reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbiele płodu pomocy!

Jestem właśnie po połówkowych i po torbiele się wchłonęły. Nie ma o nich śladu :) :) :)
pojawił się natomiast problem z szyjką... ehhhh . ciągle coś. W moim wypadku I trymestr był bezobjawowy i bez najmniejszych dolegliwości, w drugim natomiast ciagle coś
 
reklama
Ja niedawno leżałam w szpitalu i rozmawiałam z Panią Profesor na temat tych torbieli, ona powiedziała że jeżeli pozostałe markery są w normie i badania zarówno matki jak i dziecka to nie ma co się doszukiwać bo torbiele są takim etapem przejściowym w rozwoju dziecka, mogą się pojawiać w różnych miejscach i w różnych ilościach ale nie należy się nimi przejmować bo wchłoną się tylko trzeba dać im czas, czasem nawet po porodzie. Ja jestem obecnie w III trymestrze 31 tydzień i mimo że przytyłam 10kg po prostu się toczę, strasznie się męczę do tego jeszcze przy niewielkim wysiłku macica mi się stawia i brzusio twardnieje więc muszę się oszczędzać żeby mój maluszek posiedział sobie tam jeszcze troszeczkę.
 
No i mam nadzieje ze tak faktycznie z tymi torbielami jest :) a Tobie wspolczuje, u mnie jutro zaczyna sie 33tc, juz ponad miesiac temu mialam 14kg na plusie teraz juz boje sie wazyc ale odziwo czuje sie napawde dobrze :) mam nadzieje ze uda Ci sie dotrwac chociaz do 37 tygodnia, powodzenia
 
Ja niedawno leżałam w szpitalu i rozmawiałam z Panią Profesor na temat tych torbieli, ona powiedziała że jeżeli pozostałe markery są w normie i badania zarówno matki jak i dziecka to nie ma co się doszukiwać bo torbiele są takim etapem przejściowym w rozwoju dziecka, mogą się pojawiać w różnych miejscach i w różnych ilościach ale nie należy się nimi przejmować bo wchłoną się tylko trzeba dać im czas, czasem nawet po porodzie. Ja jestem obecnie w III trymestrze 31 tydzień i mimo że przytyłam 10kg po prostu się toczę, strasznie się męczę do tego jeszcze przy niewielkim wysiłku macica mi się stawia i brzusio twardnieje więc muszę się oszczędzać żeby mój maluszek posiedział sobie tam jeszcze troszeczkę.

A bierzesz jakieś leki rozkurczowe? Ja jestem w 21+5 dzisiaj a oś ponad tygodnia jestem na nospie forte. Tez mi brzuch zaczął twardniec i się spinać
 
Dziewczyny, u nas tez w 15 tc wykryto torbiele splotu u dzidzi... wizyte mam mieć za 3 tyg, nie wiem czy wytrzymam ale czytając wasze posty chyba nie.ma sensu isc wczesniej, zeby sie nie rozczarować. Za 5 tyg mam mieć połowkowe usg więc mam nadzieję, ze sie wchlona.. bardzo sie martwie, nie cieszę sie nawet ze swiat bo zyje tylko moim małżeństwem ..;(
 
Dziewczyny, u nas tez w 15 tc wykryto torbiele splotu u dzidzi... wizyte mam mieć za 3 tyg, nie wiem czy wytrzymam ale czytając wasze posty chyba nie.ma sensu isc wczesniej, zeby sie nie rozczarować. Za 5 tyg mam mieć połowkowe usg więc mam nadzieję, ze sie wchlona.. bardzo sie martwie, nie cieszę sie nawet ze swiat bo zyje tylko moim małżeństwem ..;(
 
Od 8 dni mam dzidzie przy sobie :) w ciazy mial torbiele splotow, pozniej ich nie bylo a byly gdzies obok, jeszcze pozniej nie bylo torbieli zadnych a byly zwezone komory boczne mozgu.. Po porodzie na USG glowki nie widac zadnych zastrzezen :) takze nie ma co sie przejmowac, wszystko bedzie dobrze chociaz wiem ze to nie latwe bo sama przez to przechodzilam ;)
 
Poczekaj spokojnie, nawet jak na połówkowym USG jeszcze będą wytrwale czekaj do 30 tyg bo do tego czasu powinny się wchlonac. U nas na połówkowym dowiedzieliśmy się że nasz synuś ma 3 torbiele w główce na splotach naczyniowkoych, byłam załamana, konsultowałam to ze wszystkimi możliwymi lekarzami i choć każdy mówił to samo ja się martwiłam. W 30 tyg nie było po nich śladu, teraz maluszek ma miesiąc i jest zdrowym chlopcem. Wiem że w takich chwilach ciężko o spokój ale musisz wierzyć że wszystko będzie dobrze i nie zamartwiać się bo tym dzidzi nie pomagasz. Głowa do gory, razem z moim synkiem będziemy trzymać kciuki żeby u Was wszystko było dobrze
 
Dziękuję Ci... bardzo mnie podniosłaś na duchu. Bede czekac cierpliwie z nadzieją, ze wszystko bedzie dobrze ;) musi byc!!!
A czy lekarze coś mowili o wplywie tych torbieli na rozwój mózgu???
 
reklama
Jeżeli pozostałe markery są w normie to nie ma powodow do obaw, te torbiele to tylko pęcherzyki wypełnione płynem powstałe na danym etapie rozwoju dzieciątka i nie mają żadnego wpływu ani też nie powodują zmian w główce...mi każdy lekarz mówił proszę się uspokoić, cieszyć obecnym stanem i czekać do 30 tyg....niekiedy nawet jest tak że te torbiele są do samego porodu i później już po urodzeniu dziecko jest pod tym kątem obserwowane, ale to też tylko profilaktyka bo podobno potrzebują troszkę więcej czasu na wchłonięcie...nie zamartwiaj sie, będzie dobrze
 
Do góry