjne robi się w godzinach po południowych!:tak:
 
Jeśli ktos chce dokładniej okreslić moment owulacji to powinien testy robić 2 razy dziennie w godzinach około południowych i wieczornych dlatego ponieważ od pozytywnego testu owulcyjnego owulacja jest wystepuje po 12 do 36 godzin, a przerwa 24h między testowaniem jest bardzo duża, tym bardziej że czynnik LH pojawia się we krwi o conanjmniej 6 godzin wcześniej. Dlatego robiąc test np dziś o godz.10 kiedy wychodzi on negatywny a we krwi juz bedzie czynnik LH to gdybysmy powtórzyły ten test o godz. 17 to byłby on juz pozytywny i gdyby tak wyszło ze po pozytywnym teście jest owulacja po 12h to generalnie na drugi dzień o godz 10 jest juz po owulacji i test może byc negatywny. I co najważniejsze ok 2 godzin przed testem nie powinno sie pić ponieważ płyny rozrzedzają mocz i może być w nim zbyt mało czynnika LH żeby test go wychwycił. A trzeba tez przyznac że testy nie sa 100%. Znam dziewczyny które miały testy negatywne i a dziś sa w ciąży lub maja juz maluszki.
 
Jeśli ktos chce dokładniej okreslić moment owulacji to powinien testy robić 2 razy dziennie w godzinach około południowych i wieczornych dlatego ponieważ od pozytywnego testu owulcyjnego owulacja jest wystepuje po 12 do 36 godzin, a przerwa 24h między testowaniem jest bardzo duża, tym bardziej że czynnik LH pojawia się we krwi o conanjmniej 6 godzin wcześniej. Dlatego robiąc test np dziś o godz.10 kiedy wychodzi on negatywny a we krwi juz bedzie czynnik LH to gdybysmy powtórzyły ten test o godz. 17 to byłby on juz pozytywny i gdyby tak wyszło ze po pozytywnym teście jest owulacja po 12h to generalnie na drugi dzień o godz 10 jest juz po owulacji i test może byc negatywny. I co najważniejsze ok 2 godzin przed testem nie powinno sie pić ponieważ płyny rozrzedzają mocz i może być w nim zbyt mało czynnika LH żeby test go wychwycił. A trzeba tez przyznac że testy nie sa 100%. Znam dziewczyny które miały testy negatywne i a dziś sa w ciąży lub maja juz maluszki.
To jasne, ze testy nie dają 100% pewności, tak samo jak testy ciążowe czy środki antykoncepcyjne... ale pewnie przybliżają nas do wiedzy o tym co się dzieje w naszym ciele. Szczegolnie jest to ważne dla dziewczyn, które nieregularnie miesiączkują (z różnych przyczyn). Z tym badaniem 2 x dziennie to może i masz rację...
A ja własnie dostałam zamówione wczoraj testy!! Błyskawiczna wysyłka. Dostałam pocztą więc tym bardziej jestem w szoku, że już są!!:tak: Teraz tylko czekać na odpowiedni moment do testów.
 
To jasne, ze testy nie dają 100% pewności, tak samo jak testy ciążowe czy środki antykoncepcyjne... ale pewnie przybliżają nas do wiedzy o tym co się dzieje w naszym ciele. Szczegolnie jest to ważne dla dziewczyn, które nieregularnie miesiączkują (z różnych przyczyn). Z tym badaniem 2 x dziennie to może i masz rację...
A ja własnie dostałam zamówione wczoraj testy!! Błyskawiczna wysyłka. Dostałam pocztą więc tym bardziej jestem w szoku, że już są!!:tak: Teraz tylko czekać na odpowiedni moment do testów.

Jasne że tak:tak::tak: Sama się nimi posiłkowałam. Ja zawsze robiła test o 11 i o 22. Powodzenia;-)
 
reklama
Raz już w tym roku stosowałam testy, ale jakoś nic na nich nie wychodziło. W tym cyklu też zakupiłam pakiet 30 na allegro. Zaczęłam robić od 10dc i wyszła już lekka kreseczka. Później przez kilka dni utrzymywała się taka sama jak testowa, no i w końcu słabła, ale przyznam, że ok. 20 dc jeszcze coś tam się tliło. 3 dni po spodziewanej miesiączce, która nie nadeszła zrobiłam 2 testy ciążowe różnych firm, nie z porannego moczu, i wyszły 2 grube krechy. Wydaje mi się, że testy pomogły mi mniej więcej trafić w ten czas. Czekam teraz tylko na potwierdzenie. Za 2 tyg. pójdę na usg a jutro robię betę.
 
Do góry