reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toxoplazmoza - wyniki badań

Anita87

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Grudzień 2016
Postów
52
Miasto
Konin
Witam :)
W zeszłą sobotę robiłam zlecone przez ginekologa badania. Wówczas był to 9 tydzień ciąży. O ile potrafię odczytać wyniki krwi, moczu, tak z odczytaniem wyników dotyczących toxoplazmozy zupełnie sobie nie radzę. Nie mam pojęcia czy ją przechodziłam, czy jestem na nią narażona.
Uprzejmie proszę o rozszyfrowanie moich wyników.
Wizytę mam dopiero za ponad tydzień ;/

Mam nadzieję, że link się otworzy
file:///C:/Users/Anita/Desktop/20161210_141502-1.jpg

Pozdrawiam,
Anita
 
reklama
Poniżej wyniki, raczej link nie odpali ;/

Biochemia

L43 - Glukoza 5.0 mmol/l [3.9-5.5]

P-ciala p/CMV IgG <0.150 RU/ml
UJEMNY [<16.0]
WATPLIWY [16.0-22.0]
DODATNI [>22.0]

P-cialap/CMV IgM  0.401 [<0.8]
U79 - USR (-) ujemny

Immunochemia

X45 Toxoplazmoza IgM 0.680 [<0.8]
L69 - TSH 2.440 lU/ml [0.27-4.2]
O69 - fT4 II 1.250 ng/dl [0.932-1.7]
O09 - anty - TPO 32.9 IU/ml [0-34]
X45 - Toxoplazmoza IgG 2219.000 IU/ml
Niereaktywne <1.0 IU/ml
Nieokreślone 1.0-30.0 IU/ml
Reaktywne >30.0 IU/ml

Anita
 
Dziękuję za odpowiedź.
A proszę mi wytłumaczyć po czym Pani wnioskuje fakt, że przebyłam i mam przeciwciała?

Anita
 
Wysoka wartość IgG świadczy o przebytym zakażeniu przy ujemnym wyniku IgM. Jeśli IgM byłoby dodatnie to wynikałoby, że jest ono świeże i właśnie teraz Pani przechodzi toksoplazmozę.
 
Wysoka wartość IgG świadczy o przebytym zakażeniu przy ujemnym wyniku IgM. Jeśli IgM byłoby dodatnie to wynikałoby, że jest ono świeże i właśnie teraz Pani przechodzi toksoplazmozę.
zgadzam się tylko w opisie wyników jest napisane że jak IgM jest <1 to choroba jest nie reaktywny. Poza tym wy iki i tak musi zinterpretować lekarz i bez niego nie da się podjąć żadnych kroków
 
Anita i co Ci powiedział lekarz? Trzymam kciuki by nie była to toxoplazmoza, bo jest raczej niepożądana dla kobiet w ciązy. No, ale ciężko wszystko przewidzieć, gdyż ciąża nie zawsze bywa zaplanowana;)
 
Przechodziłam toxoplazmozę dawno dawno temu [emoji5]
Ogolnie miałam bardzo dobre wyniki.
Zdziwił się, że przez tyle lat pracy z dziećmi nie przechodziłam cytomegalii, ale i to mi nie grozi.


 
reklama
Ooo dzien dobry :) trafilam na was o dzien za pozno ;) czekam na wizyte planowa u lekarza. Wczoraj mialam nerwa. Jestem w 20tc. Przed ciaza Toxo igg 93 igm nieobecne. W 20 tc igg 99 igm nieobecne. Czekam co powie lekarz. Jak myslicie ?

p19u9jcg81ehxczt.png
 

Podobne tematy

Z
Odpowiedzi
28
Wyświetleń
2 tys
Z
Do góry