reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań

Z

Zikimiki

Gość
Witam kochane! Mam problem z odczytaniem wyników. Opisze zaraz wszystko. Do zrobienia badań skłoniły mnie problemy obecne z miesiączką. To mój jeżeli dobrze licze 54 dzień cyklu. Miesiączka nie pojawiła się w ostatnim miesiącu i nie wiem co jest tego powodem. Na dniach mam wizyte u lekarza ginekologa. Obecnie od poniedziałku mam plamienia, zaczęły się od koloru blado różowego a teraz przybrały kolor brązowy, delikaty. Towarzyszy przy tym ból, znośny ale jednak jest. Ogólnie jeszcze przed terminem miesiączki zaczęły się u mnie dziwne objawy. Takim nieprzyjemnym to jest opuchnięcie piersi, stały się pełniejsze i opuchnięte zaraz po terminie miesiączki są wyczuwalne gruczoły w piersiach i teraz doszły plamienia. Testów ciążowych nie robiłam, bo nie brałam ciąży pod uwage. Dziś zrobiłam badania takie jak :
Prolaktyna, progesteron, FSH, LH, estradiol, FT4, TSH, FT3 i morfologie. Musiałam w 2 różnych laboratoriach robić, w jednym zrobiłam 7 w drugim 2 bo nie wykonywali FSH i LH. Dziś otrzymałam wyniki właśnie tych dwóch i oto one :

LH 11.58

mlU/ml
Faza folikularna: 2.4-12.6 mlU/ml
Faza owulacyjna: 14-95.6 mlU/ml
Faza lutealna: 1.0-11.4 mlU/ml
Menopauza: 7.7-58.5 mlU/ml

FSH 6.92
Faza folikularna: 3.5-12.5 mlU/ml
Faza owulacyjna: 4.7-21.5 mlU/ml
Faza lutealna: 1.7-7.7 mlU/ml
Menopauza: 26-135 mlU/ml

Mam nadzieje, że dobrze zapisałam bo nie znam się i nie potrafie odczytać tego. Siedze na internecie którąś godzine i sprawdzam czy wszystko w porządku z tymi wynikami. Na reszte musze poczekać do jutra. Więc w razie czego mogę je tutaj udostępnić. Czytałam, że podwyższone LH może sugerować wczesną ciąże. Jeżeli ktoś potrafi powiedzieć czy z tymi wynikami jest w porządku to z góry bardzo dziękuje! Wiem, że powinien odczytać to lekarz ale to kwestia kilku dni i będę miała wizyte ale chciałabym tak mniej więcej wiedzieć :(

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dlaczego w pierwszej kolejności nie zrobiłaś testu ciążowego skoro nie masz tyle czasu miesiączki?
Do tego jest plamienie, które we wczesnej ciąży powinien skontrolować lekarz. Być może musisz brać leki na podtrzymanie ciąży!
 
Nawet nie brałam pod uwage ciąży, mogłoby oczywiście dojść do zapłodnienia bo stosujemy z partnerem stosunek przerywany. Zwalałam to na problemy zdrowotne bo czuje się inaczej od właśnie jakiegoś czasu. Ale boje się zrobić test, bardzo bym chciała żeby coś było. Ale to rozczarowanie jest strasznie przykre :( na dniach jestem zapisana do ginekologa, na szybkości zapisałam się i czekam na wizyte. Mam nadzieje że wszystko się wyjaśni

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kochana ja stosunek przerwany stosowalam dlugo i nie zaszlam
Nie znam przypadku ciazy z takiej metody ale sie zdarzaja wiec lec po test albo na bete:-)
To moga byc objawy ciazy.
 
Niestety nie moge przyśpieszyć, ale lekarz na szczęście już w poniedziałek [emoji5] Więc będę miała wszystko czarno na białym co się dzieje [emoji17]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja bym jednak rozważyła ciążę. Stosunek przerwywany to żadna antykoncepcja. Boisz się rozczarowania że to nie ciąża a nie boisz się że przez to że zwlekasz z testem może nie bierzesz leków na podtrzymanie jej bo masz plamienia?
 
Do góry