reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

toksoplazmoza

reklama
Witam, to ja dołączę się do wątku. Jestem na początku 5 tc, lekarz zlecił wykonanie tylko IgM .. w jednostce index wyszło 0,907 gdzie dodatni wynik jest powyżej 0,65... :( w poniedziałek będę mogła dopiero zrobić IgG i awidność.. a do tego czasu chyba zejdę na zawał...
 
Napewno wszystko będzie w porządku :-) jesteś na początku 5 tygodnia, więc bardzo szybko toxo zostało wykryte.... Daj znać jak inne wyniki wyszły
 
O ile oczywiście masz toxo, wydaje mi się, że ciąża ma wpływ na niektóre wyniki......także głowa do góry:-)
 
Najgorsze jest to, że pytałam dwóch lekarzy jakie badania przed ciążą powinnam zrobić... Nie kazali nic robić. Przecież jestem młodą, zdrową kobietą. Generalnie i tak zrobiłam po swojemu, zrobiłam pełną morfologię, hormony tarczycy... 2 miesiące temu... a teraz nawet morfologia się trochę rozjechała. W ogóle nie pomyślałam o toxo. zrobię szybko w poniedziałek żeby wiedzieć na czym stoję. ginekolog podchodzi do tego bardzo spokojnie, mówi, że to podwyższenie jest niewielkie i mogę tak po prostu mieć... Ale wiadomo, człowiek zawsze myśli o najgorszym.
 
reklama
Zrób sobie te igg i awidność, ja zrobiłam dopiero toksoplazmoze w 10 tyg, a od 11 zażywam antybiotyk. Nie myśl o najgorszym bo stresujesz dzidziusia:-)
 
Do góry