reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

reklama
Na forum niedawno dziewczyny pisały, że przeciwciala na Toxo wyszły zafałszowane z powodu przejścia covid. Ale to trzeba proozmawiac z odpowiednim lekarzem o swojej konkretnej sytuacji...
 
Na forum niedawno dziewczyny pisały, że przeciwciala na Toxo wyszły zafałszowane z powodu przejścia covid. Ale to trzeba proozmawiac z odpowiednim lekarzem o swojej konkretnej sytuacji...
Być może coś w tym jest bo przechodziłam covid w marcu. Ale masz rację jak dostanę wyniki to odrazu je skonsultuję.
 
Dziewczyny, wyjaśniło się wszystko... Odebrałam dzisiaj wyniki na toksoplazmoze.

TOKSOPLAZMOZA Gondi IgG
Mój wynik: 3,0 IU/ml (reaktywny)

TOKSOPLAZMOZA Gondi IgM
Mój wynik: 0,11 (nieraktywny)

TOKSOPLAZMOZA gondi awidność IgG
Mój wynik: 82,20% (wysoka awidność)
Normy:
<50% - niska awidność
50-59,9% - wynik wątpliwy
=> 60% - wysoka awidność

Czyli mam przeciwciała i przebyte zakażenie. Kamień z serca... Dziewczyny myślałam, że zwariuje zanim dostanę te wyniki... Odrazu czuje się lepiej :) hmm tylko ciekawi mnie czemu takie wyszły te ostatnie do zakaźnej mam w środę, pójdę zobaczę co powie mimo wszystko.
 
Hej proszę o interpretację bo zwariuje 😶
 

Załączniki

  • IMG_20220929_125823.jpg
    IMG_20220929_125823.jpg
    32,2 KB · Wyświetleń: 41
  • IMG_20220929_125843.jpg
    IMG_20220929_125843.jpg
    131,3 KB · Wyświetleń: 42
reklama
@Dorota2908 Z tego co widzę IgG i IgM masz dodatnie, co świadczy o aktywnym zakażeniu. Zapewne warto zrobić awidność by sprawdzić. Z racji tego że masz wysoki wynik IgG - to jest szansa, że IgM jest fałszywie dodatnie. Niektóre leki i przyjmowane choroby mogą wynik fałszować. Dobrze by było byś skontaktowała się w tej sprawie ze swoim lekarzem.
 
Do góry