reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala!

reklama
To co potrzebne będzie mamie

Dokumenty
• dowód osobisty
• karta ciąży
• Książeczka Ubezpieczeniowa
• wyniki badań
• skierowanie do szpitala, jeśli jest wymagane

Bielizna
• majtki jednorazowe z siateczki (kilka sztuk)
• staniki laktacyjne (2 sztuki)
• kapcie
• klapki pod prysznic
• szlafrok
• koszule nocne, rozpinane
• skarpetki
• odzież na wyjście

Kosmetyki i artykuły higieniczne
• kosmetyki (dezodorant, pasta do zębów, szczoteczka, delikatne mydło, mydło / płyn do higieny intymnej w wyciągiem z kory dębu lub „szare mydło”, szampon, kosmetyki do makijażu, szczotka, grzebień do włosów, nożyczki, pilniczek do paznokci)
• ręczniki (co najmniej 2-3)
• ręcznik papierowy, jednorazowy (może służyć do wycierania krocza)
• podpaski nocne (np. pieluchy Bella, największy rozmiar)
• wkładki laktacyjne (np. Bella, Gerber-ultracienkie, bez
ceratek-pakowane po 24 sztuki.)
• papier toaletowy
• jednorazowa maszynka do golenia. Możliwe jest też wcześniejsze przygotowanie się przy pomocy łagodnego kremu depilującego np. Veet.

Żywność i napoje
• woda niegazowana
• soki (najlepiej jabłkowy, gruszkowy, z aronii, winogronowy)
• ulubiona herbata, kawa bezkofeinowa.
• przysmaki energetyczne (czekolada, ulubione ciasteczka itp.)
• owoce (jabłka, śliwki kalifornijskie) surowe lub z kompotu

Inne
• karta telefoniczna, ewentualne telefon komórkowy
• aparat fotograficzny, kamera, filmy, baterie
• książka, krzyżówki, czasopismo
• talerz, kubek, sztućce
• leki, które przyjmujesz
• drobne pieniądze


To co potrzebne będzie maluchowi

• nożyczki do paznokci, ewentualnie skarpetki, do założenia na dłonie
• miękka szczotka do włosów
• kilka koszulek i kaftaników
• kilka sztuk body
• kilka śpioszków / pajacyki
• 2 czapeczki
• sweterek
• pieluszki (jednorazowe lub tetrowe, z ceratkami)
• skarpetki
• kocyk, rożek
• krem do pupy (np. Linomag, Tormentiol)
• ręczniczek, można też wykorzystać pieluszki tetrowe
 
To ja wklejam przydatny link:
Fundacja Rodzi� po Ludzku: : Torba do szpitala

Myślę że warto też przy okazji zwiedzania szpitala zapytać o to czy mają jakieś szczególne wymagania co do rzeczy które powinnyśmy ze sobą zabrać na czas porodu i pobytu. Niektóre szpitale mają przygotowaną taką listę i można się z nią zapoznać na stronie www szpitala.
 
ja dzis bylam u siebie w szpitalu i zabralam stamtad notke dot. co zabrac do szpitala:
Niezbędne dokumenty:
  • dowód osobisty
  • karta przebiegu ciązy
  • ważne ubezpieczenie
  • Nip pracodawcy (lub własny dla samozatrudnionych)
  • karty informacyjne z poprezdnich pobytów w szpitalach
Niezbędne oryginały wyników badań z okresu ciąży:

  • Grupa krwi i rh
  • morfologia i badanie moczu- ostatnie wyniki
  • hbs, ag i wr
  • wszystkie wyniki usg z bieżącej ciązy
  • inne istotne wyniki badzń i/lub konsultacji np.konsultacja okulistyczna, kardiologiczna, ortopedyczna...
Do przyjecia do porodu nie jest potrzebne skierowanie

przed planowanym terminem porodu powinna pani spakowac torbe z nastepujacymi rzeczami:
Dla siebie:
  • wygodna nocna bielizna umozliwiajaca karmienie piersią
  • biustonosz do karmienia piersią
  • szlafrok,skarpetki,, obówie domowe, klapki pod prysznic
  • przybory toaletowe
  • dwa ręczniki(kapielowy i zwykły)
  • woda mineralna niegazowana-1 butelka
  • można korzystac z własnej szklanki, sztućców
Dla dziecka:
  • szpital zapewnia wszystko lecz mozna mieć własne ubranka, pieluchy, kosmetyki
Dla ojca dziecka:
  • Buty na zmianę(klapki, kapcie)
  • coś do jedzenia
  • aparat fotograficzny, kamera
wyposażenie ojca jest najlepsze:DD
 
Nie chcę wyważać otwartych drzwi, bo może już widziałyście takie koszule, ale ja zobaczyłam w sobotę u siebie na bazarku i mnie zamurowało z zachwytu. Zawsze słyszałam, że koszula do karmienia musi być rozpinana i sama taką miałam przy Weronisi. Muszę Wam powiedzieć, że wcale to nie jest najwygodniejsze, bo jeśli jest rozpinana tylko na górze, to może być za mało i ciężko pierś wyciągnąć. A jak rozpianana cała, to trzeba się porozpinać prawie do pępka:-D .
No i to co widziałam, to dla mnie totalne objawienie. Śliczna koszulka, z mięciutkiej bawełny, ze śmiesznymi rysuneczkami (np. bocian niosący dzidziusia), wyglądająca jak długi podkoszulek. Ma ona z przodu zakładkę (taką jakby harmonijkę) po dwu stronach na piersiach. No i pod tymi zakładkami są po prostu wycięte dziury. Więc nie ma potrzeby się rozpianać na maxa, ani podciągać całej koszuli - po prostu cycuś przez dziurkę wychodzi i po krzyku!!! Superowa sprawa. Kosztuje to u mnie 27 zł, więc na bank kupię sobie ze 2 sztuki. Jak kupię to zrobię zdjęcie i wkleję.:-D :-D :-D
 
w takiej koszuli śpię już teraz, bo właśnie przez te zkaładki jest fajna na rosnący brzusio:tak: na początku trochę mi głupio było z tymi dziurami, ale kwestia przyzwyczajenia (w drugą noc już było oki):tak: tylko ja kupiłam za 40zł, ale jak znajdę tańsze to pewnie jeszcze z jedną kupię
 
Dziewczynki ja kupiłam na allegro takie "dziurawe" piżamki za 33zł.
Jak dotrą dam znać jakie są gatunkowo i jak się noszą :happy:
 
reklama
Do góry